Споделена история от Други

Относно пропусквателните пунктове в по-големите градове
Хора, много се извинявам, сто процента това, което ще питам го има описано някъде, но наистина вече нямам нерви да чета новините през 5 часа, извинявам се наистина.

Как стои въпросът с влизането и излизането в/от областните градове? Получи се така, че с мъжът ми сме разделени - аз съм в по-малък град, той е в Пловдив, а за да стигна до Пловдив трябва да мина и през няколко областни града, съответно за него важи същото. Нямаме брак - за първи път в живота си съжалявам за което, и съответно него нищо не го свързва с моята град, че да дойде при мен, и мен нищо не ме свързва с Пловдив, че аз да отида там. Има ли някаква вратичка, някакъв начин все пак да отида при него? Моята работа по никакъв начин не ме свързва с нито един град, тъй като съм в софийска фирма дистанционно, а той си работи в Пловдив - логичното в случая е аз някак да се върна при него, пък и живеем там от няколко години, в негов апартамент. Много нелепа ситуация... и това, че не се знае до кога ще продължи това нещо ме натоварва още повече. И после ми казват да остана позитивна - ми не винаги е възможно.

Коментари

1.   Авторке, честно, нямам си на идея... Може би ако имате общо дете и го е припознал мъжът ти... Адресните ви регистрации къде са? Аз се безпокоя да не въведат пълна забрана за излизане, защото ще изпадна в подобно положение. И ние с мъжа ми нямаме брак, да доказвам кой на кого какъв е... На различни адреси сме регистрирани... Решили сме обаче да подпишем до месец-два. И вас съветвам така...

2.   Кажи им го на полицаите това и те са хора ще те разберат.

3.   Ако адресната ти регистрация е в Пловдив, дори и да е временна, няма никакъв проблем да отидеш там.

4.   Можеш да си подадеш адресна карта по настоящ адрес в Пловдив - Приложение 15, по чл.138, Ал.2 в Общината.

5.   Говорете с полицията. И нямате ли заобиколни пътища? Ние тук имаме поне 10 пътя които не се охраняват и си излизат.
Живеете ли заедно? Ако е така може да говорите с полицаите на пункта или някой познат в тази сфера да ви съдейства. Иначе и ние сме сгодени искахме да подпишем на 3. 04 тази година, ноо нещата се усложниха, за наш огромен късмет двамата се водим през 1 къща, защото там е живял и така не сменихме адресната регистрация. Таа в тази връзка ама пак трябва да питате полицаите на входа ако имате свидетели че живеете там дали няма да те пуснат или пък дали няма Няква декларация.