Споделена история от Други

Измъчвам се от съня си!
Здравейте! Ето я и моята история. Става въпрос за един сън който сънувам вече в продължение на една година и това започва страшно много да ме измъчва, тормози и влияе неблагоприятно на психиката ми.

Значи преди година почина мой познат, с които не бяхме кой знае колко близки просто бяхме част от една компания - но винаги съм чувствала че той е свързан по някакъв начин с мен. Имаше си приятелка и аз приятел, но когато някой от нас двамата се нуждаеше от помощ се обръщахме един към друг без другите да знаят.. Понякога се гледахме продължително без да си казваме и дума, усмихвахме се един на друг криеки се да бъдем незабелязани от погледите на хората около нас. Не бяхме близки и въпреки това треперехме един над друг, всичко това продължи до момента на неговата смърт-от този ден нататък до сега аз го сънувам всяка вечер.

Сънувам как се разхождаме из красиви градини, убеждавайки ме с усмивка и прегрътка да го посетя някой път -разказва ми как не си стувало да оставам долу при хората и че горе се живее много по-добре, че там нямало от кой да се крием и можем да бъдем заедно..

В други случай сънувам погребението му виждайки себе си надвесена над ковчега му и обляна в сълзи, веднъж дори сънувах че се съгласих да ме погребат заедно с него. Понякога танцувам с него понякога се караме във връзка с моето оставане там и когато аз си тръгвам от него започва едно дълго теглена на ръката ми, дрехите всичко опитвайки се да ме прибере при себе си..
И когато се събудя изпитвам една топлина и любов, чувствам се силна и имам усещането, че не съм сама дори започвам да оглеждам стаята търсейки го някъде там.
Спомняйки си че повече никога няма да го видя ме обвзема ярост искайки да го изкопам и да го върна отново и досега минавайки покрай гробището очите ми се насълзяват..

Хора помогнете как да разбирам съня си наистина се измъчвам това пречи дори на часовете ми в училище ! Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Е хем са ти приятни сънищата хем не ги искаш. И ти не знаеш какво пишеш

2.   Разбирай сънищата така - влюбена си в него. Но какво да правиш - не знам.

3.   Ами според мен се чувстваш изоставена и уплашена, че няма да намериш човек на който да се опреш в труден момент защото сте били близки. Това разбира се не е така.
Не знам дали ще помогне, но можеш да отидеш на гроба му и да споделиш чувствата си към него. Можеш да подадеш нещо за успокоение на душата му, както и на твоята. Поплачи си, изтъгувай си мъката и продължи напред. Той е някъде там и ще бди над теб.
А със сигурност в живота ти ще се появи още някой, на който можеш да разчиташ. Не знам как стои въпроса със семейството ти, но принципно родителите са тези, които винаги ще застанат зад теб и винаги ще те приемат такъв какъвто си. Те са най-стабилната опора на този свят.