Споделена история от Други

Знаете ли роднините си?
Имам въпрос, от който в последно време съм заинтригувана. Дори да не познавате лично, поне знаете ли кои са роднините ви? Пра-пра-баба и -дядо, втори братовчеди, трети? Ако се случи да делите имот, знаете ли с кого? Във всеки разговор със семейството ми възникват нови роднински връзки, за които не съм и подозирала. Ще се радвам да чуя мнението ви.

Коментари

1.   Не, не ме и вълнуват особено. Нито поддържам контакти с далечни роднини, нито имам какво да деля с тях. Гледам си живота, не разчитам на наследство, за да живея, а и опитът ми е, че точно роднините биха могли да ти направят най-големи мизерии.

2.   Момче на 17 съм.

Мен лично не ме интересуват първи, втори, пети братовчеди, но често съм разпитвал за пра- баби, пра- дядовци.

3.   Има удостоверение за наследници и там изризаъкой има право на наследство.

4.   Ами, аз не разчитам на наследствени имоти, защото съм далече от България и тук имам свой дом, но иначе познавам много от братовчедите си. Не поддържам контакти, обаче. Само с родителите ми и сестра ми, мъжът й и племенниците ми, това е.

5.   Аз пък мисля, че е важно човек да поддържа контакти с роднините си, макар и далечни. Не за да делите нещо. Просто е интересно. В крайна сметка има толкова много хора на тая планета и има малка част, с която кръвта ви свързва. Това за мен е хубаво. Иначе дали ще допуснеш твой роднина да ти направи мизерия, мисля, че зависи от теб. Не е задължително да имаш вземане даване с тях за да си кажете две- три хубави думи като се видите. Според мен дори успехът на един човек зависи до голяма степен от отношенията, които има в този кръг, като степенни на важност - Разбира се най-важни са майката и бащата. Забелязал съм, че хората, които имат проблеми с най-близките си хора, трудно успяват. Аз имам една философия, че всички в този кръг всъщност сте едно цяло и живота ти зависи изключително от тяхното щастие и страдание, от любовта между вас и омразата.

Аз лично написах книга " История на моят род" В която детайлно описвам живота на всеки един. Какво му се е случило, в какво са вярвали, какво са работили, кое е най-значимото нещо, което са направили в живота си, от какво са боледували и т.н и според мен тази информация може да ти донесе много отговори, дори ако става въпрос само за биология.

6.   Не знам какъв е еквивалента на "знаете ли роднините си". Но знам повечето си роднини.
Фамилията ми е доста разпокъсана из страната, но познавам първите и вторите си братовчеди, разни лели, свакове и подобни. С лелите, чичовците и братовчедите се виждаме един път в годината, но поддържаме доста добри взаимоотношения.
Можеби отношенията ни са отлични, просто защото няма какво да делим.
В смисъл от баща ми съм получил само известно количество спестени пари (той не е сред живите) а от майка ми ще наследя апартамента в който съм израстнал. Не сме като повечето семейства да делим пари, имоти, земи и тн.
Явно да си просто беден без нищо е по-добре в някои отношения.
Като се събираме питам за разни дядовци, пра дядовци и подобни. Разказвали са ми доста интересни случки.
Можеби най-ценното в родата ми е една антика. Една голяма Библия с литографски рисунки и стар български, издадена около 1900-та година, подарена на пра-пра баба ми.

7.   Миналата година направихме с децата родословното си дърво. По едно време започнахме да включваме и родовете на хората, които са женени за някой от нашия род. Заняколко месеца събрахме над 1100 души!
Получи се нещо невероятно!
Запоснахме се смного роднини, които не подозирахме че съществуват. Повечето се оказаха много сърдечни хора и ни се зарадваха.

8.   Познавам ги само до втори братовчеди, но не поддържаме особен контакт.

9.   Назад във времето знам цели 6 поколения преди мен. Обаче виж с братовчедите е по-трудно, защото сме пръснати по света и не само не поддържаме връзки, но с някой не се и познавам и дори имената им не знам. Знам, че има роднини в Мексико, ама какви са ми точно, ама как се казват... Идея си нямам. Утре да се приберат в България и на улицата да се видим няма да знаем, че сме роднини.

10.   Аз нямам жими баби и дядовци, а бих искала да знам нещо за тяхния живот и детство. Родителите ми също нищо не знаят и в момента го намирам за тъжно. Да това е баба ми, беше много добра и ни е гледала до 12тата ми година, но никога ве съм се сетила да я попитам нещо.
За други роднини знам някои и съм ги виждала, като дете, но сега и да се блъсна в някой на улицата няма да зная, че ми е роднина.