Споделена история от Други

Виждам мъртви хора навсякъде
Здравейте хора!!! Днес ще разкажа история, на която най вероятно няма да повярвате но е истина!!!
Аз съм Ванеса и съм на 27 години и от доста време преди да си легна виждам мъртви хора. Да може да е странно и нетипично, но това е факт. Вече това продължава поне от 3 месеца и ходих дори и на психолог, който ми направи всякакви тестове в които се вижда ясно че нямам никакви психични отклонения и съм си много добре, след което той ме посъветва да не мисля за това.
Странното е че, когато виждам тези мъртавци не усещам страх, а усещам сякаш искат да им помогна.
В повечето случаи виждам някаква жена и малко дете.
Отново отидох при психолога си и той ми обясни че няма как да ми помогне, че сме пробвали всичко и да се посъветвам с някой друг, който е сигурен че ще ми помогне.
Вследствие търсех, и търсех но от никаква полза
Вече дори и сама да остана, ми е неконфортно и реших да се отправя към вас хора.
Моля Ви давайте съвети какво да правя!!!

Коментари

1.   Имаше едно предаване шепот от отвъдното, за същото се разказваше. А по начина ти на писане се разбира, че си дечко, какво целиш с тази история :)

2.   "Странното е че, когато виждам тези мъртавци не усещам страх, а усещам сякаш искат да им помогна. " - не усещаш страх а се чувстваш неконфортно, искали ти помощ!? На мъртвец какво може да му трябва, да се погребе. Сънувай, че си ги погребала, значи си помогнала и успокой съзнанието си. С тези всекидневни изявления по телевизиите за умрели от коронавируса друго няма да постигнат, ще изкрейзят народа. И какво постигат, като всеки ден ни четат статистика колко са се разболели и колко умрели от вируса? За тях е ясно, отчитат дейност, но за народа мислят ли? Ето го ефекта от тяхната дейност, вече умрели ни се привиждат. Авторке, спри да гледаш изявите на генералите, гледай само комедии и постепенно ще се изчисти съзнанието ти!

3.   Ванесче, ако това световно положение (диктатура) се проточи достатъчно дълго, може сънищата ти да станат реалност...
Току виж ти се отключили скрити заложби и това са били пророчески сънища ! Дано не става ! Стискам ти палци !

4.   Шизофрения.

5.   Странно, точно преди шест часа гледах филмо "Шесто чувство". С Брус Уилис. Хубав филм. Мнението ми е, че сигурно е възможно. Намири начин да запазиш психичното си здраве. Намери хора, които вярват в окултното.

6.   Отдай се на най-красивите,и без това и на тях и на теб може да ви е за последно.

7.   Възможно е. Ако тона е на едно и също място вкъщи може да Има някакви духове. Гледай Ловци на духове и медии за от Лондхейл. Прочисти к като с тамян и светена вода.

8.   Разкажи повече,Как ги виждаш,къде? ако е истина де.

9.   Ами да психолога няма как да ти помогне, за психиатър си.

10.   Пийте ги тея лекарства, бре хора.

11.   Напълно възможно е да виждаш мъртви хора, просто защото... можеш да виждаш мъртви хора. Имаш ли други психични способности? Имаш ли предсказателни сънища например, засилена интуиция?

От малък имам предсказателни сънища но понеже съм израсъл в доста научно-техническо семейство до преди 5-6 години не им обръщах внимание, мислех че е някакъв "бъг" в мозъка ми (има много потенциални "научни" обяснения). Обстоятелствата в живота ми така се стекоха обаче, че след време установих, че това са си напълно реални отрязъци от бъдещи събития, включително с хора, които не познавам към момента на сънуването. Също така ми се е случвало да "видя" с детайли лицето на някой човек без да съм го виждал само като чуя името му в случаен разговор. Случвало ми се е да виждам мислите на хора в автобуса без даже да искам и др. Вероятно значителна бройка хора имат и могат да доразвият такива способности, но ги отхвърлят, защото културата в момента отхвърля наличието на тази част от човешката същност (поради религиозна и/или научна предубеденост и/или страх). Ето виждаш колко хора ти говорят за хапчета...

Но! Може да виждаш мъртви хора, защото имаш шизотипично личностно разстройство например. Трябва да изследваш как работи способността ти, за да разбереш дали е истинска способност или халюцинация.

Само определени мъртви хора ли виждаш? Пробвала ли си да минеш през гробище? На определени място ли си, когато виждаш жената с детето? Можеш ли умствено да си зададеш въпрос кои са и защо ги виждаш и да изчакаш отговор от подсъзнанието си?

Препоръчвам ти едно руско предаване "Битва екстрасенсов" - потърси го онлайн. На руски е, но се разбира едно 50-70%. Там участват хора с "екстрасензорни способности", вкл. такива виждащи отвъдния свят, и преминават през различни изпитания - интересно е да видиш как работят, какви неща се разкриват в процеса на работа по изпитанието и тн.

13.   Е стига сте плюли момичето. Що пък трябва да е задължително луда. Може да има и други причини. Все пак съществуват и доказани медиуми. То и на Ванга са и са се "привиждали" неща. Или историята е измислена. Нещо ме съмнява, че е второто :)
Номер 6 евала, забавно :D

15.   "-I see dead people
-How often do you see them?
-All the time":)))

Май има някаква връзка, а, 5? :)))

16.   Това не са мъртви хора, а зли духове, които целят да ти разстроят съзнанието. Отиди на църква и се посъветвай със свещеник. Трябва само да вярваш в Бога и всичко ще се махне. Всеки път, когато ги виждаш се прекръствай.

17.   Не разбрах, лежиш ли на леглото, преди това затваряш ли си очите, опитваш ли да спиш? Има едно състояние lucid dreams, но при него хората наистина сънуват, просто сънищата изглеждат много реални. Ако не е това случаят и виждаш неща, дето ги няма без да спиш, то ти си за психиатър и хапчета, не си за психолог. Ако това изобщо е истина. Пък ако искаш пробвай да смениш мястото, ако вярваш в такива свръхестетвени работи и смяташ, че имаш някакви способности, като Ванга примерно. По-вероятно е да си болна. На мен тая история ми звучи измислена.

18.   Еми разпитай мъртвите какво е да си умрял. Дали чувстват нещо - студ, топлина, болка. Дали могат да минават през стени. Дали има място, където се събират мъртвите. Дали са видяли мъртвите си роднини. Какво правят като са мъртви. Могат ли да взаимодействат с предмети, хора и животни от живия свят. Дали дишат, усещат миризми. Къде ходят, за какво мислят и т.н.

19.   В София има един човек, мисля че Петър се казваше и се запимава с реинкарнация ( спомняне на минали животи). Може да го потърсиш в интернет има страница и да му разкажиш историята ти съответво и да го попиташ дали има шанс да си спомняш нещо от минал живот.

20.   Предлагам ти бърз тест за психично здраве: идваш на избрано от мен място, казваш ми дали виждаш някой дух там, описваш видените и ако отговорът е правилен /ще съм подбрал място, върху което имам някакъв поглед, защото за разлика от теб не претендирам да виждам духове, а трябва да потвърдя някак думите ти/, няма нужда да се занимаваш повече с лекари. Като бонус ще почна всички майтапчии в темата с вербална терапия в стил "а вие пиете ли си хапчетата, Томита /от Тома Неверни/" и докато се усетиш, същите ще те пререждат на опашката за лекаря, че дори ще крещят на доктора "Спешен случай, спешен случай, ние сме първи! ".

Ако отговориш грешно, лично ще те придружа до най-близкия до нас лекар. Поне няма да си сама.

Но първо да се убедим дали е истина, ако нямаш нищо против! Става доста по-лесно така вместо да ти правят изследвания и да те мотаят с години.

П. С. А може и още сега да си признаеш, че си гледала един сериал по Фокс Лайф /някога по БиТиВи/ и просто ти се иска да бъдеш като героинята. Няма лошо, децата искат да бъдат Супермен, тийновете - девойката от "Здрач" или гореспоменатата героиня от ТВ сериал, възрастните /над 24 год/ - който и да е, само не и този, който са в момента /странно, но масово ми излизат с тоя номер - всеки не е доволен от това, което е, даже онези с купища пари/.

22.   Тъпунгери. Не се ходи на психолог, а на онколог. Имаш тумор или в мозъка или на сърцето. Психологията е измислена от тези плянпащите само и само за да се облажат от заболелите. Тъпунгери!

25.   Халюцинации преди сън се наричат хипногогични. Не е свързано с шизофрения. Има инфо в нета.

26.   Здравей, Ванеса!
Трудно ми е да осъзная какво преживяваш, защото може би знаеш, че никой не вярва на никого, докато не извърви по същия път с обувките на изстрадалия.
Да пристъпя към проблема.
Защо не се консултираш с екстрасенс или ясновидец?
Този проблем трябва да се реши, защото съм сигурна, че те измъчва и изтощава.
Пожелавам ти успех и ти стискам палци всичко да бъде наред.

Към останалите коментирали, хора нека не прибързваме и не я критикуваме, никой не знае какво преживява това момиче. Нека бъдем по добросъвестни. :)

28.   Вероятно си вярващ човек. Съветвам те да не гледаш и четеш ужаси и да се консултираш с психиатър, въпреки българският манталитет и страх от чуждото мнение.

29.   Аз съм 11, пиша от друг компютър.. Докато четох темата ти при първия си отговор пропуснах частта, че ги виждаш преди да заспиш. Да, както по-горе казаха - това най-вероятно е т.нар. хипнагогия. Може да е и сънна парализа (случва се и преди заспиване понякога, макар обикновено да в просъница). Не изключвам и възможността действително да виждаш все пак.

30.   22, как разрбра от текст онлайн (навярно измислен, съдейки от мелодрамата), че става дума за тумор? А? Как, идиотче неграмотно и необразовано селско?

Модераточрета, правило №2 и №3.

31.   Някой с Ванеса Виденова ли си прави майтап че?

32.   Като е изгасена лампата ли ги виждаш? Може да си като малките деца, които си мислят, че виждат духове. Всичко е от мозъка или въображение и фантастика. Друг път просто игнорирай нещата. Сама каза, че не се страхуваш. Кажи им Лека нощ и заспивай. Не можеш да помогнеш на мъртви. Няколко дни ако ги игнорираш сигурно повече няма да ги видиш. Колкото повече мислиш за едно нещо, толкова повече ще ти се появява. Аз съм на 22 и още харесвам фантастични неща и такова въображение би ми харесало. Извади телефона и пробвай да ги снимаш. И виж дали ще ги видиш и на телефона. Не съм психолог, но гледам много филми.

33.   И как по-точно разбра че са мъртви?

34.   Нищо ти няма; просто си по-различна. Игнорирай всички коментари, казващи обратното.
Бих те посъветвал да не споделяш това с неправилните хора, защото ще ти се присмеят, критикуват и дори по-лошо- защото много хора се страхуват от различните от тях хора.
“...нито хвърляйте бисерите си пред свинете, да не би да ги стъпчат с краката си и като се обърнат да ви разкъсат” (Матей 7:6 от Библията)

Отиди на психолог, който се занимава с регресивна хипноза или при някой екстрасенс, но внимавай, много от тях са шарлатани. Има и книги на д-р Майкъл Нютон по въпроса за душите. Трябва да извървиш собствения си път към познанието. Опитай и медитация. Потърси и други хора като теб, ще ги познаеш, когато ги откриеш.

А ако имаш някакво заболяване, трябва да имаш и други симптоми. За твое успокоение, направи си изследвания. Грижи се за тялото си и то ще ти служи добре.

Успех!
Наистина се посмях на някои коментари по-горе.