Споделена история от Други

Хора, НЕ СЕ ВРЪЗВАЙТЕ!!!
Здравейте, ще се опитам да съм максимално кратък.

"Стани милионер", "Работи за себе си!", "Бий шута на шефа си", "Имаш нужда от пари?", "Работа от вкъщи", "Стани бизнесмен, лесно е!" и т.н.

Заради сегашната епидемия от COVID 19, онлайн "бизнесите" се опитват да Ви подмамят и сега е най-удобният момент да го направят и го правят МАСОВО! Толкова много хора са отчаяни в момента, защото имат нужда от пари, други са били съкратени от работа, трети са в неплатен отпуск... Тези, които се опитват да Ви подмамят се възползват от кризисната ситуация, от неприятните обстоятелтсва в момента, от отчаянието Ви!

Сега ще се постарая да обясня на какъв принцип работят, по какъв начин печелят и защо това е аморално и НЕЧОВЕШКО!

Ако се чудите кои са тези, които се опитват да Ви измамят - това са така наречените онлайн бизнеси, познати още като Мултилевъл Маркетинг. Системата, от която печелят е известна като
"пирамидата" ===> Един казва на трима, тези трима казват на още трима и така стават 9. Тези 9 казват на още 3ма и така стават 27. Сещате се още колко може да продължим. В момента има огромна вероятност да попаднете към тези числа, защото да работиш от вкъщи и да изкарваш пари звучи като мечта, но точно тук е уловката!

Тези бизнеси печелят главно от РАБОТНИЦИТЕ си, а не от КЛИЕНТИТЕ! Най-често продават продукти като хранителни добавки, продукти за лична хигиена, козметика, които ги няма по магазините. Плащат на лица, които да направят реклама на тези продукти, а тези лица разказват измислена история, как нито лекари, нито медицина им е помогнала, но продуктът, който са закупили от съответната фирма е произведение на Бога, само той е успял да ги спаси...

Защо тези бизнеси печелят от работниците си? Точно тук е интересната част - обещават Ви, че ще печелите пари като работите за самите себе си. НО - за да започнете да печелите пари Вие първо трябва да се издигнете в "пирамидата". А как става това? Като трупате точки. А как се трупат тези точки? Като поръчвате от продуктите на този бизнес! По този начин вие се обвързвате с тях. Някои от вас ще кажат, че в това няма нищо лошо - напротив, има! Защото тези продукти не са никак евтини, за да поддържате нивото си в пирамидата трябва ПОСТОЯННО да си поръчвате! За да се издигате отново трябва да си поръчвате! По този начин Вие сключвате сделка, от която печели само чуждият бизнес, но не и Вие! Като питате така наречените "ментори" как да правите сами пари, те избягват да Ви дадат точен отговор, защото от целия бизнес, тези, които правят пари, са на най-високите нива на пирамидата! За да печелите пари, Вие самите трябва да започнете да привличате и манипулирате ДРУГИ, нищо неподозиращи хора! Тези от тях, които са заинтересовани и искат да започнат, трябва също да поръчат от тези продукти, като по този начин бизнесът отново печели, а Вие без да осъзнавате помагате за това нещо, получавайки нищо в замяна, дори може да сте на загуба, ако и Вие поръчвате!

Опитах се максимално просто да обясня на какъв принцип работи тази система. Някои от вас сега ще си кажат - като има глупаци, нека се мамят, за да им дойде акъла! Да, но не забравяйте, че всички сме хора! И това е най-малкото! Забележете как тези бизнеси работят на принципа на сектите! Набират нови последователи, които разпространяват информацията! За огромно съжаление, тук полицията трудно може да се намеси. Сектите се спипват лесно, но тази система е толкова добре разработена, имат различни сайтове, имат адвокати, които работят за тях. Вие не работите за себе си - Вие давате парите си, надявайки се, че правите инвестиция за бъдещето си, но това далеч не е така! Колкото повече инвестирате и колкото повече хора каните, толкова по-богати стават собствениците на този бизнес, а Вие оставате с празни ръце в 95% от случаите!

Това е сектата на 21-ви век! Сега е най-удобният момент да ви подмамят да се включите! Няма как да напиша всичко тук, много от вас ще загубят интерес да четат - ако имате интерес се разровете в интернет и разберете повече, има много информация. Ако не Ви интересува това, моля споделете на някой близък човек, който би се вързал на тази система!

Приятен ден на всички и се пазете - коронавирусът не е единственото опасно нещо в момента. ;)

Коментари

1.   Благодаря за старанието.

2.   Попаднах в такова нещо през 2008 г. наричаше се нещо като "Евроконсултинг", провеждаха си сбирките в мола в Търново най-горе на последния етаж. След няколко посещения им казах в прав текст, че са "финансова секта" и са за прокурор и стана страшно. В крайна сметка се измъкнах невредим и без загуби, а този, който ме привлече след години си получи заслуженото-не от мен, а от съдбата и обстоятелствата.
Автора е прав, почти същите неща слушах и аз, с малки разлики. Да се занимаваш с подобно нещо в почти военна обстановка би трябвало да се наказва с побиване на кол публично. Тези, които продават обикновени маски по 10 лв. са същите боклуци. Да видите за пореден път, че нищо, ама нищо не става от нас.

3.   Прав си авторе. Аз такива неща ги подминавам, защото за мен аботата9 е само от 8 и 30 до 17ч.

4.   Тая секта я има още много преди 21 век, а повечето хора не се връзват изобщо.

5.   Много точно описано! Нещо повече, тези продукти не са просто скъпи - ТЕ СА БРУТАЛНО СКЪПИ. Веднага давам пример с AMWAY. Една нищо и никаква паста за зъби струва 15-20 лева!!! Това е пълна лудост! Лековерни хора обаче си вярват, че цените са такива, защото продуктите били много "качествени". Те, ако бяха толкова хубави, нямаше да се продават от амбулантни търговци. Един познат от доста време се опитва да ме вкара в такава мрежа. Звъни ми през ден, като си мисли, че ще се вържа на глупостите му. Като го питам да обясни директно за какви условия става въпрос, започва да пелтечи, че "всичко било невероятно и да не съм се притеснявал". Щял да ми прави разни презентации, сякаш имам време за губене да се занимавам с лъжите му. Ама, иначе задължително трябвало да си поръчам от продуктите, за да съм повярвал в тях! Ха-ха-ха! Не бих пробвал подобни боклуци, дори и да ги получа безплатно.

6.   Благодаря за темата. Тъкмо и аз днес попаднах на доста такива обяви.

7.   Приятелю, че той целия свят е един мултилевел маркетинг. На върха са една шепа хора, които продават надолу идеи за оцеляване. А ние се опитваме да оцелеем, като ги купуваме.
Ковид е медийна стратегия и само един пример за това, колко са манипулирани хората и каква голяма хапка са налапали.

Всичко започва от промивката, че човек трябва да печели. Има хора, които си отдават живота на друго и са добре. Другите са роби.

8.   Авторе, много хубаво, умно и с грижа за хората си го написал. Шапка ти свалям. Аз лично няма как да се вържа на такова нещо. Живея в Германия, за сега не съм засегната от кризата, работя в момента в хоум-офис.
Прекрасно е, че има такива българи като автора, които наистина помагат със съвет в такова трудно време.
Шапо!