Споделена история от Други

Живот - мечта
Напоследък ми се случват ту хубави, ту лоши неща и реших да пиша и да потърся насоки, съвети, утеха.

Всеки си има конструиран живот - мечта.
Вие сте богати, живеете на брега на морето, до вас е човека на мечтите ви и всичко е страхотно. Ферарита, почивки из целия свят, разбирателство и любов. Или имате деца и са преуспели и се гордеете с тях. Или сте зъл човек, който контролира целия свят и т. н. - всичко онова в ума ви, които образува този мираж, който е толкова реален в този момент, когато задълбаете във въоръжението си, че е просто - страхотно!

Сега за секунда си помислете, че това може да не са само мечти, които никога няма да напуснат главата ви, а наистина живеете този живот, който винаги сте искали!
Няма ли тогава да сте по-смели, спокойни, уверени... просто съвсем различен човек от това, което сте. А, станете човека, когото искате да сте и притежавате работата, бизнеса, колите, дрехите, бижутата и т. н. това, което искате. Няма ли тогава да мечтаете повече и погледа ви да стига отвъд представите ви?

Какъв е вашият живот - мечта във всеки един аспект, опишете, споделете.

Къде живеете, какво притежавате, с кого сте, пътувате ли по екзотични места?

За да има fairplay аз ще съм пръв, но много кратък.

След спечелването на няколко милиона от лотарията (европейските обединени) съм се преместил да живея в Канада, собствен бизнес в сектора с недвижими имоти, жена, деца, голяма къща, голяма кола, обиколка на света и цялото време на света пред мен за да се наслаждавам на новороденото си детенце.

Има мечти за които сме достатъчно смели да ги осъществим, отколкото цял живот да съжаляваме, че не сме ги осъществили.
Какво имаме да губим ако смъртта просто чака и живота ви няма да се повтори, какво има да се губи след като може да се спечели всичко!!!

Коментари

1.   Нещо не ти вярвам .
Няма идеално , винаги ще има нещо , което не е ...

2.   Моят живот-мечта: Заминавам за Америка, само аз с няколко лева, обърнати в долари и с дрехите на гърба си. Бачкам много и всичко, само и само за да остана тук. Изведнъж някой ме забелязва. Режисьор. Идва на работата ми, предлага ми идеята си за филм/сериал. Аз в главната роля, мъжко момиче. Отначало пари няма, идеята не се знае дали ще се реализира. Снимам се и плота го одобряват, световен интерес, много пари. Забогатявам. От нищо човек, ставам някоя. Невзрачната аутсайдерка вече я забелязват. Всички медии говорят за мен. Започвам да изкарвам милиони, милиарди долари. Но задържам това, което ми трябва. Вместо къща си купувам яхта, не от онези скъпите, прилична. Дарявам голяма част от доходите, които печеля. Участвам в много благотворителни организации. Земен човек. Винаги отделям време да се снимам с феновете си. Намирам човек, който обичам и ме цени, сродна душа. Може би двама. Мъж и жена. Заживяваме заедно, като тройка. Надживявам детската мечта, продавам яхтата и си купувам прилична къща на плажа, нямам скъпи коли. Парите от яхтата ги дарявам. Снимам се и над 90% от дохода ми отива в дарения. Избягвам публичността на личиния си живот, пазя го ревностно. Един ден имам дете, въпреки че не е това за което си мечтая. Гледам го заедно с моите хора. Става страхотен човек, всичко което аз не успях да бъда. Живея щастлив среденостатистически живот, заобградена с хората, които ме обичат и аз обичам тях.

3.   Само фантазьори тука

4.   Не мисля, че лукса може да направи човек щастлив за дълго. Защото в един момент се пренасища и вече не знае какво иска. Иначе парите дават сигурност и увереност, в случай на форс мажорни обстоятелства, това е факт. Затова повечето хора свързват щастието с парите. Но презадоволяването само по себе си, мисля, че в един момент започва да има негативен ефект.