Споделена история от Други

Книги
Здравейте хора, аз съм едно 17-годишно момиче от София, което обича да чете книги. Жанровете са психология, икономика предимно за сега. Пиша тази тема за да прочета вас какви книги са ви впечатлили, какви бихте препоръчали за четене и като цяло, кои ви се струват интересни. Ще започна аз, като напиша за 1 книга, която я чета за 2-ри път (Тънкото изкуство да не ти пука) на Марк Менсън. Уникална е и силно я препоръчвам, ваш ред е

Коментари

1.   „Тънкото изкуство да не ти пука“ съм я купила за една приятелка. Още не съм я подарила, нито съм я прочела, но мисля, че ще й хареса тематиката.
Аз като ученичка четях фентъзита и поезия.
По едно време се бях зарибила с Хорхе Букай и Пауло Коелю.
Сега съм на философска тематика.
Иначе обичам и криминални разкази, но не съм обърнала внимание на Агата Кристи. Две мои съученички много ми препоръчваха „Убийство в Месопотамия“.
От фентъзитата много харесвах „Прелестни Създания“, но само първата част.

2.   Всички книги на Робърт Кийосаки

3.   На темата психология и икономика има една книга на Даниел Канеман Thinking: Fast and Slow, в която той говори за някои от вижданията си по поведенческа икономика. Конкретно, как се взимат решения.

За психология конкретно има една на Кйит Станович, преведена на български - Нека мислим правилно за психологията. Колекция е от митове (и развенчаването им) относно психологията, научния метод и др.

Иначе аз херсвам поредицата на Оксфорд A very short introduction. Това включва всякакви теми - история, литература, логика, наука, археология, икономика, религия, философия.