Споделена история от Други

Минал живот или просто обикновен сън
Здравейте, хора момиче на 19 години съм и преди няколко дни ми се случи нещо много странно, сънувах два пъти един и същи сън, който беше изключително странен... Такъв сън мисля, че сънувам за първи път през живота си, та ето моята история и моето преживяване... Ще се радвам ако ми дадете правилен съвет какво ли може да означава дали е просто обикновен сън или спомен от минал живот... Та ето моята история... Значи сънувах, че съм във някаква стара болница на легло и умирам във буквалния смисъл говоря, видях как душата ми напуска тялото ми и видях собственото си тяло, след това настъпи пълен мрак за момент, после се появи изведнъж някаква бяла светлина и после видях нещо беше като кино салон, а там имаше човек облечен във бяло който ми каза да си изгледам живота, който съм живяла, като на филм... Аз съм от България попринцип, но там не бях във България, а във Колумбия, даже човекът облечен със бялите дрехи спомена, че е било през 1900 година... Та бях там и една жена, която изобщо не познавам ми се водеше майка... Имахме си наш бизнес и управлявахме хотел беше, червена сграда на цвят със много растителност на двора като се събудих бях потърсила хотелите от Колумбия и я видях същата сграда, но пребоядисана във бежов цвят... Та да продължа със моят сън... Аз там изглеждах много различно не бях същото момиче на външен вид, попринцип във този живот се казвам Йоана, но там ме наричаха Фелисия не знам и аз защо... Във хотела който поддържах със тази жена, където ми се водеше майка, бяха дошли трима мой приятели който си излизам със тях една приятелка която я познавам нея от 2 години и 2 момчета, който познаваме със нея от 2-3 месеца със тях излизаме от 2-3 месеца вече, странното е, че във Колумбия аз се запознах със тях тримата, като те бяха дошли във хотела на почивка и аз там се запознах със тях тримата... Странно, защото аз моята приятелка я познавам от 2 години, а със тях се познаваме от 2-3 месеца... Там запознанството ни беше доста по - различно... И те също изглеждаха различно на външен вид и не бяха същите каквито са сега... Моята приятелка се казва Мариана попринцип, а там я наричахме Анита, едното момче се казва Алекс попринцип, а там го наричахме То, другото момче се казва Ники(Николай) попринцип, но там го наричахме Хенри... Всичко е много странно и объркващо... Като излизаме взаимно се бъзикаме, защото аз и Алекс мислим, че между Мариана и Ники има нещо, и обратното Мариана и Ники мислят, че между мен и Алекс има нещо... Във съня ми видях, че Мариана(Анита) и Ники(Хенри) са били съпруг и съпруга и се бяха целували на нещо като веранда... А пък аз(Фелисия) и Алекс(То), сме имали нещо като любовна афера и връзка, когато се запознахме там... Даже видях прозореца на хотела от който исках да се хвърля, защото се скарах тогава нещо със Алекс и се чувствах виновна, но той ме спря, хвана ме за ръката, прегърна ме и ме целуна... Четох във интернет, че през 1900 година е имало испански грип, който е взимал хиляди жертви, аз когато умирах се чувстах около 20 годишна сега съм на 19, но още малко ще направп 20, през септември... Сега има коронавирус, както знаете, та това си спомням... Не знам, но със това момче Алекс тия дни като си говорихме на камера усетихме и двамата необяснима страст и възбуда, въпреки, че сме само приятели... Набираме се по едно и също време, казваме без да искаме думите едновременно, взимаме си без да искаме думите от устата(така бях по същия начин и със моята приятелка Мариана(Анита), само, че със нея си допълваме и изреченията тя каже нещо, аз го довърша изречението), но със никой не съм говорила по 6 часа на ден както със това момче Алекс... И тази страст, където се появи между нас тия дни... Попринцип трябва да се усеща страст и възбуда при целувка и докосване, но ние го усещаме през камера и през телефона, а сме наистина само приятели, дали е нормално... Сякаш изпитваме много емоционална и дълбока връзка със него знам ли... Просто тази страст не е нормална между нас и то да е толкова силна... Ние сме само приятели със него... Моля ви дайте ми съвет какво да правя... Кажете ми какво мислите за всичко, което ви разказах и споделих ще съм ви много благодарна пишете долу във коментарите :)

Коментари

1.   Много се филмираш и не, не е минал живот. Испанския грип не е 1900 година а 1918 - 1920, започва към края на Първата Световна. Стига си гледала сериалчета и ще ти мине. Чети малко повече, няма да ти нареди.

2.   Може би е смесица между минал живот и сън, както много често се получава при такива състояния на съзнанието. Не бих си правил изводи за това кой кой е и дали е от минал живот или не. Щом има страст помежду ви вземете я реализирайте :) Иначе испанският грип е в периода 1918-1920.

3.   Според мен е спомен от минал живот

4.   Според мен минали животи има. А в такъв случай защо да няма и сънища свързани с тях.
Иначе ако имахме един единствен живот и шанс на този свят това би било доста жалко...

5.   А аз да питам модераторите - защо публикуват история, която разкрива лични данни като име на човека, който я публикува

По темата - медитирай.

Модератор - лични данни са всяка информация, отнасяща се до лице, чрез която то може да бъде идентифицирано.

6.   Книга: “Пътят на Душите” от Майкъл Нютон- има я цялата качена на уебсайт на български. (duhovno-razvitie.com). Странното е, че точно сега я четя и попаднах на този въпрос...

7.   Сънищата са формирани от цялата информация, която сме виждали и нашите лични убеждения. Няма нищо паранормално в тях, дори можеш да разрешиш логически и матиматически проблеми в тях, ако присъстват такива де :).

8.   Сънувал съм два пъти подобни неща. Първия път че съм войник, бягащ от затвор през Втората световна война, което може да мине за отражение на някой филм. Вторият път не беше важен самият сън, а един предмет в него- пистолет със заглушител и чувствата ,които пораждаше. Държал съм оръжие само няколко пъти през живота си и никога не съм ги харесвал, но с този пистолет беше различно. Обяснявах в съня си как съм го сглобил сам и изпитвах такава привързаност към оръжието, сякаш беше моя най-верен спътник.

9.   Няма такова нещо като минал живот. Ако имаше минали животи щяхме да си ги спомняме, иначе какъв е смисълът да живееш 5 живота и нищо да не помниш. Гледала си просто някой филм или сериал. Аз, ако си легна по-рано редовно сънувам разни фантасмагории и то много често по няколко различни на вечер, нямащи нищо общо едно с друго. Явно по този начин съзнанието се разтоварва, предполагам.

10.   9, не е задължително да помним, за да се учим. Това не работи като с уроците в училище. Например едно дете не помни кога и как се е учило да ходи, не помни и осъзнава как с поведението си несъзнателно родителите му са го възпитали и са създали ценности. Но въпреки всичко от самия опит то е усвоило много уроци, които съзнателно или не му влияят на живота. Казвам само, че изобщо не е здължително да си спомняш каквото и да е, за да си се научил и натрупал опит.

11.   9, помниш ли вътреутробния период или дори самото раждане съзнателно? Помниш ли съзнателно какво се случва, докато спиш? Това, че не ги помниш на съзнателно ниво, означава ли, че не са реални?

Това което регистрираме съзнателно е 0.1% от всичко, което ни се случва. Дори в рамките на този живот. А аз даже не съм някакъв супер вярващ в прераждането, просто си мисля дали може и как може, или пък дали не може и тн. Разсъждавам си.

13.   До 11

Това че не помниш, да не си плащал сметките за тока, означава ли, че си ги платил?

14.   До 10 и 11, може да не помниш някои неща, но всички те са се случили в този ти живот, а не в някой друг. Няма човек, който да е научил каквото и да било в минал живот и да го използва сега. Като цяло това с преражданията е пълна измислица на т. нар. "източни религии", които се опитват да изместят фокуса на човека от реалността. Душата не умира, но не се преражда.

16.   Номер 8 и аз бях сънувала два пъти този сън само, че как умирам и така после ми се видя картината и филма от миналия ми живот... Със това момче се чувствам много различно изпитвам силна привързаност, необяснима страст и възбуда през телефона , а не чрез докосване...Също така и двамата усещаме единия какво прави без да го виждаме дали плаче, дали се смее, дали яде, какво прави във момента...Допълваме си изреченията много често...