Споделена история от Други

Ще си уморим кучето в мъки
Кучето ни е болонка и е много агресивно. От малка си е такава. Радва се когато се прибираме, носи ни играчки, всичко е наред, обаче никога не дава никой да я докосва. Не е бита от нас, вече 8 години я гледаме, но не знаем защо има такова поведение. Едвам я извеждаме от вкъщи. Когато беше по- малка я водехме на ветеринар, но тя дори него хапеше и той не успяваше да се справя с нея. Последният път, преди няколко гогини, се наложи да я преспиват с две инжекции.

Сега е на 8 години и така и не успяхме да я заведем да я подстрижат, а козината и е дълга. Оплела се е цялата. Опикана отвсякъде. Искаме да и помогнем, опитваме се да я залъгваме с храна и да я подстригваме докато яде, но тя не дава и хапе. Ако някой я види ще каже, че е улично куче от 15 години, очите и не се виждат, а козината и е почерняла от мръсотия. Сигурно има здравословен проблем заради тази мръсотия вече, защото постоянно обикаля и се търка в мебелите и си ближе дупето, скимти постоянно... къса ни се сърцето. Сигурно е получила някакви инфекции, но не ни дава да я докосваме.

Пробвахме с кучешки опиати, пробвахме с лекарства да я упоим за да я заведем на вет, и нищо, тя нито се успокоява, нито нищо.

Вредно е и за нас да живеем в такава среда.. имате ли някакви идеи как да я приспим? Говорила съм с толкова ветеринари, всички казват на място да сме я завели и да и дадат хапчета, това бил единствения вариант

Коментари

1.   Взимаш хапчетата от ветеринаря, слагаш и ги в храната и когато заспи я къпеш. Следващия път я водиш при ветеринар и т.н.
Знам, че не всички кучета обичат да се гушкат, ама чак толкова не е нормално. И моята мрази ветеринаря, но пък вкъщи е глезла, гушка се и с познатите си хора е супер любвеобилна. От къде взехте кученцето? Да не е било бито като малко, че се държи така?

2.   Ами пълна упойка като за начало е единственият вариант. Но освен подстригване и изкъпване, трябва лекарите да прегледат кожата, да се вземе проба... Защото е твърде възможно да има проблем с кожата и всъщност кучето да го боли/сърби при докосване, галене и т. н. и затова да не дава.