Споделена история от Други

Samsung или Apple
Здравейте. До сега не съм имал смартфон от тези марки. Но тъй като четох доста тревожна статия за тях, бих искал да попитам хора които имат такива и ги ползват от дълго време. А именно вярно ли е, че са програмирани така, че след две или не знам точно колко години ползване не стават за нищо защото батерията им се скапва тотално, а подмяната и с нова не променя нищо, защото проблемът не е в батерията, а софтуерно са програмирани така, с цел човек да ги захвърли и да си купи нови. Въпросът ми е най-вече по отношение на най-високият клас смартфони на тези марки. Ако има някой ползвал такива моля да сподели мнение колко време ползва смартфонът и има ли действително такава софтуерно програмирана смърт. А също и може да споделите от коя марка е най-дълго работещият безпроблемно смартфон, който сте имали. Какво ви е впечатлението от Nokia. Имат ли трески за дялане пред Samsung и Apple?

Коментари

1.   Имам iPhone 6 от декември 2014. Минаха повече от 5 години, но батерията си работи и като цяло всичко е наред. Явно е някакво чудо, защото доста рядко телефоните издържат толкова години. Преди това имах iPhone 4s, който започна да има проблем с батерията след третата година (падаше много бързо), но след това се развали дисплеят.

2.   Батерийте се скапват на всичко. На телефоните, най-вече, защото защото често се разреждат всеки ден, а повечето хора използват оцията за бързо зареждане, което само скъсява живота им. Добрата новина е, че докато стане батерията за смяна, вече са паднали по 10-20 лева от Китай и я сервиз, ще ти ги смени за 50 кинта, я ти ще се научиш сама от YouTube.

Не, че целенасочено се скапват. Самите устройсва, особено преди 5-6 години, бяха доста "слаби" и позлваха трикове, за да изглежда, че работят добре. Обаче излиза нов модел има нова операционна и всички задружно ъпдейтват, като проблема е, че новата операционна е оптимизирана малко или много, за новите устройства, а при старите си проличава, че не са чак толкова добри. Преди години, Samsung бяха особено зле в това отношение, но не подмина и Apple. Ама днес, общо взето е все тая. Какво и да вемеш, след 2-3 години, ще ти се струва старо, дори и да си работи перфектно и ще искаш новото. Или манията по телефоните ще е минала и ще е друго нещо.
Иначе - при Apple сигурността е с една идея по-добра, ама това, че всичко е заключено, до степеннта в която не мога да променя позицията на часовника, при екрана за заключване или да сложа такъв със стрелки, ме дразни ужасно много.

3.   Мисля, че за Самсунг е вярно, защото при мен е ставало така с доста телефони Самсунг, но за айфон нямам никаква идея.

4.   Имам iPhone от 2013г. Започнах с 5s, ползвах го почти 5 години, сега имам 8 и го ползвам вече 2, 5 години.
Смело мога да кажа, че тези телефони са най-добрите електронни устройства, които съм имал в живота си. Никога не е имало и помен от някакво забиване, софтиерен проблем или проблем с батерията. До ден днешен и двата телефона се използват и са като нови. Само батерията на 5-цата издържа на половина по-малко... но все пак говорим за 7 годишен телефон, който в с оригиналната си батерия. С тези телефони буквално забравяш, че имаш телефон, стават като неизменна част от теб. Да, скъпички са, но си заслужават всяка стотинка.
Преди това имах андроидски телефони и там наистина го имаше това влошаване на работата със всеки ъпдейт.

5.   Имам iphone xs от вече година и половина. Работи идеално, нямам никакви проблеми. Преди това имах iphone 5s. Взех го 2014 и го ползвах 4 години. Смених го тъй като стана много бавен, но пак бях много доволна. Телефоните трябва да се ъпдейтват за да работят правилно и за да имаш достъп до всички апликации. Новите ъпдейти често забавят работата на по старитв телвфони, тъй като са направени за по нова технология. Не мисля че го правят умишлено, но и това е вариант. Действително айфоните се забавят с годините, но пък са чудесни телефони. Аз за сега не мисля да минавам на друг вид телефон.

6.   Аз имам Айфон, за първи път съм с толкова скъп телефон и определено си личи разликата от евтин такъв. С времето на всеки телефон, лаптоп, таблет и т.н му се скапва батерията и накрая нямаш избор и си купуваш нов.
Всичките ми познати, които имат айфон са ползвали един и същ телефон по минимум 3 години, познавам дори хора с 6-годишни телефони. Аз не съм човек, който си сменя телефона на 1-2 години както 90% от хората в България. Точно заради това взех решението да си взема скъп телефон, който съм видяла, че държи във времето. 1100 лв айфон 8 - ще го ползвам поне 5 години. А не 300-500 лв на всяка година-две. Вземи си скъп телефон, няма да сбъркаш.

7.   Аз като цяло изобщо не съм привърженик на скъпите смартфони. Абсурд е да дам повече от 300-400 лева за телефон. Личният ми телефон дори е обикновен с копчета за 20 лева. Имам служебен смартфон, който ползвам основно за разговори и поща. Не обичам да ползвам интернет на смартфон, защото винаги е доста по-бавен. Или връзката се губи, или ме вкарва в мобилно приложение, в което, за да намериш нещо трябва да се ровичкаш.