Споделена история от Други

Градушка
Здравейте!

Как предпазвате автомобилите си през пролетно-летния сезон в дните, когато се очакват бури или градушки? Имам предвид делничните дни, когато сте на работа и сте паркирали на открито.

Проучих покривалата за градушка, бих купил такова, но за съжаление, доколкото разбирам бързо се крадат. Къде е най-безопасно да се паркира при подобни атмосферни условия? Засега най-удобната ми опция е под едно дърво, но не знам колко е безопасно, а и доколко би помогнало.

Ако имате опит и със застраховките за градушка, също ще се радвам да споделите. Ще се радвам на всеки съвет и предложение, защото наскоро си купих автомобил и ми се иска да помисля за всичко това навреме, не след дъжд качулка.

Предварително благодаря на редакторите и на коментиралите!
Бъдете здрави!

Коментари

1.   Потърси платен закрит паркинг или помисли за закупуване на гараж.

2.   Две големи родопски одеала и ако разбереш че градушката ще вали в последния момент може да добавим някоя друга синина и цицина. В крайна сметка на колата нищо и няма, синините и цицината минаха след седмица ;) Някой ако знае по безболезнен метод, да сподели!

3.   Силна градушка, която да ти надупчи колата се случва тооооолкова рядко, че не си заслужава да се тормозиш. Аз съм имал кола, паркирана навън 13 години. Бил съм колата по време на градушка 20 пъти сигурно, супер забавно е да слушаш да блъска по нея.

Звучиш като човек, който си е купил първата кола преди седмица и още като я миеш не смееш да я търкаш с кърпа, че ще я надереш.

Живей си живота и си свиркай. Колата е да ти служи. Ако толкова си притеснен, проучи застрахователните компании и по-точно доверените им сервизи. Харесай си някой, базирано на форуми, коментари, мнения, познати и пак си свиркай.

Ако ти е писано да ти начука колата, ще я направи на канче, каквото и да правиш.

Братан.

4.   Под дърво. Закритие паркиниг, за съжаление са огромна рядкост. Тъжно е, че масово се крадът покривалата.

"Ако ти е писано да ти начука колата, ще я направи на канче, каквото и да правиш. "

Така е. Аз затова карам пиян и не се оглеждам като пресичам. Кот такова!

5.   Наистина, градушките, дето могат да ти направят щети по колата се случват доста рядко. В София за последните 30 години имаше 2 - 2002ра и 2014та. Имай предвид, че такава градушка може да ти счупи и тиквата, така че пази нея първо :)