Споделена история от Други

Москва
Имам желание да посетя Москва и да видя парада на 9-ти май. Офертите на организираните екскурзии не ми допадат и реших да попитам запознати как да се сдобия с разрешение(четох, че властите в Москва дават достъп до площада) за присъствие на парада. Съответно подходящи хотели наоколо. Бюджет на цялата екскурзия 1500лв. Никога не съм бил в Русия, владея английски език, ако това е от значение. Благодаря предварително.

Коментари

1.   За разрешение и документи не мога да ти помогна, но (в случай че не си чувал), в Москва всичко е много скъпо, цените са много надути. Особено за стоки, сувенири, имат страшно качествени и красиви стоки, но са много скъпи. Т.е. съвет - не знам пътя колко е, но си носи повечко "джобни".

2.   Абе какво ще ходиш да гледаш макети на оръжия които даже може да не съществуват. В Москва е същият стил като в София-сиво и потискащо. Само дето е по-едро. Върви в клуб Баракуда в Москва да се сблъскаш с реалността, ако искаш да видиш руската мечка в цивилен вариант. Тоест живееща в сърцата на хората. Това на площада е пропаганда.

3.   Русия е велика страна, има душа, а не е сбирщина като запада! Заслужава си човек да я види отблизо!

4.   Отиди в която и да е тур. агенция, те ще ти съдействат за изготвянето на туристическа виза. Не се занимавай сам защото е голяма бюрокрация. Варненското консулство е най добро. Навремето си пращах паспорта по куриер до една тур агенция, която имаше офис в центъра на Варна. Дадоха ми цял месец. Не знам дали още я има обаче. Мисля че от посолството в София дава макс две седмици. Които всъщност са ти достатъчни за парада де.. визата не е скъпа, стотина лева.
В Москва спането е проблем обаче. Ако ще резервираш хотел или хостел, гледай да е поне месец предварително. 1500 лв ще ти стигнат даже И за още 5 други държави... хаха. В Москва е скъпо, ама не е чак непоносимо, като в Швейцария или Норвегия, да кажем.
Приятен път!

5.   На самият червен площат мисля, че няма как да отидеш като публика. Трубината там е за Путин, официални лица и гости. Иначе сигурно може да се заредиш на някой булевард и да гледаш техниката. Вече няма никой жив от тази война. Разните ветерани, които показват, са били тийнейджъри по време на войната. Едва ли са били във военни сражения.

6.   Московского метро да видиш, уникално.
Не ги слушай разни мишки, дето хабер си нямат за какво става дума в Русия.

Изключително висок стандарт и да, скъпо е, но гладен няма да останеш, достъпни са цените.

За виза трябва да видиш обаче, без виза как. отиваш в посолството и питаш.
То затова с туроператори е по-лесно, защото те оправят документите.

7.   А за езика,
мама е пак мама, татко е папа, сестра е сестра, брат е брат, здравей е привет или здравствуйте, трябва нагласа на ухото, лесно е, само дето ударенията им са различни.
И молитвата им Отче наш е като нашата Отче наш.