Споделена история от Други

Харесва ми да прецаквам мошенници
Здравейте, от известно време ми пише някакъв мошенник от женски профил. Представя се за някакво момиче, което търсело връзка и някви такива, праща ми снимки, обяснява ми някакви неща за живота си и т.н. Всеки би подминал такъв и би го баннал. Мен обаче много ме дразнят такива хора и започнах да се правя, че се връзвам. Чакам просто момента, в който ще ми пише "моля те да ми изпратиш пари" и аз ще кажа ок, дай ми трите имена и ЕГН и отивам с тях в полицията. Та.. просто ми доставя удоволствие така да се гавря с такива хора. Веднъж едни мошенници в чужбина не ми платиха заплатата и на много други Българи и ги съсипах. Много хора биха свели глава и биха се прибрали опарени и аз щях да съм от тях. Просто в мене напира такава злоба към такива хора, че намирам как да им навредя. Почнах да търся разни организации за защита на правата, да се интересувам. Почнах да се правя на адвокат по телефона и да им говоря, да ги заплашвам. Изпратих им проверка. Започнах да заплашвам близките им, да ги тормозя късно през ноща. И накрая спечелих- платиха не само на мен, но и на всички българи. Някак си ми харесва да виждам подобен вид хора да страдат. Харесва ми да отмъщавам. Просто когато някой излъже и прецака мен или някой мой близък, само се усмихвам и на ум и си казвам - ( хаха, този път сбърка човека) и наистина той разбира, че е сбъркал човека. Просто аз съм такъв, проклет инат. Хвана ли се да отмъщавам не се отказвам докато не спечеля. Въпреки заплахите, въпреки опасностите. Дори да ме бият и измъчват, оцелея ли и успея ли да се възстановя, значи ще ги търся пак и пак ще търся начини да им навредя. Постоянно чета някакви закони и права и се опитвам по всякакъв начин да бъда информиран, да имам инструменти, с които да мога да вредя. Така, че ако сте мошенници и зли хора, да знаете, че има и такива като мен.

Коментари

1.   Спокойно и ти ще си намериш майстора. Научи законите на Нютон и закона за относителността на Айнщайн и ако успееш някой ден да ги проумееш ще израснеш много. Не си мисли че на полиция или някой му пука за теб и при първата възможност ще ти го турят на теб уж както правиш добро. Има много хора които сме такива. Накрая ще свършиш със съдебни дела с някоя корпорация защото няма ти изнася и ще видиш, че нещата са много по големи и сложни от теб и няма как да ги пребориш или пък със полицията ако не умееш да си гъвкав а винаги с рогата.

2.   То за мен и ти си мошеник и зъл, момичето, което ти пише може да иска връзка, а ти се подиграваш в нея. Вложи си енергията в нещо положително. Едно е ако си прецакан в работата да си търсиш правата, друго е умишлено да влизаш в такива ситуации, цитирам те за да "вредиш". Едно е да се защитаваш законно, съвсем друго да заплашваш хората по телефона. Ти се мислиш за съвременния Робин Худ, но от думите ти се вижда, че просто те кефи да вредиш. Един ден ще си намериш Майстора и ти.

3.   Стига гледа филми, хвани се на работа и си намери приятелка.

4.   Номер 2, а добре ли е 20 човека българи да работят всеки ден, да търпят само и само за да пратят на близките си пари, за да са добре. Някои събират за лечение, други събират за кредити, трети за образование на децата. Добре ли е според теб тези хора да бъдат ограбени от техните работодатели? Да тръгна да съжалявам лъжците, че били заплашвани по телефона ли? Горките!

5.   За пореден път се убеждавам колко сбъркана е логиката на коментиращите. Демек няма проблем, че измамника ги лъже и посяга на най-святото - прехраната и то на небогати хора, които разчитат много на това, ама че автора решил да отмъсти, е едва ли не по-лош от измамниците. Точно балгодарение на такива като него, измамниците ще се замислят. Ако кротко си пием по една студена вода, никога няма да осъзнаят, че правят нещо нередно, напротив - щом си траем, ще си мислят, че не е чак такъв проблем.

7.   4. и 5. вече са написали всичко, което и аз щях...

8.   Аз пък ти правя евала. Не може все да свежда е глави и да се правим, че нищо не е станало. Ако Левски и Ботев, както и много други реагираха така, сега България през крив макарон.

9.   1, 2, пък и 3 сигурно са някакви измамници и далавераджии щом реагираха така.

10.   Прав си, но би ли се опълчил срещу голяма корпорация, като кол центровете, които измъчват своите служители в България или Бойко Борисов, който тормози цял народ.

11.   Разбирам те, вероятно имаш силно-развито чувство за справедливост. На мен самата много пъти ми се е искало да действам така, или да има кой да ме защити, когато някой ме е погазвал. Лошото е, че има много ситуации, в които справедливостта е субективна, и никой не е съвсем прав или грешен. А накрая ще сбъркаш за някой, и ще си "отмъстиш" на невинен човек. Затова попринцип са законите и съдебната система, жалко, че и те не работят както трябва.

12.   Подкрепям Автора и мен са ме лъгали в чужбина , отвратително е!!!

13.   Преди години работих в интернет зала. Цял месец нощни смени, и накрая за 20 смени ми плати... 75 лева. А беше обещал друго. Вика - има липси (какви липси може да има от една зала???), имало развалени клавиатури и т.н.
Казах му на шефчето - задръж си парите, и повече не ме чакай да ти бачкам. Седмица по-късно му пратих проверка на софтуера, като проверяващите знаеха точно къде се намира и сървъра, на който са пиратските игри :)
И.... така, шефчето остана без 25 компютъра, отнесе глоба и долколкото знам - условна присъда.

14.   Номер 5, логиката е, че така той самия се превръща в лош човек, така му звучи и написаното. Някак си не е хубаво човек да задържа такава злоба в себе си, защото си вреди. Ок, решил си си проблема, защо си тръгнал да си тровиш живота с останалите глупости, че чак се фанатизираш и четеш закончета. Като ти е толкова интересна материята стани един адвокат, така поне ще си полезен на конкретни хора и ще си докарваш и прилични доходи.

15.   А на мен ми е интересно откъде научаваш информация за близките им и евентуално телефонните номера, за да ги заплашваш?

17.   4, това е само една от ситуациите, в които ти влизаш умишлено. За другите вече никой не знае кой цакал и кой прецакан накрая. За това ти казах, едно е да се защитиш законно, друго е да заплашваш и умишлено да влизаш в подобни ситуации.

18.   "Като ти е толкова интересна материята стани един адвокат, така поне ще си полезен на конкретни хора и ще си докарваш и прилични доходи."

Полезен адвокат? ХХААХАХХА!

19.   Прав си авторе, на зла круша зъл пърт са казали хората. И мен така ме преметна един контрагент в бизнеса-осъдих го, но каква файда, на негово име няма нищо, самия той имал дългове и дължал и на други фирми пари.
Докато посредник не ме свърза с украинските разведки-там компромиси няма. Вземат десте процента, проучват случая и действат. Та моя тогавашен съдружник като видял чорапките на детето си в ръцете на разведките веднага вдянал за какво става на въпрос, дори им е дал повече пари. Да плачеш ли, да се смееш ли. Така си прибрах дължимото, после се изнесохме в друга държава и така. Затова те разбирам напълно.

20.   На колко години си ? Имаш ли въобще някаква работа за вършене ? Колко дълго мислиш ще издържиш на тази ярост, която те разкъсва отвътре ? Колко ще годиш вятърните мелници като Дон Кихот ? В живота те дебнат мощеници на всяка крачка. Ако за всичко се палиш така, ще си съкратиш живота. След време ще разбереш, че повечето неща за които си се ядосвал не са си стрували, но това става само когато съдбата внезапно те удари там където въобще не си очаквал.

22.   Номер 20. Мен не ме яде отвътре нищо. Напротив, дори ми дава сили. Чувствам се по-жив от всякога. Живота ми има смисъл защото съм готов да живея и да умра за истината. Толкова живи са били всички загинали през априлското въстание, заради които сега вие овцете имате държава. Сега Ботев и Левски са възприети като герои, но тогава са ги смятали за луди. Луди, че не гледат да са добре, да си живеят живота ами са тръгнали да умират в кауза, обречена. Аз не се сравнявам нито с Ботев, нито с Левски. Но смятам, че разсъждавам като тях и като всички хора, които някога са били истински живи. Темата я пуснах за да видя начина на мислене на повечето хора. Е.. видях го.