Споделена история от Други

Кокурс за МВР
Здравейте. Пиша тук защото искам да споделя на какво станах очевидец при кандидатстването ми на конкурс в системата на МВР. Месец октомври миналата година бяха обявени конкурсите за цялата страна. За дирекцията в родния ми град кандидатствахме 11 човека. След първите два етапа останахме 6 човека.На теста и казуса изкарах максималния брой точки и следователно бях на първо място в класирането. Остана да се явя на психологическото изследване. Там вече за съжаление аз и още една кандидатка с която се познаваме от университета не бяхме одобрени. Разбира се се разочаровах доста, но си казах продължавам на пред и когато има нови отново пробвам. Мина месец, мина два и се наложи да си изкарвам нови лични документи и какво да видя същата тази кандидатка е назначена на работа в полицията въпреки отрицателната оценка която получи. Отидох интересувах се в Човешки ресурси възможно ли е такова нещо да се случи, а от там ми отговориха цитирам "Не навлизайте много навътре в проучванията си не ми справите добра услуга".

Това е моята история. Публикувах я с цел всеки който иска да кандидатства за системата на МВР да има едно наум. Благодаря за отделеното време.

Коментари

1.   Зависи кога къде защо. Баща ми си изкара академията, стана си полицай, послужи вярно. Но когато кандидатства за друга длъжност в полицията беше дето се вика назначен само трябваше да подпише документите и му казаха че мястото се преотстъпва на друг човек :д
Попаднала си на грешното място, в грешното време

2.   Авторе/ке, за съжаление това е положението в България. Абсолютно всички "конкурси" в държавни и общински служби са нагласени и победителят е предварително ясен. Дори има изобилие от случаи, в които има само по един кандидат, който се състезава сам със себе си. Просто изискванията се правят според "нашия" човек. Смешно и жалко е, ама е факт! Затова и институциите у нас не работят и за елементарни неща се чака с дни, понякога с години, а много често изобщо не се и случват. Работата ми е такава, че често ми се налага да имам контакти с държавни служители и не можеш да си представиш за каква некадърност става въпрос. Да не говорим пък какви сладки службички има, където се вземат по няколко хиляди лева заплати и дори не се ходи на работа. Ще дам само един пример, който даже минава за сравнително ниско ниво на връзки. Позиция в областен град със заплата от около 2 000 лева чисто. Реална натовареност 1-2 месеца в годината. През останалото време се идва на работа в 9. 30-10. 00, ако изобщо се дойде. Следват кафенца, цигарки, който пуши и така до обяд. Обедната почивка е колкото си прецениш. Ходи се на обяд, обикалят се магазини, виждаш се с приятели на кафе и т. н. По някое време се връщаш на "работното място", малко клюки с колегите и към 16. 30 всички са се разбягали. Имаш по 30 дена отпуск, който можеш да си вземеш наведнъж без проблем. Мога да говоря още много, но няма смисъл. Пародията е пълна.