Споделена история от Други

Истината винаги ли излиза наяве?
Преди време излъгах за нещо, с цел да не нараня хората до мен.. минава време, но все ми се обажда съвестта отвътре..
Какво наблюдение имате върху живота?
имате ли тайна, която никога не е била разкрита, или всичко става ясно 1 ден.....

Коментари

1.   Толкова неразкрити тайни има на тоя свят, знаеш ли! Щом е било с цел да не нараниш се надявам на добра развръзка! Каквото е писано в крайна сметка, нали? Случило се е вече

2.   всеки си има тайни. Аз имам една много голяма, която няма как да излезне вече на яве, но пък друга почти ме унищожи
Тайната те прави раним и уязвим, защото друг може да научи и да се оптива да те шантажира.

3.   Почти винаги, в повечето случеи!!!

4.   Винаги има шанс нещо или някой, или ти самия да се издадеш

5.   О, да и то каква! Само внимавай ти да не се изпуснеш. Има тайни, които в интерес на тези, които обичаме не бива никога да бъдат разкривани.

6.   Нищо не остава скрито под слънцето.

7.   "Истината винаги излиза наяве" това казват по-възрастните. Една тайна много трудно се пази дълго време, камо ли цял живот, все ще има причина, начин да бъде разкрита. Аз като всеки човек имам тайни, но не ги споделям с приятелите си, защото съм се убедила от опита на другите, че в крайна сметка не знаеш утре този човек дали няма да използва това нещо срещу теб.

Веднъж ми се наложи, просто беше неизбежно, да кажа нещо толкова лично с една приятелка и тя абсолютно никак не реагира, тя няма и как да ми помогне де, но все пак от приятелска гледна точка можеше да каже нещо - "да разбирам", ето ти друг вид гледна точка защо не се споделят тайни- защото съответния човек,на когото споделяш, не може да ти помогне.

Но не се измъчвай не го мисли толкова, твойта е благородна лъжа, няма от какво да се измъчваш. Всеки понякога е длъжен да излъже за нещо, за да предпази 2ри, 3ти човек а и не само. Не мисля, че трябва да те гризе съвестта, вярно лъжа е, но си го напрваила за добро. Хубавото от цялата история е, че имаш съвест и не ти е безразлично, че си излъгала както повечето хора.

8.   Зависи от тайната, но наистина товара е прекалено голям, завиждам на тези които нямат тайни.

9.   Aми преди 3 г с моя приятел бяхме скъсали, по мегова вина.
той започна да излзиа с различни по време на връзката ни, аз хлътнах по едно момче, с което се запознах по интернет. споменах на моя приятел, след като отново се събрахме...
и той все разпитваше какво, кога , защо... и аз се увъртах и не казвах нищо.....
много ме е страх да не излязат нещата, тъй като не знам реакцията на моя приятел каква е, а по тоя интернет знам ли какво може да стане....

10.   От три години правя секс с гаджето на най-добрата си приятелка и никой не подозира нищо. Не винаги истината излиза наяве. Зависи кой пази тайната и доколко държи да си остане тайна.

11.   авторката съм..
моето чувство на вина понякога не мога да си го анализирам.. , тъй като приятелят ми също имаше приятелка, кога бяхме разделени, но мен ми е криво някак си.. и затова скрих от него, минаха вече 2г и нещо от както се събрахме, не съм му изневерявала никога, но се надявам да не се разбере, тъй като ми е някакво неудобно въпреки всичко...
дано не се разбере.

12.   Много интересен начин да си пазиш тайните като ги пишеш по разни сайтове :D
10, то никога не е късно да излезе наяве, точно в твоя случай със сигурност ще се случи

13.   има хиляди хора с еднакви истории, тук е идеално място за споделяне може би..
примерно изневеряваш на жена си, или мъжа ти те бие.. хиляди такива истории...
става да споделиш

14.   Да, но в компютърчето, което ползваш остават следи, нямах предвид нещо за сайта.
На една моя позната тайната излезе наяве след около 30 години (става въпрос за нещо наистина сериозно), защото е имала неблагоразумието да напише два реда на едно листче преди също толкова време.

15.   до сега няма моя тайна която да е разкрита и няма и да има

16.   доста често истината никога не излиза наяве. Зависи кой пази тайната

17.   Според мен няма скрито покрито. Истината винаги излиза наяве. Можеш да излъжеш един, два пъти, но не и повече. Все някак си ще се оплетеш и ще те хванат. Няма как. За това за мен лъжата винаги е била много глупаво нещо, като оправдание, от което няма смисъл. Мисля, че ако извършиш някоя глупост рано или късно ще се разбере. А колкото до това, че те гризе съвестта - нормално е. На всеки му се е случвало. Просто кажи истината.

Падналото ангелче :*

18.   Ангелче, за пръв път не се похвали, браво, надявам се да си разбрала колко лошо впечатление прави. Казвам го с най-добри чувства.