Споделена история от Други

Какво се прави с непотребни стари мебели и уреди
Вие как се оттървате от стари мебели и уреди?

Сменям част от обзавеждането и трябва да разкарам пералня, детско легло и кушетка с 2 фотьойла. Не съм ги обявил за продан, но се съмнявам някой да ги купи, защото са стари, макар че пералнята реално си работи.

Предполагам, нямам право просто да ги оставя до контейнера, макар че съм сигурен, че някой циганин с каручка ще ги е натоварил на 15-тата минута. Може би трябва да се обадя на някой по обява да ги натовари и да ги занесе до сметището или просто да викна някой циганин да си ги вземе без пари, но трява да влиза вътре, за да си ги смъкне, а това не ми се нрави много.

Аз имам дискова херния и не мога да ги смъкна, а всичко ще се изнася поетапно, а не наведнъж. Ако трябва за всяко нещо поотделно да викам хамали и да си плащам да ми го извозят до сметището, ще ми струва доста, но в крайна сметка ако нямам избор...

Коментари

1.   За диван и фотьолите писах на бележка и я закачих във входа. Вечерта дойдоха комшии, взеха ги и си ги откараха на село. Стар фризер след 2 месеца по същия начин. Ако си в къща или няма резултат бележката. Виж цигани с каруца, които обикалят събота по улиците, като ги повикаш ще вземат всичко.

2.   Хамалите се занимават точно с това. Качват се двама човека до апартамента ви, вземат ги и ги изнасят за смет с техен си камион. Има много фирми, разгледайте в интернет.

3.   Пусни ги в някой сайт безплатно или на символична цена. Има страшно много хора, които се нуждаят от мебели, просто защото нямат такива и им е трудно да отделят пари за нови. Кушетката и дивана може би не толкова, но със сигурност някой някъде там е на зор за пералня и детско легло.
Другата опция е да ги оставиш до коша или да извикаш хамали, които да ги закарат до сметището.

4.   Пусни обява в нета на ниска цена и някой ще дойде да го вземе. Ако пуснеш, че подарява ще дойсат веднага. Жалко, че в България няма традиции за разпродажби, битаци. Навсякъде го има. В Германия става на паркинга на големи магазини в неделя, защото всичко е затворено или се затворят цели улици и хората си разпродават ненужните вещи. Общината печели 7-10 Е на линеен метър. Много е приятно и всички са доволни.

5.   Няма проблем да се изнесат и оставят до коша - забраната е за строителни отпадъци, с мебелите няма проблем.

6.   Моят съвет е, да не ГИ пускаш безплатно, а примерно за по 60-70 лева. Повечето хора, които биха искали безплатно нямат възможност за транспортиране, а онези които имат възможност, рядко ще се навият, защото не са сигурни защо ще ги даваш мебелите безплатно, ако стават за нещо.

7.   А разбира се, може да разпиташ познати, да ги дариш и прочие - все се намира някой.

8.   Забелязвал съм, че някои хора оставят мебели до контейнерите за отбадъци. Виждал съм дивани, фотьойли. Почти веднага изчезват, на същия ден или на следващия. Някой ги взема.

Естествено, едва ли е позволено да се оставят, така че за по сигурно гледай да ги оставиш в по-късен час.

10.   6 безплатно не, но 50-60 лева е измекярска, Бай Ганьовска работа. В една богата страна на запад ги продават за 10-25 евро при много висок стандарт и минимална заплата 2000 лева.

Като телефона дето ми го дадоха чисто нов Алкател за 20 лева, а в Олх го продават за 50 използван.

11.   Продават се за жълти стотинки в някой сайт или ги предложи безплатно на комшии, колеги или приятели!