Споделена история от Други

Ислямска държава
Вероятно е имало подобни теми, но нямам влеме да се ровя и търся, затова искам да разбера какво ви е мнениета за ИД, кой подбута този проблем. Света си беше мирен, всеки си живееше в рамките на даржавите и си бяха доволни, последните 10 години света се запали, води се неофициална война, но си е война. Скоро гледах по Дискавъри едно филмче за ИД и борбата на кюрдите с радикалистите. Направи ми впечатление, че кюрдите са миролюбива нация, не са нито християни нито мюсюлмани, затова са смятани за неверници. Видях ги като смели хора, щом са се изправили пред едни главорези от ИД. Направи ми също впечатление, че "бойците" на ИД са напълно примитивни хора, събрани са от бедни гета, приличаха ми на тези които у нас убиха момичета в Търново и Русе(пълни изроди), само, че са им дали калашници. Даваха един в шалвари, без документи го затвориха в кошара за кози, абсолютен примат, едва ли може името си да напише, но колко ли животи е унищожил, колко ли жени е изнасилил и им е почернил живота? Тези примати, не могат сами да са се организирали и да водят война, някой ги организира и манипулира. Разбрах, че скоро кюрдите ще имат самостоятелна държава Кюрдинстат, в това бяха убедени кюрдите, вероятно това е кошмара на Ердоган и затова подмолно действа към Европа, защото не му позволяват да действа против кюрдите в Сирия и Ирак. Ще са ми интерестни вашите мнения, моля споделете ги!

Коментари

1.   Малко не са ти ясни нещата за кюрдите. Те СА мюсюлмани и не са никак миролюбиви. Това, че сега са в защитна позиция, понеже са ги нападнали още по-големи изроди, не означава, че са миролюбиви. Питай семействата на невинните хора, умрели в многобройните им атентати в Турция колко са миролюбиви.

2.   1) Света в 21 век никога не е бил спокоен. Забравяш за атентатите в Мадрид, свалянето на кулите близнаци на 11 септември, атентатите в Русия, мога дълго да причеслявам, за съжаление 21 век никога не е бил мирен :(
2) Близкият изток винаги е бил нестабилен особено в последните 100 години. Но си прав някой наистина разбута региона.
3) Ислямска Държава съществува от много отдавна, просто всички научиха за нея последните 10 години.
4) Кой мислиш разбута обстановката? Да вземем например Сирия. Имам приятел сириец, от него знам, че това беше процветяваща страна. Или да вземем Либия, хора от България и цял свят ходиха да работят там, това беше ужасно осигурена страна, за времето си. Примери много.
Всичко започна с арабската пролет. Като домино страните се посипаха. Аз предполагам е имало много несправедливост, за да накара хората да излязат, но е имало и външана намеса. Съзнателно са въздействали на страните.
Сега ще попиташ кой е въздействал?
Не е ли очевидно? Кой има най- много световно влияние? Също така не забравяй, че Близкият Изток и страните от северна Африка са бивши колонии.
Надявам се досещаш кой визирам.
5) Аз не хвърлям присъди, НО коя страна за последните 30 години има 3 военни интервенции в Ирак? Сигурно знаеш, че след като започнаха да освобождават териториите в Сирия от ИДИЛ, военните взеха да се натъкват на оръжия, оставени от терористите след отстъпление. Болшинството оръжия бяха или американски, или английски или турски или (!) български. Да правилно ме разбра, ние продавахме оръжия на терористите. Има много доказателства, дори в интернет.
6) Не знам много за курдите. Но знам че е трябвало да си имат собствена държава след първата световна война. Те винаги са се борили против Турция, но сега медиите започнаха да отразяват новините. В момента курдите си имат държава на територията на Сирия и Ирак. Затова Турция нахлу в Сирия. В действителност Ердоган винаги е бил съюзник със САЩ, просто те финансираха курдите и даже му спретнаха преврат.
Ако не си спомняш, турците свалиха два руски самолета. Ердоган се пазари и с Европа, и с американците, и с руснаците.
7) Защо беше създадена Ислямска Държава?
Това е страна създадена да воюва с Иран, но това е друга история.
Иначе след всяка война идват фирмите и започват да строят, а това са много пари.
8) "Разбрах, че скоро кюрдите ще имат самостоятелна държава Кюрдинстат, в това бяха убедени кюрдите, вероятно това е кошмара на Ердоган и затова подмолно действа към Европа, защото не му позволяват да действа против кюрдите в Сирия и Ирак." Филмът който си гледал вероятно е стар. Американците ги хвърлиха на произвола. Днес американски войници са окупирали 90% от нефтените находища в сирийски-курдистан.

Има още неща които трябва да се кажат, но формата не е удобен.

5.   2, кажи ги де, те модераторите ще преценят дали е удобно или не.

Иначе с последното си изречение излиза, че просто се правиш на интересен.

6.   Анекдот:

На Антарктида е намерена нефт, скоро идва краят на кървавия режим на пингвините.

7.   Сега ще ти кажа моето мнение. Преди някъде 2500 години или 3000 не знам точно, а може и повече се появява една религия, наречена юдаизъм. Първата монотеистична религия в света и нея я изповядва само един народ, наречен евреи или на техния език иврит йерудѝм. До тук добре, но този народ йерудим се смята за богоизбрания народ. И за него всички други народи са гои (гойим), тоест говеда за заколение, а не хора. За гоите божиите заповеди не важат, те могат да бъдат подлагани на всякакви мъчения и геноциди. Евреите могат да вземат тялото и душата на гоята, ако гоята изгуби нещо и някой евреин го намери може да го задържи за себе си и като цяло евреите винаги са си били расисти. Когато избягали от египетското робство Мойсей ги влачил из пустинята 40 години. Имало е причина. Трябвало е всички евреи, родени в робство да умрат или да остареят, за да може еврейския народ да се управлява от свободни хора. После основали свои държави на малка ивица земя между Средиземно море, полуостров Синай, река Йордан и Мъртво море. Територията им е била малка, но за тях си е била достатъчна. Само че евреите били малко на брой, нямали силна армия и земите им често попадали под чужда власт. Ту на римляните, ту на византийците, ту на арабите, ту на османските турци и още много други. В резултат на това много от тях напуснали земите си и се разпръснали из целия свят. Но от юдаизма се появили и други религии. Християнството и исляма. Те копорали много от юдаизма. В исляма немюсюлманите се смятат за неверници ГЯУРИ и те трябва да бъдат заколени. Звучи ли ви познато? Ами те турците за това за избивали нас българите и другите немюсюлмански народи в тяхната империя, защото това е било записано в тяхната книга Корана или Курана, както и да е. О и още нещо. За турците сега Енвер паша, инициаторът на арменския геноцид е един от националните им герои. Разбира се, не само заради това. Той е искал да пбедини всички тюркски народи в една държава, съюзът ТУРАН и ако беше успял представете си какво е можело да стане. Автора каза нещо за кюрдите. Не знам дали е вярно, четох го някъде и не мога да бъда сигурен. Османската империя е имала нередовна армия от башибозуци. Те са избивали неверниците в Османската империя по особено страхливи и жестоки начини. Е аз някъде четох, че кюрдите били част от тази нередовна армия и имали вина за унишоженоето на българите от Източна Тракия, на гърците от Анадола и за арменския геноцид. Не знам дали е ситина, но имам причина да вярвам, защото много от кюрдите са мюсюлмани, а и сега на много от местата където преди арменския геноцид са живяли арменци сега живеят кюрди. Пример за това е езерото Ван. Не знам дали е истина, може би съм се залъгал дали кюрдите наистина са били башибозуци, но заради това сега ги мразя. А възможността за държава Кюрдистан ме плаши, защото е напълно възможно там да има нова война и да се напълним с кюрдски бежанци, което няма да е добре в никакъв случай. Но се отклоних от евреите. След Втората световна война тяхната държава Израел обявява независимост. Но тя се води от политиката на ционизма. Ционистите са най-големите расисти, а ционизма се води по правилата на юдаизма. Казах нещо за Мойсей преди. Е, Мойсей е водил евреите от река Нил, през пустинята, до река Ефрат и накрая до Израел. Но днешният Израел е създаден по изкуствен начин, той не е онзи Израел. Но това сега няма много значение. Знаете, че Америка е голям помощник на Израел. Дори се смята, че Америка е основана от сатанисти, които подкрепят световното еврейство. Такива сатанисти са например масоните, илюминатите и други такива. Те управляват САЩ в момента. Това може много лесно да се провери по непрекъснатоте сатанински символи, които Доналд Тръмп показва, също и по банкнотите им и из всичките им държавни атрибути. И САЩ помага на Израел. Те са екип. Знаем, че Америка е все бадна за петрол. Не знам 300 милиона как харчат в пъти повече петрол от Китай, който е с милиард над тяхното население и е фабриката на света, но успяват. И Америка има лошия навик да прави войни в богати на петрол държави. То не само в тях, но те са предпочитани от Вашингтон. Започнаха война в Ирак, в Либия, в Сирия, после пак в Ирак и във всички тези войни те забиха своите петролни сонди в пустините им. Но защо започнаха войни в Сирия и Ирак? Казах ви вече за Мойсей, как водел евреите от река Нил, през пустинята, до река Ефрат и така до мвстото където основали своите древни царства. Това за евреите и до ден днешен е така наречената ОБЕТОВАНА ЗЕМЯ. Обещаната земя. Тази, която е обещана на евреите. В момемта се изпълнява мащабен проект тези обширни територии до бъдат присъединени към република Израел. Даже ако обърнете знамето на Израел ще видите, че между звездата на Давид двете сини линии наподобяват реки. Това са реките Нил и Ефрат. Израел с помощта на Америка се опитва да присъедини една голяма част от Египет, Ирак, Саудитска Арабия, Сирия, малка част от Турция, целите Лиран и Йордания и повечето от Кувейт в територията си. Дори вече Израел е успял да присъедини една държава към територията си. Това е Палестина. Днешният Израел е създаден на териториите на Палестина. Евреите може да са били там много преди арабите, но когато са започнали отново да са заселват там над 90% от населението на онази територия е било арабско палестинско. Тоест, изглежда че щом евреите са си тръгнали от онази земя, после в нея се е заселил друг народ напълно честно, живял е там векове и после евреите се връщат и я окупират, то евреите не са в правото си. Но това се случва. В момента палестинците са под еврейско робство. Вижте какво се случва там. И Израел сега има голяма вина за войните в Близкия Изток. Той дори участва пряко в тези войни. Имат бази там, стрелят с ракети, бият се и такива работи. Общо взето тези войни бяха изкуствено създадени. А Ислямска Държава, за която авторът попита беше също изкуствено създадена от сатанисткото правителство на САЩ и ционисткото правителство на Израел. Тоест, Вашингтон и Тел Авив бяха столиците на ИДИЛ. Те създадоха тази терористична групировка, а тези които са присъединиха към нея са точно такива каквито каза авторът, диваци. Но е факт, че много обикновени хора се присъединиха. От най-различни мюсюлмански държави. Много от тях взеха и семействата си и децата си. Вижте държавата Косово. Втората албанска държава с мнозинство мюсюлмани. Косово е само на 50 километра от границата с България, а в най-южните части на Сърбия живеят предимно само българи и албанци, така че Косово напрактика е наш съсед. Над 300 души от Косово са се присъединили към Ислямска държава. Това е най-голям процент от глава на населението в цяла Европа и един от най-големите в целия свят. А идеята на ИДИЛ и на тези изкуствени войни е една част от населението им да бъде избита, друга прогонена, за до може след време ционистката република Израел да анексира тези земи. И те имат пълния военен капацотет да то постигнат. И мъжете и жените там манват военно обучение, расизма им е доста добре развит, мислят се за богоизбрани, имат ядрено оръжие, имат подкрепата на САЩ, еврейските фамилии Рокфелер и Ротшилд работят по въпроса и за жалост е напълно възможно това да се случи. Може и да е след 200 години, но е възможно. А милионите араби, които се заселиха и ше се заселят в Европа навярно в бъдеще ще си имат свои държави и то силни държави. Надявам се да не ни чака такова бъдеще. Това исках да кажа като цяло. Много от нещата, които казах приличат на конспирации, но който иска може да ги провери. Факт е обаче, че Америка и Израел имат пръст в създаването на ИДИЛ.

9.   До коментар номер 7,
ейто мнението на араби от саудитска телевизия за Палестина:
https://www.youtube.com/watch?v=qyjS5-4ouAE