Споделена история от Други

Инсценирано ли е всичко?
2009 г. имаше свински грип и заразените бяха между 700 млн и 1,4 млрд, а починалите между 284 и 575 хил. и то беше засегнат целия свят.

Ето и източника:
https://en.wikipedia.org/wiki/2009_swine_flu_pandemic

В сравнение с коронавируса това са около 1500 пъти повече заразени и около 10 пъти повече умрели (към момента). Някой да си спомня нещо? Аз си спомням, че го казаха по новини няколко пъти мимоходом.

Не разбирам защо трябва да всяват такава паника. Все по-често виждам хора, които развиха параноя. Комшиите ми дори се оплакват, че по цяла нощ не спяли от тревога, а колежките ми са изпаднали в някаква депресия или силна тревожност. А какво да кажем за хората, които останаха без работа. Познавам семейства, в които и жената, и мъжа работят в заведения. Тези хора в момента са без доходи, без работа, без пари, нямат какво да ядат, имат и деца и като за капак банките им звънят и си искат вноската. Тези хора са на ръба на отчаянието. Има вече и самоубили се хора от отчаяние и страх. Кому е нужно това? Дори и да се спасим от коронавируса, каква полза, като много хора ще са самоубили и умрели от глад? Защо се вдига такава врява и новините започват и завършват с коронавирус? Защо не говореха денонощно за свинския грип 2009 г., след като заразени бяха 1500 пъти повече? В Италия чувам, че вече масово имало обири на магазини, защото хората нямат какво да ядат. Банките пък вече започват да страдат от липса на ликвидност, понеже хората са си изтеглили спестявания панически, а и не могат да си обслужват кредитите. Ако продължи още така, вероятно скоро ще започнат и фалити на банки и нови безработни.

Знаете ли, че от обикновен грип всяка година се заразяват между 240 и 1,6 млрд души, от които 290 и 650 хил.? Айде кажете ми сега какво са 38 хил., които и без това са с други заболявания и така или иначе скоро ще си отидат, на фона на 650 хил. ВСЯКА година. Някоя държава да е наложила карантина и да си е сринала така икономиката заради грип? А знаете ли, че в България всяка година се заразяват 1500-3000 души от туберкулоза, която е доста опасна? Правителството умишлено крие това. Някой да е чул нещо? Защо за 3000 души ВСЯКА година никой не вдига врява, а за 300 от коронавирус еднократно, съсипаха цялата икономика? Наистина не разбирам защо е това масово всяване на паника. Не искам да подценявам ситуацията, но чак такива драконовски мерки за мен са дори по-опасни от самия вирус. И какво ако спасим няколко хиляди души от заразяване, като после 7 млн ще трябва да избираме между самоубийство от отчаяние, гладуване или обири, за да се нахраним? Това по-малко зло ли е и по-малко опасно ли е?

Коментари

51-91 от 91

53.   Айде бе какво сте се загрижили за икономиката, вие си умирахте от глад и преди вируса.

54.   Според мен целият свят играе театър и лъже, за да може Бойко да открадне едни пари.

55.   Айде сега си яжте бмв-тата дето ги карате всички, айфоните и марковите парцалки.

56.   Колкото повече ви чета коментарите, толкова по-хубаво ми става, че напуснах България преди 17 години. По темата. Вирус има, изкуствено създаден е. Но не е толкова лошо колкото го описват медиите. Събуди се народе, не вярвай на всичко което ти кажат. Поздрави от ОУкланд, Нова Зеландия.
Ваш Васил.

57.   от 44

въпросът е принципен, не бинарен. По вашата логика трябва нон стоп да сме под карантина и никога да не работим, понеже всяка година умират по половин млн от обикновен грип, 1 млн от малария, не знам си колко от туберкулоза и т.н. и т.н. А цялата 2009 и 2010 изобщо не трябваше да излизаме от къщи, понеже имаше 1 млрд заразени от свински грип, от които починаха половин млн.

Защо не се замисляте защо за половин млн жертви всяка година от грип няма карантина, а за 40 000 вдигнаха врява до небесата? Защо няма карантина за маларията, туберкулозата и др., след като убиват в пъти повече хора от коронавируса? Не е ли странно?

И да, ако аз съм възрастен, болен и съм си изживял живота, предпочитам да умра, вместо да задължавам още 100 души да гладуват, за да поддържат живота ми още няколко месеца. Другото си е егоизъм.

И на края ще завърша с 1 въпрос за размисъл. Мислите ли, че тази карантина помага особено? В Сингапур нямаше такава въпреки близостта до Китай и въпреки огромния обмен на хора и стоки с Китай, а там има 1000 заразени и 4 починали до момента. По вашата логика трябваше до сега да са измрели до крак. Според вас трябваше ли да си съсипят икономиката и да гласуват 6 млн души заради 4 жертви, които така или иначе щяха да умрат до няколко месеца?

На който му е любопитно как са го постигнали, нека прочете тук.

https://www.dw.com/bg/тайната-на-сингапур-как-там-се-справиха-с-коронавируса/a-52949769

58.   ОТ 35 до 51

Ами щом развитието и адекватността на една нация е правопропорционално на нивото на хигиената което спазва, сам може да си направиш извода дали е сериозно това което казах или не. Най-големите мизерници винаги са и най-изостаналите и пропаднали държави, и обратното. Българина колко века още трябва да си чупи главата докато разбере това? Паразитите ви контролират. В мозъкът ви са. И поне половината случаи на рак се дължат на тях. Хващате ги от ниска хигиена. Особено при ядене с немити ръце и там където работят едновременно с пари и храна. Писал съм го много пъти на различни места и никой не желае да разбере, че с повреден процесор напред не може да се върви. Най-големият проблем за една нация са паразитите. А най-вредните хора за нацията не са дори предателите, а тези които пипат едновременно пари и храната на хората. На фона на това вирусът е просто една прашинка.

59.   "въпросът е принципен, не бинарен"

Без нужда от повече коментари.
Вече не са 40 000, вече са 50 000. 40 000 бяха вчера.

60.   "въпросът е принципен, не бинарен."

Избор, не въпрос. Разлика голяма.

"а за 40 000 вдигнаха врява до небесата"

Не 40 000, а вече 50 000. С 25% се вдигнаха жертвите за 30 часа. Представи си, че продължи още 3 седмици.

61.   59, 60, докато достигнем жертвите от свинския грип през 2009 има още половин милион. И все пак тогава никой нищо не чу. Не искам да подценявам короната, ама не това са правилните мерки.

62.   Някой обърна ли внимание, че докато хората остават без работа и доходи депутатите си вдигнаха заплатите? Караянчева каза, че ги вдигали, за да можели да даряват, а и защото ако ги замразяли, щяло да бъде популизъм. Наглост до безумие.

63.   Излишно е да обясняваме защо медиите раздуха тази информация. Излишно е да коментираме и депутатите.
Повече ме е яд на хората, които им се вързаха. Защото те направиха това безумие възможно. Точно като овце!
Нали знаете, че хората са най-лесни за контрол, когато са изплашени?
Много хора си позволиха да повярват, че тези мерки са за наше добро.
Само най-будните се сетиха, че два месеца (или повече) домашен арест и отсъствие от работа, ще доведе до проблеми след тази „велика пандемия“. Не е само защото не могат да стоят затворени, а защото се сещат, че така много хора няма да имат доход през карантината, а след това ще останат без работа. Това ще доведе до срив в малкия и средния бизнес и много валути ще се обезценят. Ще настъпи инфлация.
Но нека се върнем пак на темата за великия коронавирус.
Тривиално е да казвам, че паниката е много по-лоша и по-опасна от самия вирус.
А за тези, които още ги е страх от вируса, моля изгледайте това:

https://thebulgariantimes.com/Измамата-корона-вирус-разобличен/?fbclid=IwAR0jYfmvGw4KWSoaoijpfUkVQ6QhcdC6YH7gL9Bc-UzF_jZIl8ieAuZI0Mk

До 53
Загрижени сме за икономиката, защото тя засяга всички ни. По целия свят. Не само в България.Пандемията ще отмине, но ние имаме бъдеще и след това.
Звучи банално, но гладът е много по-голяма опасност от болест, за която може да развиеш имунитет.
Ако до сега държаното положение е било зле, ще стане по-зле.

До 54, Бойко Борисов не е „големият злодей" в този случай. Ако проблемът бяха само нашите политици, щеше да е по-леко за преглъщане. Но това е в световен мащаб и е кошмарно.
Този замисъл е много по-голям и глобален и не засяга само България, а целия свят.
Всичко е с цел контрол над пазара. Тези, които ни насаждат паника и ни държат под домашен арест, дори не са най-голямата злина.
Световен заговор има и не е първият.
Докато сума ти хора стоят вкъщи и се побъркват, някой друг се къпе в пари и се смее на нашата глупост. Не само в България. Този път не можем да се оправдаем само с нашата лоша политическа система, защото кризата не е само при нас. И не, вирусът не е страшен. Истерясалите и глупави хора се оказаха инструменти в ръцете на Световните заговорници. Медиите също доста им помогнаха.
И според мен вирусът е изкуствено създаден. Не ти трябват нагледни доказателства, за да се сетиш, че цялото това нещо не е случайно.
Сега може би много хора ще ме обвинят, че спекулирам неверни неща или че не съм запозната с компетентни източници.
Хора, безсмислено е да се разделяме на два лагера! Не виждате ли в какво положение е света? Докато се караме кой е прав и кой е крив, Световната икономика се проваля и ние ще измираме от глад. Или по-лошо, ще минем към чипиране.

Натискът е голям и много хора помагат на „злодеите“, които ни затвориха по домовете. Тези хора продължават да следят новини и статистики със заразени.
Първо, заразените не са умрели. Има и други болести, от които можеш да умреш. Но можеш да се излекуваш.
Второ, ако смятате, че този вирус е дал много жертви, поинтересувайте се колко хора са избрели от холера, от чума, туберкулоза и от други болести, които са били по-опасни, нелечими на времето и са се предавали по-лесно.
Или пък колко хора са умрели от СПИН или Рак. Да, ракът не е заразен, но е дал много повече жертви от коронавируса.
А колко хора се самоубиват от отчаяние и депресия? Очаквайте това да се случи, докато вие си #стоите вкъщи.

Второ, смъртните случаи от коронавирус са при хора със слаба имунна система. от това зависи дали ще преодолееш коронавируса, а не от възрастта ти.
Да, всеки може да се зарази. Но не всеки ще умре, много хора са развили или ще развият естествен имунитет. Вече има намерени хора с анти-тела срещу вируса.
Тези, които са починали, не са имали силна имунна система. Нормално е това да са повече възрастни хора.
Въпреки, че има и хора, които са го преодолели. Една възрастна жена в Италия го е преборила.
Но за това не се говори, нали? Говори се само колко са заразените и колко са умрели от този модерен вирус.
Бяха споменали и за бебе, починало от вируса. Е, новороденото няма развита имунна система, за това е починало. Много неприятно,наистина, но факт!

Още преди да ни сложат под домашен арест, една психоложка каза, че паниката е много по-опасна от вируса, защото даже да не си болен, може да си въобразиш, а от депресия отслабва имунитета.

Много хора са имали вируса, но са го преборили, без дори да знаят, че са го имали. Било е като обикновен грип, който са излекували с традиционни лекарства, а не с истерия и изолация.

Да не говорим, че в болниците приемат само хора, които са в късен стадий на заболяването. В техните тела има голямо количество от вируса и организмът им вече е изтормозен, поради недостиг на антитела. Което често е причинено от предишни заболявания.

Много са наивни хората, които вярваха, че ако си останат вкъщи, ще помогнат на всички и че това ще свърши по-бързо. Наивници!

Ами, страшното още не е започнало дори. Предстоят големи сътресения, които ще ви накарат да забравите коронавируса веднага, защото ще имате по-големи проблеми.

„Животът и преди бил гаден“- еми не, моят живот си беше сравнително нормален, докато не ми казаха #остани си вкъщи, иначе-глоба 5000 лв.
Да, сега парите ни изглеждат безсмислени, но след време отново ще ни трябват на нас, оживелите след пандемията.
Пък и това, че ни отнемат свободата е безумие! Все ще ни уверяват, че това е по-добре за нас, че мерките са адекватни и дрън-дрън.
Да стоиш все затворен, не е полезно за здравето или психиката. Човек трябва да излиза на слънце и да има досег с витамин-Д. Това помага за засилване на имунитета. А не стоенето под домашен арест и лозунгите как трябвало да се затворим в нас.
Сега пък искали да пращаме SMS-си като излизаме или да имаме декларация. Ето ви доказателството-контрол над автономията и личното пространство, никаква свобода, а след време- и никакви пари за много хора.

Вие живели ли сте във време на война? Е, май това са предшествениците на Третата световна. Да видим дали тогава няма да ви липсва досегашният ви „гаден живот“.

64.   И един въпрос към всички „компетентни“ по темата, които още мислят, че не осъзнаваме колко е сериозно положението.
Защо смятате, че заразените непременно ще умрат? Страх ви е от множество смъртни случаи, ли?
Та нали първоначалната теория за коронавирус беше, че е „природна болест, която имала природната цел да редуцира населението“? После хората се досетиха, че по всяка вероятност е създаден изкуствено.
И двете теории звучат спекулативни, но не са нужни само научни факти и новини, за да помислите с главите си.
Номер 2 е напълно прав и всеки, който „не е малоумен“, ще се сети какво казва с половин приказка.
Бъдете здрави!

66.   Модератори, защо моя коментар, който трябваше да бъде Номер 42 не го публикувахте? Защото казах някои истини ли! Защо тогава сайта ви се казва "Spodeli.net". Не искате да казваме кои са виновниците за тази Covid-19 пандемия. Тогава ще повторя отново втората точка (номер 2) на коментар номер 1: "С цел ограничаване на човешките свободи чрез легализирано въвеждане на поетапна диктатура". Аз зная кои са виновниците за Covid-19 вирос, дори китайците го казаха, но вие смело изтривате неудобните на вас коментари. Тогава за какво споделяне говорите. Тогава публикувайте само темите на 63 годишната баба, която пише най-много за секс и то измислени истории. Такава ли е вашата политика.

67.   Толкова коментари, че Номер 2 е прав, а аз не откривам неговата теза, в кой номер коментар е?

68.   67, и аз това казах. Хвърли във въздуха някаква недомлъва и нищо конкретно освен колко сме невежи, а той толкова умен, че дори няма да го разберем и затова няма да си прави труда да ни просветли и на края всеки си го изтълкува, както той си ги приема нещата. Общо взето като на 2 ракии в панелна кухня с избита тераса и телевизор, пуснат на Планета Пайнер за фон само че в онлайн вариант. Може да е бил сред екипа, който го разработи и да си пие кафето с онзи, който е замислил пъкления план да завладее света, не знам.

69.   Какви глупости! Хора, осъзнавате ли, че ако наистина всичко е инсценировка, то тя не е извършена от Бойко Борисов, парламента, не знам си кой и тн. Зад тази работа стоят хора или кой знае дали изобщо са хора, но са съссигурност много по-интелигетнти и всичко е изпипано така, че това, което те искат да се случи. Всичко е подкрепено с факти и доказателства и вие НЯМА как да докажете обратното. Тези, за които говорим, не са Бойко, Тръмп, БСП, генералът или папата. Това, че някои от тях също имат интерес от цялата тази работа и имат изгода, е съвсем друг въпрос. Какъвто и да е планът за тази инсценировка и изобщо целия театър, не само за вируса, но и за ще милиарди неща, то той не засяга икономиката, фалита на бай Пешо или натоварване на здравната система. Това са една незначителна част от целия замисъл. За жалост, ако планът им върви все така успешно, ще си останем слепи и глухи и няма да узнаем какво се крие точно.

70.   Толкова ли не можете да свържете 2 и 2? Питате какво е искал да каже номер 2 и се чудите, защо други хора го подкрепят. Или по-скоро си мислите, че не е искал да каже нищо, а само да се направи на умен. Ами прочетете какво са писали тези хора, дето го подкрепят, може да ви стане ясно. Само че няма да сте съгласни.
Българинът се гаври с нещо, което не разбира и се подиграва на другите. Но като му опре ножът до кокъла, започва да обвинява държавата за проблемите си. Е, тук вече не само държавата ви е виновна! Това е много по-голямо от нас и от България.
Хората мислят прекалено дребно и не осъзнават глобални проблеми и как те ги засягат. Свикнали са да има един виновник и една жертва.
Номер 69, напълно подкрепям! Икономическата криза ще бъде страшна, но временна. Големите сътресения още не са започнали дори.
Глупостта на хората винаги е била инструмент в ръцете на неизвестните „злодеи“ и дори тази глупост е резултат от Големия замисъл,в който много хора не вярват.
Искам да питам всички, които се смеят на тези като номер 2. Кажете ми вие какво смятате, че ще стане скоро време?
Че карантинния период ще свърши, животът ще започне отново и всичко това ще бъде спомен, с който ще се шегуваме?
Много ми се иска да стане така, но прогнозите са негативни...

73.   Това, което се случва е точно поетапна диктатура. Защото няма как да я въведат изведнъж, без хората да се усетят и да не се разбунтуват.
За това правят всичко постепено, днес ни отнемат това право, утре-другото.
Карантината отначало беше 2 седмици, после стана 1 месец, после стана още един месец. Те така ще я удължават, докато не измислят нова закон, който да ни отнеме правата и след края на извънредното положение. Смешно ли ви е? Това е напълновъзможно да стане и по всяка вероятност ще стане.
Глобата за излизане в парка е 5000лв.
Малкият и средният бизнес страдат и западат, хората ще фалират, а това ще срине Световния пазар.
И да имате пари, няма да има какво да се купува с тях, защото тези, които произвеждат, нямат достъп до работното си място. щото трябва да си #Стоят вкъщи.

По време на Великата чумна епидемия е било много по-опасно, но хората не са спирали живота си. Тогава са работели, тогава са излизали, тогава са произвеждали стоки и пазарът е вървял. Чумата е убила много повече хора от този коринавирус. Въпреки това светът се е справил с тази пандемия.
Да, била е много по-ззаразна, но това не е дало повод да сме затворници или да спрем живота си, нит за извънредно положение. Нито за диктатура.
Тези, дето ни лъжат, че ни мислят доброто, буквално се гаврят с нас и правят законно отнемането на свободата ни. Същата тази свобода, която законът уж ни гарантира, сега я отнемат малко по малко.
С надеждата повечето хора да не се усетят навреме.
Ако това продължава, ще се стигне до граждански размирици. Което, пък ще бъде началото на нови сътресения.

74.   Не е ли ясно все още какво ще стане? В момента се чакат няколко по-сериозни провокации, за да бъде въведено военно положение. След това армията ще бъде изведена срещу хората. И понеже родния военен не е воин, а службаш-заплатаджия и понеже за радост не е склонен да стреля срещу родителите си и децата веднага от американските бази ще бъдат изведени и дислоцирани американските военни. А те хич няма да си полюват със сигурност. Бате Рамбо всеки ще го види по улиците, само че ще има правомощия по-големи от тези дори на родните полицаи и военни. А сатаниста Бойко Борисов който многократно и на много места е правил с ръце сатанинския и масонски символ ще се яви при новия падишах за награда. Единственото нещо, което може да ни спаси е кървава и зверска касапница в Щатите, вследствие на която да се отложи въвеждането на Новия световен ред. В случая ми се струва, че такива дребни и бедни твари като нас ще минем доста по-леко и по отношение на вируса и по отношение на социалните катаклизми.

75.   74, мой колега полицай ми каза нещо подобно. Караме магистратура заедно и ни предстой държавен изпит през юни, няколко пъти ми намеква да не бързам и тази сутрин видях, че ми е написал "... Очаква се още едно удължаване, може би до началото на юни. Говори се за военно положение, ти знаеш ли какво е военно положение? Майната му на изпита."

76.   Какво общо има военно положение с вируса бе?! Какви са тези глупави размишления!? Нямам думи! Да, точно Бойко е въплъщение на Сатана. Ахахахаха. Много на сериозно се взехте нещо.

77.   "няма да издържи здравната система ".

Хора, вие познавате ли болни от коронавирус? Аз познавам един. Забранено им е да ходят в болницата. Как така ще се задръсти здравната система , като те се лекуват в къщи на аспиринче и чайче. Разговора с личния лекар се извършва по телефона.

В момента лекарите в България никога не са бездействали толкова. Защото от страх да не се заразят връщат и потенциално заразните , болни от други болести. Аз например имам инфекция на пикочните канали и простатата и лекаря ме кара да се изследвам сам по разни ДКЦ- та , където пък ме гледат , все едно съм им изял супата. Да съм си ходел в къщи.
Това пък се случва , защото е пълно с мангали по болниците , а те пък искат да се заразят , щото пак са надушили далаверата някъде.

Излиза, че хората реално умират , но не от грипа , а от паниката около него. Ако имах нещо по сериозно , можеше да съм един от тези хора.

Запомнете ! Няма доказателства НИКЪДЕ. Които да казват, че грипа убива сам, както Ебола да кажем . Той винаги е придружаващ други заболявания. А медиите извършват престъпление , слагайки етикети като "починал от коронавирус". Това е лъжа. Най долна и безсрамна лъжа! В световен мащаб, дирижирана от Световната Здравна Организация. Как да не е инсценирано. Ако не беше , всеки един здравомислещ човек със ИСТИНСКО средно образование нямаше да се замисля и да се съмнява.

Веднага ви казвам и кои са преките изпълнители. Бил Гейтс е най големия частен донор в СЗО , с парите на Кока кола и Уолмарт . В момента целите щати го слушат какво говори . Защото той през 2015г. злезе на сцената (намерете си интервюто в ютуб , го има преввдено) и каза да се пазим от грип , скоро. Това не беше прогноза . Това беше предупреждение. Никой на тази планета не може да предвиди , че ще се случи нещо такова след 5 години. Как така компютърен специалист ще каже такова нещо. И от къде на къде компютърен специалист се бърка в световните здравни въпроси?
Че то така както е тръгнало утре и Зукърбърг ще ни каже да си стоим у дома и да ползваме Фейсбук , щото върлува много гаден Ковид 20 Про . И Мъск ще има какво да ни каже , и всичките недорасли инфлуенсъри по МЛМ каналите си в ютуб.

Освен това в същия ТЕД , Бил Гейтс спомена ( ей така между другото) и, че НАТО има капацитета да достави лекарска помощ до всяка точка на света. Забележете , не ООН. , А НАТО... С пушките и танковете, ще дойдат да въдворявят "здраве". Както досега въдворяваха "демокрация" ...

Още ли си затваряте очите от страх ? Не смеете да се обадите , стискате зъби и даже ще кажете ..."абре млъквай там , конспирации... излагаш се ". Така , така , той гладът ще ни почука на вратите и тогава ще излезете на площада , но поне прочетете причината поради която ще го направите.

А навремето имахме суверинитет...

М.В.

78.   Нали знаете, че когато има земетресение, първото правило е да не се паникьосваме, защото паниката от земетресението взима повече жертви от самото земетресение. А сега какво става? Не само не ни казват, че не трябва да се паникьосваме, а напротив - паникьосват ни сутрин, обед и вечер. Новините започват с това, продължават с това и завършват с това. И това е всеки божи ден. И на края става като при земетресението - паниката взима повече жертви от самия вирус. Не е ли странно точно властите да те паникьосват? И даже да те наказват допълнително, ако случайно не си се паникьосал достатъчно?

79.   "Това не беше прогноза . Това беше предупреждение. Никой на тази планета не може да предвиди , че ще се случи нещо такова след 5 години."

Деа знам брачед! Наука видиш ли ...

Я кажи, ти кат ги разбра, кво тава и кво да праиме?

80.   Номер 76, аз нищо не казвам за ББ и другите абстрактни идеи. Честно казано, след като днес си писах с колегата, потърсих и прочетох какво е военно положение. И аз в момента не си го представям. Колегата ми смята, че правителството ще изфабрикува масово заразяване, неподчинение на мерките, с което ще оправдае преминаването във военно положение. Времето ще покаже.

81.   Номер 77, много правилно казано! Напълно подкрепям!
Съжалявам хората, които са дали нисък глас на коментара ти, защото и те са от онези параноици, които помогнаха за началото на постепенната диктатура.
76, ти не прочете ли какво ти та казват 74 и 75? Ако решим да си потърсим правата и свободите, армията ще се изправи срещу населението. Не става дума за самия вирус. Става дума за бунт. На хората им писна да стоят затворени и да им се отнемат всякакви права. За това може да решат да се бунтуват. Ако това стане, армията "ще затегне мерките" още повече по заповед на нашите лидери. И това ще бъде съвсем легитимно. Ще кажат, че понеже не спазваме дисциплина и правилата на извънредното положение, армията трябва да усмири народа.
Стопляш ли?

82.   Номер 75, ужас, дано не си прав. Идват топли слънчеви дни, а ние да не можем и до парка да идем. Това почва да става нетърпимо. Предпочитам да умра от тоя проклет вирус, дето създадоха, но да знам че съм била свободно ходеща, където душа ми иска. Не ни пускат и до съседното село да идем. Трябва да дишаме само спарения градски въздух, а не чист въздух сред природата. Това нали допълнително отслабва имунитета, а то е явно част от техния план. Лично аз винаги съм смятала, че до преди месец времената ни бяха все още хубави, нищо че работата не е добре платена, защото сега освен че парите намаляват, ние нямаме и никаква свобода, което още повече боли. А и другото нещо е, че ако парите се харчеха разумно, без да се дават за цигари, алкохол, кръчми, дикотеки и безразброни гъзарщини с лъскавите автомобили и да се съсипват черните пътища с джипове, които са направени за пешеходци, които искат тишина и чист въздух и други глезотийки без които можете сега щяхте да имате доста повече спестявания, а не да ревете по фейса, че парите свършили. Съжалявам за думите ми, но вие сами сте си виновни, защото не цените и малкото което имате, а сега всички сме и без свобода и виждаме, че всъшност животът не е бил чак толокова гаден до преди месец.

83.   Номер 70, аз не се смея на Номер 2, а провокирана от интереса, който предизвикаха в мен, някои от подкрепящите го коментиращи, исках да се запозная с тезата му.
За съжаление теза липсва, какво е искал да каже, той си знае, подкрепящите го също няма от къде да знаят.
Отбранителната позиция не е нужна.
Ето как виждам нещата. Не съществува съмнение дали ще се срещнем с вируса, 70% от нас ще се срещнат с него. Важните неща са, това да не се случва в условия на епидемия, а постепенно, за да може хората да имат достъп до лечение /лекарства и здрави близки, а не конкретно болница, както повечето го разбират/ и по-важното, в какво състояние ще бъдем ние при срещата с вируса.
Според това, което съм чела за Ерата на Водолей, всичко това е очаквано и за добро. Водолей символизира космическо цяло, ново знание, хуманизъм, братство, колективно съзнание, нов световен ред, революция, но ахретипът не е свързан с разрушаване на старото, а с престуктурирането му . И старото, не като възраст, а като съзнание и модели.
Чела съм, че през събитията ще преминат хората с високо ниво на осъзнаване, във физически план - по-силна имунна система. Хората, които знаят, че вътрешният им свят, здравословното състояние, субективната реалност и глобалната, обективна реалност са в симбиоза.
Във физически план това са хора, които се грижат за здравето на тялото си, чрез по-качествено и внимателно хранене, с повече сурова храна и редовно движение, както и за душата си, чрез различни практики, или творчески дейности, издигащи съзнанието, вибрацията и енергията.
Не съм такъв човек, на пътя съм, но в средата ми има хора, които бих нарекла извисени. И забелязвам как някак си са абсолютно над нещата. Приемат ситуацията с благодарност, като шанс всички да си спомним нуждата от живо общуване с човека и с природата, шанс да се усамотим със себе си и се видим, каквито сме. Ако до сега сме отлагали грижата за себе си, ако не сме имали време да приготвим домашна здравословна храна, да се раздвижим, да научим нещо, или ако сме се обърквали, че грижата за себе си е грим, или дреха, сега имаме шанс да променим това с естествено осъзнаване. Както се казва, сега истината може да ни дойде отвътре. Както винаги, всичко зависи от нас, дали ще повярваме на собственото си тяло и вътрешно знание, или на телевизора.
Като нищо, може и да излезем от домовете си депресивни, надебеляли и обездвижени и да ни повали нещо като вирус.
Според мен в това е идеята на Ерата на Водолей и това означава, че по-осъзнатите ще оцелеят, а старото мислене, материализма ще умре.

84.   Днес чувам, че вече се готвят протести. Това с военното положение май ще излезе вярно.

85.   Хора, спрете да говорите за самия вирус! Помислете за негативните последствия от домашния арест и евентуална революция или протест! Срещу протестите ще се използват по-тежки мерки! Това е по-страшно от самата епидемия...

86.   До 39 - Точно така! Няма как да бъде по-правило казано.

Баси, цял народ откачи и всички са в ожесточена война със смъртоносен и НЕвиждан досега от човечеството гад.

Относно данните ви за Германия - моля, проверете хубаво.

https://m.facebook.com/groups/501629116588294?view=permalink&id=2798274383590411?sfnsn=mo&d=n&vh=i

Който иска може да чуе професор док. Суашари Бакги, тъй като видях, че ни критикувате след като не сме доктори. Вижте как точно и ясно го обяснява.

87.   Починалите скоро ще са 90 000. Това седмица, след катоминаха 40 000. Другата седмица, може и да са 200 000, по другата 500 000...

Ще чакаме и ще видим.

88.   Моля ви кажете ми има ли някаква статистика на смъртните случаи по страни за всеки ден от преди и след коронавируса. И ако има, може ли да ми кажете къде?

89.   До 88: Да, ето:

https://www.worldometers.info/coronavirus/

90.   Да, разбира се, че е инсценирано!
Цялата тази параноя и рев за тоя коронавирус е фалшива и е подготвена от световните лидери, за да всяват страх и паника сред населението, да накарат хората да спрат да ходят на работа, да пътуват и да излизат навън от страх, и така да няма кой да работи и да произвежда нещата, нужни ни за живот, да няма кой да транспортира стоките през границите, да няма обмен на капитал, и така да се срине икономиката на света и всички да умрем бавно и мъчително от глад! Това е световен заговор за масово изтребление на човечеството! Хора, не вярвайте на фалшивите новини, които ви пробутват по телевизията, радиото, вестниците, т. н, масмедии, колко жертви са умрели, колко жертви са оцелели, защото всички те са изфабрикувани и на всички тях се плаща от Тръмп, за да ви лъжат и да ви държат във страх! По този начин те целят да ни убият не само физически, но и психически! Целят тотално да ни смажат и сломят свободолюбивия дух, да ни направят смирени и подчинени и да ни направят роби на тяхната извратена диктатура! Да не им се даваме! Да им покажем, че сме по-силни от тях и не се поддаваме лесно на манипулация! Поотделно сме безпомощни, но обединени сме непобедими! Да се обединим всички, да се вдигнем на един голям протест и да гътнем заедно властта от удобното ѝ, комфортно място!

91.   105 000 са вече жертвите.

92.   За мен е инсценирано, дори мисля нарочно се прави. Не разбирам защо наказват мен да си стоя в дома, без работа и доходи, без право да ида в парка или на разходка в гората дори, заради това че от чужбина се прибирали заразени с вируса. Ами от моето семейство никой не е бил в чужбина през последната година. Аз каква вина имам? Страх ги било да не се заразя и да не заразя свои близки, без да питат близки имам ли, докато в същото време по тяхна заръка повечето от доказано заразените се лекуват у дома при техните близки?
Руския президент хубаво направи, даде право на областните управители да вземат мерки според областта, която управляват. В крайна сметка, защо гражданите на области като Ямбол, Разград и Търговище, където няма нито един заразен са наказани. Дори бабите в села с по 100 жители са длъжни да носят маски и да не се събират на обичайните си седенки, нима ще се заразят една друга? Или ако идат в гората за билки ще се заразят?
Няма лошо да казват да се дезинфикцира, да се пази дистанция, но да затворят цялата икономика на държавата, да ограничат правото на свободно движение...... Имало 700 болни, ок приберете ги в болниците. Като ги оставите да си боледуват при семействата нали ще заразят и тях? Други идвали от чужбина вероятно болни, ами затворете ги в първото граче, в хотели или болници, докато не им мине карантината, защо ги пускате да се разхождат из държавата и да спазват карантина според техния морал.

93.   Имам позната, която работи в болница и твърди, че е била свидетел лекар да предлага пари на близки на починал от съвсем друго, за да се съгласят да пишат, че е било от коронавирус.

94.   93, а защото тази позната не излезе и каже сама, а сте и говорител?! Фалшива работа.

96.   94, познай от 3 пъти.

98.   Че те хората постоянно говорят за това, ама никой не ги слуша май.

51-91 от 91