Споделена история от Други

Не мислите ли, че не ни показват нищо за забелебителностите на Русия?
Привет. Наскоро ми мина нещо през акъла. Аз уча руски в училище. По-скоро не уча. Аз съм мързелив ученик, но за руския специално не виждам грам смисъл да го уча. Просто защото не виждам къде е приложим. Сега покрай тва онлайн обучение ше трябва да се стегна доста и ще го направя, но не тва е темата. Сетих се, че причина да уча руски е защото искам да отида на екскурзия в Армения след няколко години. Аз много обичам Армения и след като гледах едно видео на една полякиня мисля, че беше реших, че може и след 10 години да е, но ще отида в Армения рано или късно. И това е причина да знам руски, защото в Армения почти всичко го говорят. Но се замислих защо ще ходя в Армения и ще се опитвам да се оправя на руски, а в Русия нямам никакво намерение да ходя. И осъзнах, че през целия си живот не съм виждал нито по телевизията, нито в някой учебник или книга, нито по интернет някаква интересна руска забележителност. Само Моска, която за мен е просто един нормален и обикновен град, църквите в Москва и Санкт Петербург и понякога в училище са ни казвали за някакъв музей. Нищо друго. И красивата природа на Русия, но тук искам да поговоря за това, че по културно отношение за Русия нищо не съм видял, освен гореизброените неща. Може би не съм гледал, но толкова телевизия съм изгледал, толкова видеоклипове и пак за Русия нищо не съм видял. В училище сме учили за църквите и за Санкт Петербург и това е. Наскоро попаднах на клип за моста между Русия и Крим и бях наистина впечатлен, но друго нищо. Запитах са защо не са показва нищо за руската архитектура, култура, исторически и културни забележителности. Много се говори за Колизеума в Рим, много се говори за Акфеловата кула и за други неща. Според мен те не са нещоо особено, но ни ги спамят яко през целия ни живот и никога не излизат от мода. Но да, за забележителностите на европейските държави се говори много. И по телевизия и по интернет. А за Русия нищо. Аз даже съм видял повече простотия да се излива за Русия, отколкото да са говори за забележителности ѝ. Само за болшевизма са говори, за мъртвия СССР, за руските военни паради, които мен не ме вълнуват, а по интернета от Русия съм видял предимно простотия. На много клипове и компилации съм попадал как руснаците типично като почти всички източноевропейци, включително и ние, вършат глупости, напиват са, повтарят “Блят”, гърмят нещо, държат се просташки, занимават са със стари и ръждясали железа, правят опасни неща без да разбират какво правят, и още 100 тона простотия. Разбирам, че са в медийна война, но чак пък толкова. И веднъж фледах един руски клип, руснак храни прасета в мръсно корито, гази в киша, рине лайна и такива работи. Даже по българската телевизия показаха един супер гаден руски град, подобен на нашите обезлюдяващи се градове. Друго, което съм видял от руснаците, освен нещата, които изброих по-горе са как непрекъснато са излагат в интернет и сякаш са чувстват горди. Непрекъснато повтарят измисленото си определение “славяни”, хвалят са колко обичали “Адидас”, излагат са, сякаш друго не могат да покажат. Като цяло само това съм видял от Русия. Няколко забележителности, военни паради, обично количество пиянство и простотия, но за култува почти нищо. Не казват нищо къде има интересни паметници, не казват нищо за някой красив град, за хубава архитектура, за интересни музей, за модерна обстановка, дали имат плажове, за туризъм нищо почти не съм чул, за някоя интересна сграда, нищо. Не вярвам в толкова голяма и сравнително стара държава да няма забележителности или да са толкова малко. Виждал съм да показват повече забележителности дори за Северна Корея и Сирия. Не си мислете, че мразя Русия. Не мразя Русия. Просто ми стана много странно. Може пък и аз да не съм гледал. Вие какво мислите по темата? Малко ли се говори за културните забележителности в Русия? Според мен много малко. И даже се набляга повече на отрицателните ѝ черти.

Коментари

1.   Защото не сме политически съюзници с Русия, а с Европа.

2.   Аз съм на половина руснак и смятам че това което знаеш е в мярката на нормалното. Все пак какво друго знаеш за Франция? Айфеловата кула, Версай и Лувъра. Същото е и с Италия- Колизеум и до там, но и Айфеловата кула и особено Колизеума са грандиозни архитектурни постижения и е нормално да си ги чувал.
Що се отнася до Русия, то това е свързано с факта че за последните 100 години са имали две световни воини и гражданска война, и марксизма разбира се. Иначе има някои запазили се ту църква, ту някоя сграда. Например Москва е била опожарена при войната с Наполеон, Кремъл е бил разрушен преди е бил бял.
След Втората Световна Война градове като Киев, Одеса, Харков са били възстановени и са били много красиви. Също така на Кримския полуостров има много запазили се още от гръцко време постройки.
Заради кървавите марксисти сега Русия (и не само) прилича на гето.
До 53 година на 20 век са се строяли красиви сгради, например погледни в интернет "Седемте сестри" в Москва. Всичко строено след това, цялата архитектура са едни кутийки, включително и в България.
Предлагам ти да изгледаш следното видео, там са всичките отговори, на руски е: https://m.youtube.com/watch?v=8C5daYucLoQ&t

3.   Бил съм в Русия надлъж и на шир. От Петербург до Монголия. Всичко което си чувал и гледал за Русия е вярно. И простотията и калта. Особено калта. В Сибир изобщо няма такива големи гори както всички си мислят. Имат блата и малки брезички, заради бедната почва и контененталния климат. Блата, киша и кал, докъдето ти поглед стига. И комари. Големи, колкото врабчета. Навсякъде в Азиатската част. Новосибирск се води за Азиатската столица. Многомилионен град, има си метро, има и светски живот, но все пак е налегнала една голяма депресия. Повечето азиатски градове са така. Още повече, че са изкуствено създадени индустриални градове. И климата спомага за депресията, определено. Там почвата не е култивирана, природата е сурова. Понякога си е въпрос на истинско оцеляване. Нещо, което в Европа не знаем какво е. Затова в Русия има мъже. Истински мъже. Често тръгват на път и не знаят дали ще стигнат тази седмица или не. Особено по далечния изток.
Освен това към суровата природа, ще прибавим и разрушената държава. Изоставени сгради, окапала мазилка. Все едно си в България ама в огромни мащаби. Същото е. Депресията е същата.

Сега хубавото. Бил съм в 40 държави, но Москва е един от малкото градове, в които бих живял. Наравно с Токио и Бангкок. Няма какво да се види особено в Москва, освен червения площад, някои музеи и тн. Но затова пък хората са живи. Истински живи. Ходих на концерт на група - БИ2 в МГУ. Имаше 10хил човека, от които всички искрено се забавляваха. Нямаше селфита, нямаше показност. Просто хората излизат за да се забавляват. Като доброто старо време, когато и в България беше така. Накратко хората в Москва са все още хора и са все още носители на една култура, която тук е отдавна забравена, а чужденците (западняците ) никога не са я познавали. Като казвам култура, имам предвид отношението на хората.

А колкото до културата. Ако някой каже че Петербург няма какво да предложи.... ще е пълно безумие. Било е комплекс още от времето на Петър 1ви да се сравняват с Европа, който го има и до днес. Всичко в Питер е строено със замах. На толкова злато ще се нагледаш, че в Шонбрун, във Виена няма толкова сигурно. Всеки ден има концерт, опера, представление. По време на белите нощи клубовете са пълни до рано сутрин. И там може да видиш лъскавите лимузини спрени пред тях, също като в Щатите. Кой каквото го влече. Там бях на парти в един клуб и случайно влязох в компанията на едни 9 руски девойки, които празнуваха моминско парти. Беше незабравимо.

Така, че приятелю факта, че чуваш за Айфеловата кула повече е въпрос на маркетинг. Тя дори Прага може да предложи повече от Ню Йорк, а Краков повече от Цюрих или Брюксел... ама хората търсят определени неща в живота.
Мисли нестандартно за да бъдеш изненадан приятно в живота. Армения е много добър път, по който си тръгнал. Поздравления!