Споделена история от Други

Нулева година???
Имам въпрос към нашите "любими" министри.
Вярно ли е че ще има нулева година? Защото има учители които казаха че на запад вече се мислело по въпроса, а у нас явно гледат какво правят там и го прилагат тука като copy paste.
В момента официално се вземата нови уроци, но реално за двайсетина минути ни казват ала бала и айде следващият час.
Истината е че започва да ми харесва да съм онлайн ученик, но ще е много трагично да обявят нулева година. Аз съм 11 клас и не искам да си пропилея още една година в България.
Също така ми е любопитно какво ще се случва с матурите за 12 клас. Как ще кандидатствате в чужбина?

Коментари

1.   , Ако не ти се стой, заминавай още от сега и завърши гимназия някъде другаде.

2.   Стига мрънкай! Такова е положението. Какво са ти виновни министрите. В цял свят е пълен ужас в момента. Аз съм студентка 4 курс и се напънах да си взема всички изпити, за да се ява на държавен. Много зор видях и сега няма да се проведе, но не цивря. Ако сметна, че ще се явя другата година и в най-добрия случай го изкарам, докато ми излезне дипломата ще мине още 1 година и ще се дипломирам най-рано 2022 година. Всжното е този вирус да пренине.

3.   До колкото знам всички деца от 5 клас нагоре си учат стабилно онлайн. Нулева година е възможно да има за някои от по-малките, тъй като едно дете на 7-10 години е доста трудно да го накараш да седи цял ден на компютъра да учи и да се оправя с платформите, особено ако родителите му не са там.
Относно матурите ще видим, ще кажат. Според мен най-логично би било 12 клас да се завърши, но матурите да се отложат. Това ако стане и сроковете за подаване на документи в университетите ще се променят, така че не се притеснявайте.

4.   Повярвай ми :)
Не си единственият който няма търпение да замине от тук.
България е заприличала на ферма за тикви.
Не разбирам цялата тази паника около коронавируса.

5.   Според мен, няма да има.
Точно поради тази причина започна онлайн обучението, за да не пропиляваме 1 година.

6.   Не спокойно. Идеята на стоенето вкъщи е да няма по едно и също време прекаленно много болни, за които да няма легла и апарати за обдишване. В такъв случай здравната система ще е пренатоварена и много повече хора ще загубят живота си.
Ще си завършиш 11ти клас, никой няма сметка от нулева година, но може да има по-кратка лятна ваканция.