Споделена история от Други

Следят ме в интернет
Тъкмо си пуснах лаптопа и започнах да гледам трейлъра на "Manhattan melodrama". В ъгъла на екрана видях едно малък правоъгълник. В този правоъгълник имаше две зелени очи. Помислих си "Следят ме". Малко преди да изключа лаптопа видях един мейл. Не му обърнах внимание. Какво да правя? Това беше ужасяващо! Да не би да е вирус! Помощ!

Коментари

1.   Сигурно е ЦРУ.

2.   Всеки хакер може да види какво гледаш в интернет, а ако си с лаптоп просто сложи една лепенка на камерата да не виждат лицето ти.

3.   Трябва да вземеш един голям силен магнит и да го сложиш на лаптопа си за няколко минути. Залепи си камерата с нещо да не се вижда и най-добре си прережи жиците на спикъра, а в порта за микрофона включи един отрязан кабел. И недей влиза в Интернет, само офлайн и всичко ще е наред. Махни и WLAN и Bluetooth-а и си на 90 % подсигурен.

5.   Е, не, айде стига глупости. Има програми, които ти се инсталират на компютъра, като сваляш разни неща, за да може после да ти показват подходящи за теб реклами. Ама никой човек не те следи, успокой се, това го има навсякъде и е само софтуер, отчита ти какви думички пишеш и какви програми сваляш и после чрез компютърен алгоритъм ти показва подобни неща, според вкуса ти. Корпорациите нали трябва да печелят все пак. Преинсталирай си компютъра, сигурно е задръстен с подобен софтуер. Естествено пак няма гаранция, че няма да се появи нещо отново де след време.

Иначе съм чула, че като влизаш в дийп уеб, може разни психопати да ти се закачат и да те хакнат, ама те ти пишат имейли къде се намираш и ти пращат снимки на къща ти примерно и тем подобни пдихарии. Ти там не си бил предполагам, като те слушам какъв си лаик. Звучи като да си задръстен с вируси, ползвай услугите на специалист, че какъвто си филмар, да не стигнеш до психолог скоро(с най-добри чувства, това е просто майтап, ама все пак :D)

6.   Случайно да познаваш някой човек клюкар, на който му е интересно да знае какво правиш на компютъра?

7.   Нещо не ти е чиста работата. Забеляза ли и рога? Ако си, значи знаеш кой те следи и защо! :)

8.   До номер 5! Едва ли някой ще разбере къде живея, да не говорим за снимане на имота, а и не живея в къща, а в блок и съм на 8 етаж, а долу сме с домофон, както повечето български блокове са оборудвани с такъв! А в скоро време ще имаме и камера на входа, както на повечето места има! Сега всички са нащрек, защото в отсрещния блок имаше разбити жилища!

9.   Здравей, понеже не си прочете имейла с обяснението, искам да те успокоя! Очите са моите. Не са зелени, но на определена светлина изглеждат такива. Чак пък правоъгълник... не ми е толкова ръбеста главата. Просто търсех сис-админа на сайта и се натресох на твоя компютър. Спокойно, нямаш вируси! Но не гарантирам за духове, извънземни, Йети, кемтрейлс и т.н. А и май процесорът ти си търси гадже - видях го, че се регва в някакви странни сайтове за запознанства.

П.С. Пичове, ние си се майтапим, но работата не е добре. Надявам се, че човекът зад тази тема е бил в Интернет за първи път и е на под 15 години, защото ако го ползва отдавна и е на 16 или повече... ми се плаче, а не съм ревльо.

10.   От авторката: Ок, пуснах тая тема преди 4 месеца. Благодаря за отзивите. Малко закъснях. Всъщност, аз я търсих и не я намерих. Чак сега я виждам. До номер 9: Леле, човек много се уплаших. Как тъй си бил ти?