Споделена история от Други

Здравейте. Искам да попитам нещо за затвора в стара загора.
Здравейте! На 31. 01. 2020 г. закарах мой близък приятел до съдебната палата в Стара Загора и от там трябваше да го закарат до затвора. Каза, че ще ми се обади веднага като го закарат. Днес е 2. 02. 2020г и не ми се е обадил все още. Обадих се на човека, при който го закарах до съда и каза че още в петък са го закарали. Та искам да попитам обажданията там как са ( с фонокарта, която се закупува от там или им вкарват парите в банката, и тогава могат да се обадят ) и също така в СЪБОТА И НЕДЕЛЯ, имат ли право да се обаждат? Моля за информация, всичко каквото знаете ще ми е от полза.

Коментари

1.   Явно го разработват човека и сега не му е до разговори.

2.   Защо не питаш директно в затвора?

3.   Най-вероятно е забравил и не му е до обаждания. Иди му на свиждане, занеси му храна. Той за какво влезе в затвора?

4.   Фонокартите избиват зъби, т. е много са скъпи като цена. Друг начин е чрез телефон от човек в затвора-специално в Стара Загора има доста, поне в периода 2012-13 година бе така. Твоя човек може все още да не е качен "на етажа", а да е в т. нар "приемно". Ако си му важен, вероятно до седмица ще се обади-без значение начина. Цигари и кафе-задължително трябва да се занесат на човека, това си е валутата вътре и има хора, които вършат неща, за които може би дори няма да се сетиш за няколко цигари или кафе.