Споделена история от Други

Ходене на лекар при грип
Здравейте,

как става хoденето на лекар при грип, температура 39 градуса и невъзможност да се стане от легло? Нали така хем влошаваш собственото състояние, хем и заразяваш всички наоколо?

Баща ми и майка ми са възрастни, на по 80 години, и в момента са с грип. Отказват да ми дадат Тамифлу в аптеките без рецепта. Личният лекар не иска да отиде при тях, казва да му ги карам. Как да ги закарам и двамата из студа? И при положение, че в чакалнята там е тотална лудница и циркулират сигурно още десетки различни вируси.

Ще полудея с тях двамата. Отказаха да се ваксинират, заразили се на някаква сбирка на пенсионери. Като малки деца са. Как да си оставя работата и да се занимавам с тях? Съвети?

Благодаря.

Коментари

1.   Това което те вълнува го разясняват вече седмица, телевизия не гледате ли? Вече е разпоредено на личните лекари да приемат оплакванията по телефона и те ще се обаждат до когото трябва - най вече до спешна помощ, и тогава идва линейка с обучени хора и отнеждат болните до болнично заведение. Това го чух и вчера да го обясняват. Ако личният не иска да действа, обадете се на 112 и обяснете случаят, но тогава ще загази личният лекар. С този корона вирус докторите се побъркаха, не знаят какво да правят. А и вие не трябва да се разкарвате до аптеки, може вече и вие да сте прихванали вирус и т за го разсявате. Лечният трябва да действа!

2.   Като ОТКАЗВАТ да се ваксинират, ги оставяш да се оправят сами. Ама не им и звъниш и си гледаш работата. И следващата година ще са под кордон за ваксина.
Иначе, сериозно, заведи ги или изръчкай(плати) на лекаря да ги прегледа на място, защото не могат да стават и това е. Но им кажи да си знаят, че идната година ако не изпълнят каквото трябва, да се оправят сами.