Споделена история от Други

Инсценирано ли е всичко?
2009 г. имаше свински грип и заразените бяха между 700 млн и 1,4 млрд, а починалите между 284 и 575 хил. и то беше засегнат целия свят.

Ето и източника:
https://en.wikipedia.org/wiki/2009_swine_flu_pandemic

В сравнение с коронавируса това са около 1500 пъти повече заразени и около 10 пъти повече умрели (към момента). Някой да си спомня нещо? Аз си спомням, че го казаха по новини няколко пъти мимоходом.

Не разбирам защо трябва да всяват такава паника. Все по-често виждам хора, които развиха параноя. Комшиите ми дори се оплакват, че по цяла нощ не спяли от тревога, а колежките ми са изпаднали в някаква депресия или силна тревожност. А какво да кажем за хората, които останаха без работа. Познавам семейства, в които и жената, и мъжа работят в заведения. Тези хора в момента са без доходи, без работа, без пари, нямат какво да ядат, имат и деца и като за капак банките им звънят и си искат вноската. Тези хора са на ръба на отчаянието. Има вече и самоубили се хора от отчаяние и страх. Кому е нужно това? Дори и да се спасим от коронавируса, каква полза, като много хора ще са самоубили и умрели от глад? Защо се вдига такава врява и новините започват и завършват с коронавирус? Защо не говореха денонощно за свинския грип 2009 г., след като заразени бяха 1500 пъти повече? В Италия чувам, че вече масово имало обири на магазини, защото хората нямат какво да ядат. Банките пък вече започват да страдат от липса на ликвидност, понеже хората са си изтеглили спестявания панически, а и не могат да си обслужват кредитите. Ако продължи още така, вероятно скоро ще започнат и фалити на банки и нови безработни.

Знаете ли, че от обикновен грип всяка година се заразяват между 240 и 1,6 млрд души, от които 290 и 650 хил.? Айде кажете ми сега какво са 38 хил., които и без това са с други заболявания и така или иначе скоро ще си отидат, на фона на 650 хил. ВСЯКА година. Някоя държава да е наложила карантина и да си е сринала така икономиката заради грип? А знаете ли, че в България всяка година се заразяват 1500-3000 души от туберкулоза, която е доста опасна? Правителството умишлено крие това. Някой да е чул нещо? Защо за 3000 души ВСЯКА година никой не вдига врява, а за 300 от коронавирус еднократно, съсипаха цялата икономика? Наистина не разбирам защо е това масово всяване на паника. Не искам да подценявам ситуацията, но чак такива драконовски мерки за мен са дори по-опасни от самия вирус. И какво ако спасим няколко хиляди души от заразяване, като после 7 млн ще трябва да избираме между самоубийство от отчаяние, гладуване или обири, за да се нахраним? Това по-малко зло ли е и по-малко опасно ли е?

Коментари

1-50 от 91

1.   Отговор на темата - Да!

1. С цел съсипване на икономията чрез предизвикване на нова икономическа криза!
2. С цел ограничаване на човешките свободи чрез легализирано въвеждане на поетапна диктатура!

2.   Много ясно! Но целта не е икономическа, а много по- мащабна, но няма да ме разберете. След време всички ще знаем защо е било.

3.   До 1
Как ще съсипят икономията? Като продължат да разхищават ли?

4.   Разликата със свинския и птичия грип е, че те се предават от свиня на човек, от птица на човек, но не и от човек на човек. Заразеният човек не заразява близките си. Там решението беше да се умъртвят всички животни, за да не разпростира между тях и за да не могат да заразяват хората, колкото и ужасно и неморално да е това. Сега схемата е съвсем друга - от прилеп на човек, а този човек - друг. Всъщност, еболата също е дошла от прилеп и също се предава от човек на човек, което прави разпространението... огромно. Не знам нея как са я овладели, тръгнах да гледам филм за това, но не ми издържа... психиката да го наречем, а тя е много по-страшна. Но тя не се разпространи така глобално, беше на път, но не се, не стигна до нас, докато коронавируса е в почти ВСИЧКИ държави, навсякъде по света и не спира.

Иначе съм съгласна, че някои от мерките, които се взимат са прекалени, особено това със СМС-ите, за което се говори. Ако това нещо продължава така, ако ни заключат по домовете окончателно, ако нямаме храна... ако сме сами... то повече хора ще посегнат на живота си и ще умрат в следствие на депресия, причинена от това положение, а не директно от вируса. Или най-малкото ще нанесе дълбоки травми на всички ни. Аз също като теб се чудя дали нямаше да е по-добре да се игнорира този проблем и да го изкараме на крак, но в същото време се сещам за баба ми и дядо ми, за родителите ми. Също така това с възрастовата граница никога не е гаранция, не е гаранция и че вирусът няма да мутира, или че след като оздравееш няма да те спипа втори, трети път и този път да те довърши, дори и млад да си.... истината е, че съм ужасена, не толкова за мен самата, а за близките ми, някои от които се очертава да видя след месеци. Ужасно е.

5.   До номер 3 - Икономиката на дадена държава се съсипва, когато няма износ и внос на продукти и стоки със висока цена на пазара. Давам ти пример: Когато ходиш на работа и накрая на месеца вземеш примерно 1500 лв, след което отидеш да пазаруваш, не гледаш кое колко струва, но когато от тези 1500 лв. останат 500, почваш да правиш икономия на продуктите, които купуваш. И няма да купуваш банани за 20 лв. (Давам пример), ами ще вземеш за 3-4 лв. Така е и със икономиката на държавата, сега когато се отпуснат 1-2 милиарда за заплатите на хората, докато стоят вкъщи държавната хазна олеква със 2 милиарда, защото няма никой, който да работи и да я пълни. Ето така се съсипва икономиката на дадена държава в случая нашата.

Гаро

6.   Напротив, номер 2. Отлично те разбираме, поне - някои от нас. Но си прав, че на този етап е много трудно това да бъде сведено до масовото съзнание. По-будните хора ще обърнат внимание, ако не на друго, на това, че към тях непрестанно се свеждат нови заповеди, някои се отменят, после се появяват нови - така, сякаш този, който ги издава, постоянно е в очакване на някакви нареждания... Откъде? Задайте си този въпрос!

7.   2, кажи де, не сме толкова малоумни предполагам.

8.   Първо не дей да слагаш всички българи под общ знаменател. Никой не те кара да се паникьосваш. И аз гледам новини, не съм паникьосана. Благодарение на тези драконови мерки имаме 300 болни. Иначе щяха да са много повече. Постоянно говорят по телевизията, ама няма кой да слуша, че ако масово всички се разболеят, няма да могат всички да получат медицинска помощ и тогава ще има много жертви. И кредитите ще имат отсрочка, дори всеки нуждаещ се има право на безлихвен кредит за да си покрие нуждите. Ще има отсрочка за сметките и прокуратурата се е заела да няма спекула. Стига сте се лигавили. До преди кризата всеки качва във фейсбук снимки от почивки, всяка седмица сте по кръчмите, всички сте ми се облякли във филип плейн и сте със айфони, сега ревнахте изведнъж, че няма какво да ядете. Ай сиктир, ревльовци! Държавата ви е виновна все. Колко пък толко сте умряли от глад? Аз днес готвих леща, евтина е и е полезна, хляба е евтин, за пиене пия вода. Не хленча. Не нося филип плейн и нямам кредит за айфон. И аз съм без работа, имам 2 деца и нямам мъж. Не хленча, използвам времето да обърна внимание на децата, да си изчистя дома, да чета и да спя. И като видя мъже, млади, здрави ревнали за пари за кредитите си.....лошо ми става от такива лигльовци.

9.   "Банките пък вече започват да страдат от липса на ликвидност" - хареса ми този подбор на думи :) чак пък да страдат ...

Мен ако питате, първо техните офиси трябва да запалим. А после да отскочим до вилите на шефчетата им...

По темата все пак - приципно и аз не се впечатлявам от цялата тази паника( така и не си подсигурих маска и си се разхождам нормално) защото всичките тези хорица които толкова много им е скъп животеца, и ги гледаш как в очите им се чете едва ли не панически страх все едно ей сега ще гушнат букетчето, ми идват малко в повече. Но да речем, че това си е мое лично отклонение и просто нямам толкова добре развит инстинкт за самосъхранение колкото явно е общоприето днешно време, айде така да го кажа.

А иначе е вярно, че историята помни и много по големи епидемии. но повечето са се развихряли в страни от 3тия свят които традиционно са далеч от очите, ушите и сърцето. и повечето хора които си живеят предимно за да си гледат кефа, са твърде заети с това, че да се притесняват, че в Африка от години насам умират стотици деца поради съвсем тривиални и лечими болести и условия.

Но понеже сега са засегнати, как да го кажем , по чувствителните страни и типаж хора , и затова така се отразява в медиите, все едно цели градове се затриват. По света винаги са се случвали много по големи трагедии които просто остават невидими за масовото обществено полезрение, по ред причини.

Но все пак фактите от днес - само днес, в Англия са починали над 250 човека. В Италия вече им загубиха бройката. И все си мисля, че ако само 1 от тези стотици хора които умират ежедневно, беше детето на авторката, щеше да си мисли малко по различно...

Затова и лично аз се въздържам от такива Рамбовски изцепки, омаловажайваки болката на обикновеният човечец. Защото накрая винаги той плаща сметката.

10.   Първата жертва в Италия бе дадена на 22 Февруари.
В Света имаше 2362 жертви и 79 968 заразени.

Днес, 31-ви Март, жертвите в Италия са 12 428.
В Света има 41 654 жертви и над 850 000 заразени.

Германия, преди 6 дена - 21 жертви.
Германия днес - 682 жертви.

Това е след всички мерки. Затваряне на ресторанти, забрана за събиране на хора на едно място, социална дистанция, затворени граници и прочие. Вирусът е коварен, защото може, да го разнасяш 10 дена, без да имаш симптоми, а след това доста хора имат леки симптоми, а днес живеем във времена, в които се очаква, да работим по 12 часа, а леко главоболие и температура, са нещо, което "изкарваме на крака" и масово никой не прави нищо за това.

Ако не се вземат мерки, може да се заразят почти всички.

В Германия, Швеция и други подобни, са малко по-намахани, защото имат лекари и техника. Ние обаче сме по-зле и от Италия. Остави техниката - нямам нужните медици. 40 респиратора в страната, някой от тях не са били позлвани даже. Ако ни удари след 2 месеца, ще може да молим за помощ от хора от другаде, но ако ни удари днес, няма кой да ни помогне, защото всеки първо трябва, да се погрици за своите хора (Въпреки, че немците взеха да приемат пациенти от Франция вече ...).

А защо са важни тези респиратори? Защото те са разликата между 2% и 11% починали, както Италия ни доказва в момента. 9/10 от починалтие, дори не са стигнали до тези машини. Сега можеше, жертвите да са 2000, а не 12 428 души. Италия още не е стигнала пика на жертвите си.

Сега, представи си, че 80% от населението на България се зарази и 11% починат?

Говорим за над 600 000 души.

Разбира се, може да са ни излъгали, но въпросът е, че ако не са, псоледствията ще са катастрофални, а в момента всички гоелми и малки играчи претърпяват колосални финансови загуби. Посочи с доказателства, КОЙ, КАК и ЗАЩО го прави и тогава, ще говорим пак.

А и няма как, да държат в България това положение завинаги.

11.   Кризата с корона вируса е едва от няколко месеца. Данните за свинския грип са от двете години, в които е върлувал като не е имало ваксина и лекарства против него, както е сега с корона вируса. Именно защото здравното министерство и компетентните органи знаят до колко много смърт може да доведе и да предизвика колапс на здравната система, където никой няма да получи помощ , затова са тези драконови мерки -за да се стопира в зародиш. Вярно, вяколко месеца икономиката ще е в криза, но ако се достигне до тези мащаби на болестта ако не се вземат мерки ще. еза 20г и повече. Вярвайте един път на експертите и стига търсите конспирации.

12.   Колко тъпи хора, които се подмокрят на генерали и мутри, които гледат лошо... Вече сме го изкарали тоя тъп вирус, но не правят тестове, с които да се докаже подобно твърдение. Накрая властта в България ще отчете небивал успех с "предотвратяването на епидемия", а за 10 милиарда откраднати лева никой няма да пита. И още нещо очаквам с този пост да ме преследват. Има хора, които са в панделата за свобода на словото.

13.   Да инсценирано е.
Номер 1, по втората точка на твоя коментар съм напълно съгласен.
Номер 2, и аз те разбирам.
Номер 6, цитирам те частично: ".....постоянно е в очакване на някакви нареждания....Откъде? Задайте си този въпрос"!
Аз отговора отдавна го знам. Бих могъл да напиша много дълъг коментар относно тази пандемия, но сайта няма да ми публикува коментара.
Номер 7, защо искаш номер 2 да ти го обяснява като на децата. Темата те провокира за размисъл над случващото се напоследък. Ако ти не можеш да направиш интелигентно заключение, каквото и да ти се каже ти пак няма да се съгласиш. Виж какво казва н.6: "На този етап е много трудно това да бъде сведено до масовото съзнание (на хората)". Размишлявай дълбоко и може би ще разбереш истината.

14.   от 7 до 13

Аз искам да чуя неговата теория. Той каза само, че причините НЕ са икономически. Как така с размишления да знам НЕГОВАТА теория без да е казал нищо конкретно и това ме прави неинтелигентен? Ами то има хиляди теории, аз от къде да знам той коя споделя? Истината е, че нито един от коментиращите не знаем със сигурност нищо и нямаме доказателства. Имаме само някакви предположения, които няма как да докажем. Така че от къде на къде съм прост, само защото не мога да прочета мислите на един коментиращ, който нищо конкретно не е казал?

Ами аз пък казвам, че причината не е религиозна. Айде сега познай от 3 пъти каква е моята теория. Ако не успееш, значи си прост.

Айде по-сериозно, моля ви, без да се правите на интересни. Хвърля някакви недомлъвки във въздуха, без да се доизкаже, после ние сме простите. Още не се е доизказал, а вече знае, че ние сме толкова прости, че няма да го разберем. Ами явно той е най-умния в цяла България, щом само той се разбира.

С такива недомлъвки можеш да впечатлиш някое дете, но пред възрастни е несериозно. От кога трябва да си ясновидец, за да си умен? Демек той ще ми се прави на интересен и ще ми хвърли една недомлъвка, а аз трябва да се чудя и да си губя няколко часа да гадая какво аджеба имал предвид и коя от всичките 100 теории споделя.

Не е ли по-кореткно да си изкаже теорията, щом толкова има претенции да знае истината, а всеки сам да си прецени доколко е сългасен и има ли резон. Вие пък се изкарахте някакви гении на фона на останалите.

Това е типично поведение на пияни събеседници, привърженици на конспиративни теории, седнали да бистрят политика в някоя панелна кухня на ракия и шопска салата по потници срещу телевизора. Само че тук има и интелигентни хора.

15.   Очаквам да прочета, как всичко е вина на Нил Гейтс.

16.   И моят отговор на твоят въпрос е - абсолютно ДА.

Инсценирано е от същите хора, които преди почти 19 години събориха едни кули. Не се наемам да кажа дали се възползват от ситуацията с този вирус и целенасочено я раздухват до невиждани в историята на човечеството пропорции чрез медиите и техни хора в правителствата, или са разработили и пуснали вируса именно с тази цел.
Схемата се нарича - Проблем - Реакция - Решение. Създаваш определен проблем (животозастрашаващ и ужасен), обществото реагира с първичен страх и очакване на бързо решение, предлагаш решение, което е в твоя полза. Това решение е толкова радикално, че при обикновенни обстоятелства нокога не би било възможно да се приложи и приеме от обществото.
Отначало и аз не можех да повярвам какво се случва и се замислих дали целите им не са икономически. Не, целите им са много по-глобални - тези хора и сега владеят цялата световна иконимика, те нямат нужда от повече пари, те имат нужда от повече власт и контрол. Целта е чрез предизвикване тотален глобален хаос, съсипване на иконимиката и всяване на ужас сред населението да се прокарат постановките, известни като "Нов световен ред". Това е концепция много подобна на тази от романа "1984" на Джордж Оруел и от филма "Матрицата" - трябва да отпаднат държавите, да се унищожат религиите и расовите различия и всички да станем една хомогенна маса, целият свят да е една държава. Тази маса подлежи на тотален контрол (вградени чипове за проседяване) и липса на каквато и да е индивидуална свобода. Освен това тези хора сериозно мислят, че населението на света трябва да стане около 1 милиард - разбирайте го както искате.
Знам, че това звучи налудничаво, но това, което се случва в моента е не по-малко налудничаво. Всеки тук цитира всякакви статистики, но не се замисля откъде идват тези статистики и дали не са манипулирани...особено за големите западни държави, където "декларираната" смъртност е в пъти по-голяма от тази в малките и в азиатските държави. Вече започват да се чуват гласове, че например в Италия, от години, всеки ден средно умират около 2200 човека по всякакви причини. Тоест ако днес са умрели 3000, това означава, че имаме 800 смъртни случая от корона вируса....Да, ама не..Там почти всеки починал в момента се обявява за починал от вируса. И средната цифра от 2200 съвсем не е нарастнала значително. Вече на всеки е ясно, че смъртността е най-много 2%, дори и далеч по-малко, защото във всяка държава има огромен брой хора, които са прекарали или са болни вируса и не са засечени от статистиката. Отделно, годишната смъртност от сезонни грипове (и всякакви други забявания) е в пъти по-голяма от тази от короната. Човечеството е преживявало много по-страшни епидемии с много повече смъртни случаи, без какъвто и да е помен от сегашната паника.
Това е една безкрайна тема, по която много може да се спори. Ясно ми е, че никой изплашен за живота си човек няма да повярва на моята теза, че тази ситуация е предварително измислена и внимателно контролирана...но и не е нужно. И без това нищо не можем да направим, за да я спрем.
Според мен търсеният ефект е - тотален срив на икономиката, масови безредици и граждански войни в отделни държави, съчетано с въвеждане на военно положение и отнемане на основните човешки свободи...всичко това ще е в името на "оцеляването", и възторжено аплодирано и прието от хората. Ако това продъжи повече от 2-3 месеца, много хора ще останат без работа и средства, ще се стигне до огромни протести и разграбване на магазини....а след това....не ми се мисли. Ситуацията в САЩ може да стане особено сериозна, защото там населението е тежко въоръжено, а и те имат много показателен опит в миналото с безредици на определени малцинствени групи, които сега първи ще останат без средства и ще излязат по улиците.
И след целия предстоящ ужас - тържествено ще ни бъде обявено "Решението". То ще претендира, че ще реши всичките ни световни проблеми и след него ще се възцари "мир и любов" :)....Сядайте на дивана, пускайте телевизорите и гледайте! Предстои ни твърде интересен спектакъл!

17.   Да инсценирано е, това е най голямата фалшификация от много години насам, целта е въвеждане на диктатура, ограничаване на свободите, подслушване, следене, намаляване на населението, отслабване на икономиките и въвеждане на тотален контрол над масите чрез облъчване и зомбиране от масмедии и психотронно оръжие!
Това което ще последва е чипиране на населението, чрез ваксините, които ще се появят след време!

18.   Уфффф, писна ми честно, писна ми от такива разсъждения!
СПРЕТЕ СЕ!!!
И дано оцелеете....и ваште майки.... и баби .... и дядовци....

19.   Не знам дали е пуснат умишлено или просто е яхната вълната на страха, но ще ви кажа само едно - в момента пада такова крадене, докато си седите у дома, каквото не е имало сигурно от 90-те. ЕС дават 2,7 млрд, отделно ще се тегли заем 10 млрд, а в същото време няма тестове, няма лекарства, няма пари за мед. персонал (тези 1000 лв, които уж щели да ги дадат, трябва да отговарят на 1000 условия и почти никой няма да ги вземе), няма обезщетения за останлите без работа. Щели да поемат 40% от заплатата, ама ако останели на работа. Ама как да останат на работа, като то няма икономика и никой не излиза от вкъщи. Собствениците на заведенията примерно от къде да ги извадят тия 60%, като приходите са 0? От джобните си ли да им плаща? Остава въпроса за какво изобщо се теглят тези 10 млрд и се усвояват още 2,7 млрд помощ, като тя държавата нищо не поема на практика. В другите държави опрощават данъци, обезщетяват безработни, а тук такива овце като номер 8 се радват, че щели да им разсрочат тока, сякаш няма пак да го платят макар и малко по-късно и че имала право на умопомрачителните 1000 лв ЗАЕМ. Даже вчера ме глобиха за неправилно паркиране, без да съм пречел на движението, а уж трябва паяка да не работи и да не натоварва допълнително хората с глоби, след като нямат право да работят. Демек хем не може да бачкаш, хем пак трябва да плащаш незнайно от къде, хем се теглят едни милиарди уж за хората, ама тези пари никой няма да ги види, ама пляскаме с ръчички, че ни давали 1000 лв, които няма да стигнат и за месец, ама видиш ли голям кеф, че ще ги връщаме без лихвата. Ебахти овцете са такива като номер 8. Ще стои без работа с месеци самотна майка с деца затворена вкъщи и после след кризата, ако изобщо намери работа ще бачка за минимална заплата сигурно 1-2 г., ама си мисли, че е за нейно добро и че така се спасява и че давали 1000 лв ЗАЕМ и и разсрочили тока, че и злорадства, че някой отишъл на почивка. Е, като има толкова заблудени овце, ще има и кой да ги стриже. Нека тази овца пише пак след няколко месеца карантина, като е останала без стотинка спестявания и без хляб да видим колко ще я топли, че вече хората не ходят на почивка и че и расрочили тока. Ама сигурно пак ще се радва, че не се е заразила с измисления вирус, при който 80% от заразените дори не разбират, че вече са го преболедували.

20.   18, абе на тебе ти е писнало, но не обясняваш защо за 1,4 млрд не чухме нищо, а сега за под 1 млн се видгна врява до небето. Сега ще кажеш колко страшен е коронавируса и как всички щяхме да измрем, ако не ни бяха уплашили, но умрелите са само възрастни и болни хора и са 2%.

21.   Да, параноята обхвана хората и започнаха да се страхуват от всичко и всеки.

22.   Не вярвам целия свят да играе театър - вирус със сигурност има.
Смятам, че е направен с цел война и че хората трябва да се пазят, за да не се заразят.
Но още по-страшно е, че българските депутати само крадат от данъците и се възползват от ситуацията слагайки нелепи глоби, които е съвсем нелогично вместо да ни помогнат. В нито една друга държава няма глупави правила като - липса на маска 5000 лева??? X10 на минималната заплата, при положение, че хората нямат работа??? Дори и да не е актуална тази глоба, дано след като ни "опипаха почвата" да видят ще се върже ли българския народ всичките 240 депутати се разболеят.

23.   До 20

Демек - майната им на възрастните и болните?

И 2% малко ли ти се струват? 2%, ако има кой и с какво, да ги поеме . Ако няма - доста повече.

Дори и 2% - че това може да са 140 000 души в България за няколко месеца.

24.   В Германия са вече 793-ма са починали от корона вируса. .
Вчера бяха 682-ма.
Преди седмица, имаше едва 23 жертви.
Това е с предпазването, в една от страните с най-доброто здравеопазване в света.

Когато при нас започн да умират така, може да очакваме много повече жертви, особено ако всеки ходи и киха наляво надясно.
Предполагам, че всяка една карантина в историята и тя е била, за да контролират "кукловодите". Дайте още!

25.   16 е прав, китайския икономически, политически и социален модел ще се приложи на световно ниво. Китай беше допуснат да експериментира, успя, дори започна да заплашва менторите си. Щом там може, значи и навсякъде може. Мисийте до други планети се провалиха с гръм и трясък буквално, така че елита няма да ходи да живее там. А тук е вече тясно за всички ни. Силно се надявам това да е само репетиция.

26.   Уж вярващи всички бяха, а пък всеки си трепери за животеца като трепетлика. Еми, уповавайте се на вярата си!

27.   Трудно е да се разбере конспирацията и дали има такава, обаче знам едно! Глупавите мерки са тотална илюзия, нищо не може да спре разрастващата се пандемия. Глупаво е да се забранява работа и да излизаме. Ще има фалити и ще останем без работа, а това може да се предотврати в момента. Явно има нещо гнило в цялата работа.Даже олигофрените съзнават, че вирусната криза ще продължи цяла година и даже и следващата, всичко ли ще се блокира 2021? Пак за три месеца.. Пълна глупост. Мисля, че сега е времето да се осъзнаят много хора. Тук и без това е зле, а като настъпи криза ше си разкаже играта.

28.   Занятията по тактическа и огнева подготовка от казармата може да се окажат доста полезни.

29.   Целият ни живот е инсцениран, та какво остава за един вирус. И стига сте го повтаряли това, че се всява паника. Паниката се всява от както сме се родили. Нямаме какво по-различно да кажем от това, което вече е дъвкано и предъвкано. Като останем всички бедни, ще станем крадци и готово. Така или иначе целият свят краде и лъже.

30.   Лека корекция на 1)

Икономиката е вече съсипана, трябваше им претекст... 2008 обещаха на плеба, че оправят всичко като просто напечатат 4/5 трилиона и ги дадат на "обръча от фирми/банки". Е, не се оправи. Към септември миналата година положението зад колисите взе да става тежко. Фед наливаше ликвидност като при QE зад кулисите. И все не стигаше. И изненада, точно по същото време пуснаха Корона вирусът... След него - поредните трилиони пак се печатат... Положението в което сме в момента, по един или друг начин щеше да стане, защото просто сметките не излизат. Финансовата ни система е проектирана да експлоадира. ПО ДИЗАНЙН...

Бих казал, от една страна се благодари, че обществото е толкова тъпо, и нямаше нужда да пускат наистина сериозен вирус за да замажат положението и прехвърлят вината на нещо друго. На върха на финансовата пирамида стоят тотални психопати, и без много замисляне щяха да пуснат и нещо по-смъртноносттно ако беше нужно. Сега ще играем тая игра няколко месеца на "пандемия", и след това - очаквайте нова финансова система, нов световен ред. Това беше официалната смърт на текущата финансова система и никакво печатане на пари като 2008 няма да я спасят. Ние го преживяхме вече нещо подобно по времето на Жан Виденов, така че... да му мислят изнежените западняци.

31.   До 28

За какво? Да грабиш и убиваш хора ли? Или за "самозащита"?

32.   Естествено, че НЕ е инсценирано. Няма как целият свят да играе театър, както и всички медици, специалисти, професори, учени и всякакви хора, свързани с науката. Общо взето тези, които подценяват пандемията си нямат понятие и изобщо не са свързани с науката по никакъв начин. За това пък си обясняват ситуацията с конспиративни теории, но всеки с различните си разбирания.
Иначе драконовските мерки според мен се взимат поради горчивия опит на Италия, който е много показателен какво се случва, когато подцениш пандемията - здравната система се задъхва и не достига апаратура за хора, които с нея биха били спасени. В България е ясно, че и малкото задъхване на системата ще означава и още повече смъртни случаи, защото апаратурата, както и повечето ни ресурси, са ограничени. Както е ясно вече, вирусът се разпространява с изключителна лекота, така че подценяването му би означавало абсолютно безотговорно отношение от страна на държавата, ако не се вземат мерки. Безотговорно е и отношението на хората, които се размотават в парковете или тренират на спортните площадки, докато други губят работата си, поради опитите да бъдем опазени. Така че нека се доверим на специалистите, да пазим себе си и така другите, да подходим отговорно, но без паника.

34.   Номер 1 - първата му точка дори няма логика. Нека обясни по-подробно плана им, който очевидно е дешифрирал, иначе изглежда, че просто го е налегнала параноята от тревата

Номер 2 - дори няма нужда от коментар, очевидно е в ерата на водолея вече

Номер 12 - виден вирусолог, провел множество проучвания, успешно стигнал до извода, че сме прекарали вируса всички. Сигурно мартениците са ни пазили

Номер 17 - най-вероятно трол, но не изключено да е стресиран филмар. Чист пример за slippery slope fallacy

Номер 16 - причината да седна да пиша. Най-неловкия и грешен коментар, перфектен пример за Дънинг-Крюгер - очевидна липса на запознатост с каквото и да е, примесено с огромно количество увереност за някаква компетентност

Така, има едно нещо наречено пожелателно мислене - когато съзнателно или несъзнателно се заблуждаваш в "истината", която не искаш да приемеш

НИКОЙ не иска да приеме ситуацията толкова сериозно, колкото в действителност е. Коментари от сорта на "това е просто грип", "за свинския грип нищо не се чуваше", "всеки ден умират X брой хора от обикновен грип, катастрофи, рак и т.н" са просто оправдания и бягане от отговорност

Фактите са - това е НОВА болест. За всички разбирачи, които казват, че "коронавируси е имало преди 20 години" - коронавирусите са група, която обединява множество вируси по сходни свойства/белези и сегашният, както и болестта, са едва на 4 месеца

НЕ сравнявайте коронавируса с грип - грипът съществува от много време, има множество данни за него, за заразността, има ваксини, има лекарства

НЕ сравнявайте коронавируса с катастрофи - катастрофите не са заразни, нямат инкубационен период от 2 седмици

НЕ сравнявайте коронавируса с инфаркт - инфарктът не е заразен, няма няма инкубационен период от 2 седмици

Тепърва научаваме нови неща за този вирус, тепърва статистиката ще се променя, тепърва заразените и смъртните случаи ще се покачват. Да се сравнява със сезон грип е просто малоумно

Смъртността е ниска, но заразността е огромна - 2% от 6 милиона са 120 000. 2% от 7 милиарда са 140 млн. А 2% дори не е реалната статитика. 2% са за определен район в определено време. Може да са 10, дори 15, а в България нищо чудно 20%

Не изпадайте в пожелателно мислене. "Убива само стари и болни" - значи баба ти да го духа? Вуйчо ти с изкуствената клапа? Дори и да си мислиш, че ще си невридим, минава ли ти се през пневнмония? А ще преминеш ли през пневмонията ако няма апарати за теб?

Да, паниката е лошо нещо, но не бягайте от отговорност, а приемете истината. Именно паниката ви кара да си мислите глупости и да развивате теории над въпроси, от които очевидно грам не разбирате

Радвайте се, че живеете в едно от най-хубавите времена за човечеството. В момент като този, който за всяка една минала цивилизация би бил катастрофален, вие имате възможността да се пазите вкъщи, на топло от снега, с високоскоростен интернет, със сериали, с видео игри, с порно, с поне 20 кила тоалетна хартия, с музика, без да се криете от бомби, без да бягате от нашественици, с информация в реално време за ситуацията, която се следи от хора, които са прекарали 10-15 години от живота си в учене, докато вие сте гледали Зайтгайст и сте писали колко са зли американците по форумите

Този вирус НЕ Е пуснат умишлено, за да се срине борсата. Този вирус НЕ Е пуснат умишлено, за да се изтребят масите и да се подготви света за НСР

Защо са им на рептилите да изтребят половината си работна ръка, вместо да я експлоатират? Каква точно диктатура виждате зад множеството конфликти между най-силните нации? Как очаквате да има световен заговор засягащ 7 млрд. души, ръководен от шепа хора, като човешката природа буквално показва как Иван не може да се разбере с Иван за каквото и да било?

Не бягайте от отговорност, криейки се зад конспирации и фалшива увереност. Стойте си вкъщи и пазете родителите си. Слушайте хора, които са компетентни и знаещи и полагащи усилия за вашия задник, не Волен Сидеров и Стойчо Керев

Не бъдете Номер 16

Не бъдете арогантни и нагли, докато сте с политическо образование от xnetbg

Благодаря

35.   Голям майтап са мерките обаче. Маски които като ги погледнеш пред светлина, порите на плата се виждат с невъоръжено око. Затворени ресторанти, контрол в магазините, дори забрана за ходене в паркове, и в същото време оставени закусвални, в които едно и също лице да работи едновременно с храна и пари и да влиза само по един човек при него, за да не може и да проследи след последното хващане на пари, смени ли си ръкавиците. А покрай вирусът толкова се надявах, че ще започнат с това, и ще забранят един и същ човек да работи с храна и пари при каквито и да е обстоятелства, и този който работи с храната да е в затворена прозрачна кабинка, на разстояние от касиера за да няма контакт него и с други предмети, и да иска. Това имаше крещяща нужда да му се обърне внимание, и без да я имаше епидемията. Китай неслучайно започнаха с парите като направо ги спряха, за да не оставят никакви шансове на такива. Новозаразени там да има в момента? Притеснява ме това там обаче и то доста. Ами ако се научат така китайците и им стане практика и след вирусът. Така ще спрат практиката на масово заразяване на населението с паразити чиито яйца са по банкнотите, и които паразити могат да се заселват в мозъка и да правят хората неадекватни, а други паразити причиняват рак. Прекъснат ли тази практика покрай това китайците, стават без рак и всички китайци ще са адекватни като японците, при които няма такива свинщини. А това ще означава Китай да е държава 10 пъти по-силна от Япония понеже е и десет пъти повече като население. Ще ни отнесат като цунами тогава. За това се тревожете, а не за конспирации.

36.   Хайде стига с тоя рев "икономика, та икономика"! "Короната" е реална гад. Може телевизиите да шумят доста, но това си е традиция за тях - да усилват ефекта на лошите новини и да акцентират върху тях. Но тяхната свръхреакция не означава, че трябва да заровим глави в пясъка и да повтаряме в транс "пари, икономика, пари, икономика", защото за да спасим любимата ви икономика ще измрат реални хора. Дори да беше 1 човек, няма да я бъде тая!

Затова сме на този хал - хората спряха да създават деца, защото нямали пари, видиш ли. Напълни се със самотни хора, защото единият го е страх другия да не го разори или пък смята, че другият не е достатъчно богат за господина/госпожицата. Спряхме да прекарваме време с близките си, защото трябвало да бачкаме като луди. Богаташи гонят синовете и дъщерите си, защото не ги кефело как харчели парите им или поведението им смъквало цената на акциите на фамилния холдинг, видиш ли! А сега липсва само милиони години еволюция и създаване на инстинкт за самосъхранение да отидат на кино, защото икономиката щяла да пострада!

А да ви е хрумвало, че тая икономика отдавна има нужда от рестарт? Икономика, при която лекарите са търговци и ви пробутват лекарството, за което им е платено да продават вместо нужното ви, учителите са обект на финансова и всякаква подигравка, а 1% от населението държи над 90% от ресурсите не е икономика, а проблем! Хайде да не говорим повече за тоя майтап, че сякаш съм попаднал във форум на банкери! Всички напоследък станаха загрижени за икономиката, а всъщност ги е страх, че няма да имат пари да ходят по кафенета и дискотеки или да си купуват цигари! Отказването на цигарите и заведенията ще доведе до положителни промени в живота ви, но смъртта дори на един човек в името на вашите пороци не е положителна промяна! Добре дошли на краш курса по борба с пороците, щедро стартиран от планетата Земя!

37.   Ако пред името ви не стои съкращението Д-Р всичките ви разсъждения, мисли и наблюдения са излишни! Нямат смисъл просто! Нереално ми се вижда складов работник, редящ торби с цимент да осъжда решенията на доктори, генерали и прочие. Интересно ми е, ако животите на 7 млн души зависеха от вас ВИЕ какво решение щяхте да вземете? Очевидно, ако си се разхождаме навън болните ще се увеличават.... то тогава какво трябва да се направи? Да висим в мола и да чакаме чудо ли? Хахахааа

38.   От 24

12 часа, след коментара ми:
Германия жертвите са вече 920, от 784.
Италия - жертрите са вече 13 155 от 12 428
На световно ниво - жертвите са 46 809 от 41 654.

Броят на починалите от болеста е скочил с над 12% за 12 часа.

Сега - хубавото е, че в някои места се наблюдава запазване или намаляне на новите диагностицирани с вируса. Това е едва сега, защото просто самият вирус изисква поне 2 седмици от всички тези мерки, за да започнат да се виждат резултатите. Ние сме в третата седмица и изкарахме късмет, че не се случи по-средата на лятото.

Сега - много ми се иска, да свърши и да кажа - да, бяхте прави, пичове, дължа ви извинение.

Ама се съмнявам, че ще е такта.

39.   37, то затова сме на това дередже - защото ни управляват доктори, генерали и пожарникари. Ти вярваш ли, че някой от тези генерали много се е загрижил за нас? Всяка година умират не знам колко хиляди от инфаркт, от инсулт, от самоубийства от отчаяние, дори са се самозапалвали демонстративно с надеждата някой да се присети най-после за този народ, а някой да се е загрижил последнтие 30 г.? Защо изведнъж станаха толкова загрижени? Къде бяха последните 30 г.? Трябваше да дойде коронавируса, за да се сетят, че има български народ, пред който трябва да си изпълняват задълженията и работата, за която са избрани?

Наблюденията ми през последните 30 г. показва, че няма ли келепир в тая работа, никой за никого не се е загрижил искрено, повярвай ми. Как да повярваме, че точно сега са се загрижили като никога? С право се съмнявамт хората Това, че са лекари или генерали изобщо не ги прави компетентни, а да не говорим за морални.

40.   34, не е вярно, че смъртността е 2%. 2% е, ама от диагностицираните, а 80% от заразените така и не разбират, че са заразени, защото нямат симптоми и болестта минава изключително леко. Те не влизат в статистиката, значи процента реално е под 0,5%. Отделно няма как всички 7 млрд да се заразят, а 80% от заразените няма да имат дори симптоми. А въпросните 2%, които умират, не умират пряко от вируса, а просто са възрастни или имат други заболявания и този вирус просто се оказва критичния момент. Коментарът ти е манипулативен.

Този вирус е смешен. Има много много по-сериозно зарази, които се появява (да не дава Господ), ей тогава вече е страшно, ама това да го преувеличават си е чиста манипулация. Какво да кажем за еболата, чиято смъртност е 70%, или за маларията, от която всяка година се заразяват 250 млн и 1 млн умират? Ами денга вирусът, който го наричат трошач на кости, понеже причинява толкова силна болка, че имаш усещането, че ти се трошат костите?

41.   "защото за да спасим любимата ви икономика ще измрат реални хора. Дори да беше 1 човек, няма да я бъде тая! "

Съжалявам, но явно не си запознат с това, как работи съвременната икономика.
Ако ограничим скороста на движение по 40 км в извънградските пътища, ще намалим жертвите и то сериозно.
Ако даваме от бюджета по 200-300 000 лева, на всеки нуждаещ се от операция в чужбина, ще намалим жертвите.
Яко направим работният ден по 5 часа, ще намалим сериозно стреса сред населението и ще имат повече време за спорт и почивка, а това ще се отрази на качеството на живот, на много от тях.

ОБАЧЕ - нямаме нужното развитие, нито достатъчно добра икономика, да постигнем това.

43.   До 40

" 2% е, ама от диагностицираните, а 80% от заразените така и не разбират, че са заразени, защото нямат симптоми и болестта минава изключително леко. Те не влизат в статистиката, значи процента реално е под 0,5%. "

Докажи твърдението си!

Първо - тази болест тепърва започва. Има много неизвестни и не сме сигурни, че хората придобиват имунитет, след като я изкарат. Никой сериозен медик и/или изследовател, не смее да дава прогрнози, съвети и прочие. Това е основният проблем.

"Какво да кажем за еболата, чиято смъртност е 70%"
Ще кажем, че ако имаше почти милион души из целият свят, болни от Ебола, раотата щее да е още по-дебела, но също така е важно, да се знае, че болестите които убиват бързо, не се разпространяват добре.
За маларията - ще кажем, че е проблем в развиващите се страни, поради лошите условия на живот и липсата на адеквтна превенция и медицинско обслужване.

"Ами денга вирусът, който..." - Който НЕ СЕ разпространява като обикновенна настинка? Има хиляди страшни болести.

Какво да кажем за антракса, който убива от няколко час, до два дена след заразяване?

Какво искаш, да ти кажем?
Нито едно от тезия заболявания не представлява сериозна опастност на глобално ниво, поне в развитите страни.

"А въпросните 2%, които умират, не умират пряко от вируса, а просто са възрастни или имат други заболявания и този вирус просто се оказва критичния момент."

О уау! Добре! Старите и болните под ножа ...

44.   43, ами по-добре да измрат 40 хил. души, които и без това са на умирачка с или без корона, отколкото да умрат 7 млрд от глад, не мислиш ли?

То щото голям праз, че 2 седмици ще имаш температура и ще покашляш малко. Сякаш не боледуваме всяка година от грип.

45.   До 44

Говориш, все едно е бинарен избор със сигурен изход.
Или 40 000 или 7 000 000 000 души.

Ама не е. Дори и по времето на Голямата депресия, в САЩ няма повече умрели от глад, отколкото в предни години. Това е била една от най-лошите кризи някога, а най-писимистичните варианти за сегашната криза са, че ще е с подобни нива, но повечето предполагат, че едва ли ще е по-лоша от тази през 2008а.

Другото е, че предполагаш, че жертвити ще са само 40 000, като дори с мерктие, те са 47 331. На 30 март са били 37 774. Без предпазни мерки никой не може да каже, дали този ръст ще се запази, но ако броят на новите заразени постоянно расте, 25% нови смъртни случай през 3 дена, като има остро повишеване само в последния ден, са просто много, ама много лош показател. До края на месец, може да минем над 250 000 жертви, а може и да са повече, защото страни като България, просто ще са тотално неспособни, да поемат достатъчно болни. Работата е, че в някой места, говорят, че пикт ще настане СЛЕД повече от месец. Може да стигнем и над милион жертви. Само в САЩ прогнозите са за до 200 000 души, но като гледам последните дни, може и да се промени тази прогрноза.

Без карантина, ще има много повече починали. Ако карантитните не работеха, никой никога нямаше да ги налага. Две седмици, след наложените мерки, броят на новите заболели в някой страни започна дори да намаля, спрямо предните дни.

И идеята не е, да умрът 2-3 милиона човека и тогава да си кажем "Ае, май е време, да сложим една карантина", след което да още огромен брой починали.

Освен това, икономиката се гради от хора, не обратното. Ако си в някоя гадна дупка, дето им трябва 1% спад на БВП, за да се превърнат в Конго, то имаш искрените ми съболезнования. България е преживяла къде-къде по-лоши кризи. Имаш инфлацията, преди това имаш следвоенната криза и доста ГЛАД в онези години, а преди това имаш преврати, породени от две национални катастрофи. Справяли сме се с далче по-лошо.

И не, не е между 40 000 и 7 000 000 000, умрели от икономическа криза. Криза, така или инче ще има. Сега изборът е между стотици хиляди, вероятно милиони жертви, или десетки милиони жертви.

46.   Хора, престанете с тези теории на конспирациите - ТЕ инсценираха, ТЕ направиха???
Кои са тези ТЕ? Сякаш така или иначе световното богатство не се държи в ръцете на шепа хора...

Гледайте си здравето и се грижете са близките си. И не забравяйте - България не е нито Германия, нито Франция, нито дори Гърция.
Нашата здравна система е тотално съсипана и корумпирана.
Мой приятел наскоро трябваше да търси начин майка му да влезне в болница за ЖИВОТОСПАСЯВАЩА операция на сърцето. Смени 4 болници докато някой му обърне внимание и в последната го приеха само защото намери връзки и пари да плати под масата. И това за нещо много по-сериозно от корона вирус!!!
В случай, че има голям брой хора, които се нуждят от болнична помощ, хората без пари и връзки ще умират по чакалните, ако изобщо стигнат и до тях като се има предвид колко болници затвориха в по-малките населени места.

В България ще е страшно! Затова пазете се, пазете и близките си!!!

47.   до 44:" 40 хил. души, които и без това са на умирачка с или без корона, отколкото да умрат 7 млрд от глад"

А кой е казал, че това е изборът?

И като ще играеш Господ и ще казваш кой да умре и кой да живее, давай и ти с твоето семейсто - бъди часто от тези 40000 човека.
Ама всеки дава акъл и си мисли, че него не го засяга, докато не му се запали и на него гъза.
Затова и държави като България винаги ще са на дъното, защото индивидуалните таланти не могат да накарат едно общество, в което липсва сякаква солидарност, да се движи напред!

48.   44, може да се окаже, че и ти си от тези, дето са 'на умирачка', така че полека.

49.   44, ок, ама хайде ти и семейството ти да сте в тези 40 000, а?
Или поне бабите и дядовците ти!

50.   Ако слушаш български новини ще луднеш, и онзи новата униформа. Хората в България са сринати психически, дават апокалиптични картини и преекспонират нещата. Аз съм в чужбина. Един дезинфектанти не съм купила,.маска нищо. Просто добра хигиена и по-малко контакти. Информирам се до 10 минути дневно и не слушам повече. За съжаление психозата е масова. Прочетох и изслушах няколко материала от доктори. Статистика ясно показва как от други болести умират много повече хора. Обаче някой излиза във фейсбук и почна драмата. Да съболезнованията, да загубата на родители и близки, новакова особено в Италия са над 80 г.
Ако не слушате новини и ако не говорете саво за това ще видите как ще се почувствате по-добре. Психиката е много важна и поддържа имунитета. И се замислете за всички дезинфектанти които ползвате. Далеч от полезното, просто сапун и вода.

51.   Номер 35, тия запетаи за нищо ги нямаш. Нарочно ли ги слагаш, където няма, а където трябва да има- не? Честно казано, дори не разбрах това смешно ли трябваше да бъде (в стил Камен Донев), или е сериозно?
Ти си знаеш, но ако платът на маската нямаше "пори" ... Щяхме да умрем преди да сме излязли да се заразим.

52.   Не знам дали е инсценирано, но е много вероятно.
Не казвам, че вирусът е измислен, нито че е създаден умишлено.
Но просто, цялата тази карантина и удължаването на извънредното положение, са прекалени. И някой много жестоко се възползва от т.нар. пандемия.
Скритият замисъл на тези мерси, е контрол над личността, над пазара, икономиката и най-вече, парите.
Преди време си позволих да кажа тези неща и бях обвинена, че не осъзнавам „колко е сериозно положението“.
Напротив, много добре осъзнавам. И слава богу, не съм единствената.
Ще ни държат под домашен арест, докато световната икономика бъде разрушена.

1-50 от 91