Споделена история от Други

Живот във ферма?
Аз по принцип съм си селянче, но като бях малък нашите се преместиха в града без да ме питат дали искам. На мен никога не ми е харесвало в града. Прекалено шумно, мръсно и досадно. Да живееш зад стените на блок и като излезеш на терасата да дишаш саждите на колите... ужас, само който не е усещал свободата и чистотата на селото може да хареса такъв начин на живот. Аз съм на 20 години. Вече сам решавам къде да живея. Нашите продадоха къщата на село и не мога да се върна. Чудя се дали да не започна работа във ферма и да живея там. С голям кеф ще се грижа за животните. С още по-голям кеф ще живея на село. Много по-добре отколкото да стоя пред компютъра или телефона. Искам си природата. Нещастен съм в града. Постоянно обаче се говори как пропада българското селско стопанство. Вярно ли е? Има ли място за един млад човек? Нямам образование за ветеринар, но нищо не ме спира да уча. А в чужбина как е? Ако не стане в България може да пробвам и другаде. Може би имам прекалено романтична представа за живота на село и ме топлят спомените от детството, но със сигурност е по-добре от града. Проблема е, че българските села наистина пропадат. Има ли изключения? Не че градовете са цъфнали и вързали. Мизерни с разбити пътища, мръсен въздух, пренаселени, особено София, има адски задръствания, в пиковите часове направо може да откачиш от чакане.

Коментари

1.   Има много хляб в тая работа, проблемът е че българите са като цяло доста тъп народ. Вместо да използват тая природа дето имат, търсят нещо лесно и наготово. Обачат да следват големите, не да мислят с главата си. Особено тия с големите пари, търсят какво да окрадат, как за година, да си удвоят инвестициите... Затова не стават нещата. В чужбина ми се струва че доста по-различни нещата, особено с тия био трендове и по-богати хора които гледат с какво се хранят. На българинът - дай му да ръфа кренвирши и кебапчета, пък от какво са направени... Ако си млад- бегай ако питаш мен... Осъществи си мечтата, но трябва да е на по-нормално място. Тук е психо диспансер...

2.   Щом те влече ветеринарната медицина, следвай това, добра професия е. После ще се ориентираш дали искаш да емигрираш или да си избереш някой китен български град, в който или близо до който да живееш.

3.   По разказът ти да разбираме, че живееш в София?

С какво се занимаваш сега?
От какво разбираш?

Според мен лично големият град има и доста предимства в твоя разказ си изтъкнал само недостатъците. Също така ако на село е било 100% по добре, замисли се дали родителите ти просто ей така, за да ти е гадно на теб са се преместили в града?

Ако напишеш по подробно какво точно искаш и какво можеш да предложиш
Някой може да прочете това и да ти подаде ръка

Идеята с която ти пиша това е, че има такива сайтове които дават имоти срещу стопанисване из цяла България, без наем само се грижиш за имота можеш да си направиш своя ферма

Според мен лесно можеш да се върнеш на село по трудното е да се задържиш в града той дава доста повече възможности, да свободата и чистия въздух го няма особено ако живееш в София но има други преимущества

Интересна ти е темата ще следя

4.   Споко, ей ся като настане масовия глад юни месец ,ще видиш как хората ще изкупят всички къщи и зема , де що има и ще се върнат на село.

Съмнявате ли се ?

Глада е по силен от тока и върши чудеса ...

Индийците масово се прибраха на село ВЕЧЕ и тук говорим за 1.6 млрд човека. Не знам дали осъзнавате мащаба на всичко това