Споделена история от Други

Омръзна ми да пращам домашните на имейли!!!
Здравейте, понеже сега сме на онлайн училище и трябва да пращаме домашните по имейл, а аз изключително много мразя защото се притеснявам да не изпратя на друг човек или да объркам просто нещо. И проверявам по пет пъти. Разбирам от първи клас така да си предавам домашното, но супер ми е нервно като пращам. Дали няма да объркам човека, документа или кой знае какво още. Знам че в бъдеще ще ми се налага все повече и повече, но незнам. Как да съм по уверен в този въпрос.

Коментари

1.   Аз съм даскал и съм шашнат колко са информационно неграмотни от твоето поколение. Вие сте първото поколение, което се справя по-лошо с технологиите от родителите си.

Има прост начин - добави в адресната книга адресите, към които пращаш, но сложи не имена на даскали, а такива на предмети. Напр. Математика, История ... така няма как да сбъркаш, когато пращаш.

Другото, но вече не зависи толкова от теб, е да помолиш даскалите да пуснат една форма от MS Forms. За съжаление и даскалите са зле и едва ли ще се оправят. Ако обаче ти им я пратиш готова (като те слушам, едва ли ще се справиш), едва ли ще откажат.

2.   Да ти имам проблемите. Проверяваш и пращаш. Дори и да пратиш на грешен човек, това е домашно, а не някакъв таен документ.

3.   Не само на теб ти е трудно, миличък! Това онлайн обучение е напълно ново за всички. И за учениците, и за родителите, и за учителите.
Ако ти объркаш нещо, просто учителката ще ти пише и ще те пита къде ти е домашното. Винаги може да го изпратиш отново.
Просто трябва време да свикнеш, това е. Знам, че е стресиращо. И за учителите е стресиращо, но са принудени да се справят.
А и да не забравяме, че това е временно и дано мине скоро!

4.   Е, па няма угодия за вас. Какво толкова сложно има да изпратиш един имейл? На колко си години? Трябва да свикнеш, защото това може би е най-елементарното нещо.

5.   Да ти имаме дерта...

6.   Дори и това положение да свърши и да се върнеш към нормалното училище, един ден, най-вероятно, ще работиш в офис и редовно ще пращаш документи по майл, така че по-добре свиквай! Не е трудно, само малко внимание трябва за да не изпратиш грешен документ или да не забравиш да го прикачиш. Ще свикнеш.

7.   6, да бе и да свърши като офис планктон.

8.   Горкото ми то. Не само, че не се налага да пердаши път до даскало, а пък и трябва някой друг мейл да прати.

10.   Не желая да съм груба, ама.... Вземай се в ръце, щото, ако тва са ти проблемите, не знам, пич...
Стягай се просто.
Толкова сте разлигавени вече, че няма накъде повече.

11.   Първият ти проблем е мрънкането, не се съпротивлява, а прием ситуацията. Нищо не можеш да направиш. Направи си папка и съответно вътре още една такава с датата или по предмети. Така няма как да объркаш, ако слагаш всичко на едно ясно е, че можеш да сгрешиш. Трябва ти система на организация на работата ти. Второ аз винаги, когато подготвям имейл, пиша текста, проверявам прикачения файл и накрая пиша мейла до когото ще пращам, така няма как просто да го пратиш на някого без да искаш.

12.   Може да добавиш мейлите в адресната книга. Може след като пратиш мейла да погледнеш в изпратени дали е изпратено и на кого. Грешки стават не се шашкай, винаги може да се извиниш, че си пратил пещо на някой друг. Просто не търси проблеми, където няма такива и се радвай на времето вкъщи.

13.   Това е ценно умение, което ще ти трябва и за вбъдеще. Ще свикнеш да не се притесняваш... ако знаеш колко е-мейла съм изпращала / получавала без приложения файл...
Нищо страшно няма да стане ако сбъркаш :) ще се извиниш и толкова :)

14.   Свиквай, защото в бъдеще ако влезеш да следваш и по - натам ако работиш в офис тепърва ще има да пращаш още доста документи на електронна поща. И да сбъркаш няма да свърши света просто ще го пратиш наново на правилния получател и готово. По - нагоре да ти дали хубави съвети да сортираш домашните в папки по различните предмети, аз ще добавя, че може да именуваш файловете по дати например домашно матемарока 07.04 така няма как да сбъркаш. Втората година в университета имахме право на избор дали да пращаме домашните си по статистика на ел. поща или да ги предваме на асистентката на ръка. Повечето от нас избраха първия вариант беше ни по - удобен аз наименувах файловете с домашно и съответната дата и така нямаше грешки при пращането на файловете.

16.   Е че по какво толкова е това домашно че като объркаш и ще свърши света. Пращай в школо там отбелязваш учителя поне. То навсякъде може да стане грешка де ама.

17.   Аз пък имам друг проблем - не искам да се дават пари за приложенията, които искат да използваме и нз какво да правя