Споделена история от Други

Ще се разпадне ли Европейският съюз и какво ще стане после?
Здравейте. Въпросът ми към вас е дали ЕС ще се разпадне? Погледнете какво се случва. В момента сме в световна пандемия, вероятно изкуствено създадена, а след пандемията ни чака тежка икономическа криза. Милиони в целия свят остават без работа, предприятията затварят, заводите затварят, малкия и средния бизнес умират и сме в началото на свеъхтежка световна финансова и икономическа криза, която си личи, че ще е много по-тежка от тази през 2009-та и ще се възстановяваме много по-дълго. В момента тлобалният свят е парализиран. А положението в Европа е много тежко. Нищо не влиза, нищо не излиза. Ако това положение продължи така накрая ще настъпи и липса на стоки. А магазините ще фалирват като рояк мухи на отрова. Тежко ще бъде много. И на всичкото отгоре Италия и Испания решиха да напускат. Това са две големи икономики в Европейския съюз, едни от най-големите и населени държави в него, Италия е е една от държавите основателки и двете са с валутата евро. През последната икономическа криза, която също беше много тежка, но нищо пред тази, която предстои ЕС имаше в себе си Великобритания, а липсваше само Хърватия, която също е ОК икономически, по територия не е много малка и си е чисто европейска държава. Сега ще имаме Хърватия в тази криза, но няма да имаме Великобритания, а Испания и Италия ще ти мотаят колкото ше ти мотаят и ще си тръгнат. Това не изглежда добре за Европейския съюз да е без 3 от най-значителните си държави членки по време на тежка криза. Аз лично мисля, че този път ЕС няма да остиска. Според мен ще се разпадне. А какво ще правят държавите в еврозоната когато еврото се превърне в исторически символ от един умрял съюз мен не ме интересува, да се оправят. Само да не ни го вкарат и на нас, защото после и ние ще има да чистим дълго мизерията. Но всъщност и ако еврозоната изчезне пак положението няма да е никак добре. Все пак държавите си имат резерви, ще се справят някак си. Напоследък аз и много други хора мислим, че Европейският съюз е нещо, което вече се е изчерпало и не само, че не е полезно, ами е и вредно. Капитализмът тука е на макс. Всяка година вдигат сметките, данъците, вече се плаща и за да се паркира, фаровете са включени и през деня, цените са високи, държавите в Източна Европа се дискриминират незнайно защо от Брюксел, а когато почнаха да ни пълнят със всякаква без извинение, сган от Африка и Азия вече направо избиха рибата. А с циганите, които сме длъжни да издържаме вече избиха целия аквариум. ЕС се превърна в приемен дом за паразити, които ги мързи да се оправят сами и ходят да търсят на готово, а заедно с това и създават сериозни проблеми, които после ние трябва да оправяме. А съда в Страсбург, където вече всеки може да съди и дасе гаври с цели държави и народи се превърна в нещо като касичка, от която алчни престъпници с костюми и вратовръзки започнаха да грабят с цели шепи. Лично на мен ЕС няма да ми липсва. Може би единственото му хубаво нещо беше, че границите бяха отворени и пътуването свободно, но като се замислите защо трябва да са затворени? Също и хората пт по-бедните държави, като България и Румъния можехме да ходим да работим в Западна Европа, за да изкарваме малко пари. Но ние в България се оляхме, започнахме да глрим отпадъци, почнахме да даваме паспорти на всякаква сган от типа на Западни Балканци, Турци, Азиатци, Бразилци, които често по неблагодарен начин злоупотребяваха с тях и ги използваха и за други неща, освен да работят в Западна Европа, да не говорим, че в държавата се препълни с мързеливи отрепки, които съдеха държавата в Страсбург и взимаха пари от нашите данъци. Като цяло това, че ЕС може да се разпадне не е много лоша новина. Но тук идва нещо, което ме плаши. Съшествува Евразийски съюз. Той е нещо като Европейския, само че там наистина си помагат и няма чак толкова капитализъм. Наскоро Сърбия влезе там. Сега и Италия може да се насочи към него след като Русия им оказа помощ в борбата срещу коронавируса. Всичко тва звучи много хубаво, има нов съюз където си помагат, не си се месят в политиката, няма капитализъм, но това, което мен ме тревожи, е че го държи Русия. Аз обичам Русия, но понякога като опитат да създават своя политика става страшно, още повече като се мъчат да я натрапват и на другите. Пробвали са с комунизма, вкарали са то на половината Европа с цената на много жертви и териториални промени, от които напрактика никой нишо не е спечелил, а после когато цалото това нещо е рухнало вижте какво се случва в Източна Европа. Те също видяха, но пък наложиха комунистически режим в Донбас. Донбас е нещо като малка руска държава на територията на Източна Украйна, която беше създадена след войната през 2014-та там, ако случайно някой не знае. Наложиха комунизъм с цената на война и кръвопролития. Сега какво се случва там, руснаците крият. Показват само хубави сгради и усмихнати лица, но клиповете, които видях от там по време на войната не бяха толкова весели. Притесненията ми са да не би когато вкарат и нас в тоя Евразийски съюз, а ние рано или късно ще влезем, знаете, че ние бългафите гледаме да сме винаги в крак с нещата. Та когато влезем са притеснявам да не ни вкарат пак комунизъм и пак да изпотрепат сумати народ, сърбите пак да почнат да перат мозъците на така наречениете “македонци” да ни мразят и после след тва да ни правят проблеми и най-вече какво ше стане когато този комунизъм пак падне? Може и да не съм бив тогава, но е нормално да ми пука за моята държава. Да не би пак да има хиперинфлация, пак в парламента да се установят крадливи мафии и може би най-лошото, да не се върне Ганьовския манталитет и грубостта, които се наблюдават в пост комунистическа България, макар и да намаляват все още си ги има, а те ни пречат доста. Дори баба Ванга е предрекла такова нещо, че комунизма щял да се върне, но в нова форма. Ами надявам се да не се връща, а дори и да се върне да е в една наистина много обновена форма, та като са върне да се върне нормално и като си теугне да си тръгне нормално. Мразя капитализма също и комунизма. Те не могат да ни дадат демокрация. А още по-лошо става, когато сменяш капитализъм с комунизъм и обратното. А вие как мислите? Ще се разпадне ли Европейският съюз? Как ще бъде в Евразийския съюз? Ще се върне ли комунизмът? И ако се върне пак ли ще се повторят старите проблеми с него или този път всичко ше е нормално? Споделете. Това не са единствените ми въпроси, но темата ше стане прекалено дълга.

Коментари

1.   Чак да се разпадне едва ли. Поне в близкото бъдеще. А че някога в бъдешето ще се разпадне (поне в този си вид), е сигурно.

2.   Прочетох за някаква баба де предричала и престанах...

3.   Всяка империя, съюз, 2 и повече обединени държави и прочие, рано или късно се разпадат или видоизменят.
За пример: Римска империя, Османска империя, Съветски съюз, Югославия, Чехословакия, Австроунгария и тн.
Не мисля, че ЕС ще се разпадне в скоро време, но можеби някой ден и това ще стане.

4.   Италия и Испания са пред фалит при положение, че са в ЕС и някой ги крепи финансово. Представи си какво ще стане ако напуснат...
Затова и не вярвам наистина да излязат.

Много хора искат да видят ЕС да се разпадне, чак на мен ми е чудно какво очвакват да дойде после. Може би си мислят, че България ще просъществува без да е членка да съюза, което доста ме съмнява. Реално погледнато Русия, Америка, Китай и други сили, имат изгода Европа да не е единна, но не мисля, че самата Европа ще е по-добре ако се раздели. Създателите на съюза са имали за цел да направят Европа конкурентноспособна на глобализиращия се свят и според тях това било възможно само ако има съюз.
Съгласна съм, че е разумно да се преосмислят някои политики на ЕС и да се променят, ситуацията показва, че е належащо. Най-малкото трябва да започнем да прозвеждаме нещо на наша, европейска земя, а не да разчитаме на внос на евтини стоки от Азия.
Случващото се ще повлияе обаче и на останалия свят. И други държави извън ЕС ще поемат може би в нова посока.

Едва ли има човек, който знае какво ще дойде след "пандемията". Може би само тези, които измислиха този план, имат представа какво ще се случи.
Предстои да видим!

5.   3, не е точно така, макар че в повечето случаи да. Пример: Руската федерация (Дагестан, Чечня и т.н.). Айде това го остави, ще кажеш, че те никога не са били самостоятелни държави. Но голяма чат от съвремнните държави са имено обединение по-малки. Една Германия например съществува в този състав от няма и 150 г. Преди това са били отделни държави като Прусия, Бавария, Саксония и т.н. Същото е с Испания, те са били отделни кралства само до преди 5 века. До ден днешен там има 6 официални езика - испански, каталунски, валесиански (разновидност на каталунския), баски, галисийски, аранески. Отделно се говори и окситански, който обаче не е официален.

Същото е с Италия. До преди само 150 г. са били отделни малки държави - Венеция, Тоскана, Парма, Сицилия, Геноа, Сардиния и т.н. Американските и канадски щати също са били отделни държави под различни зависимости. Обединените арабски емирства стават една държава през 1971 г. През 1964 пък Танганика и Занзибар се обединяват в Танзания.

6.   Нещата ги обяснявам. Как трябва да се ориентираме и къде да търсим съюзници. Русия е единствената страна, която 1878 се вдигна и помогна да се освободи България. Единствената от цяла Европа/свят. След Априлското въстание 1876 западните страни само гледаха отстрани как българите ги коли башибозук, а Русия се задейства събра армия и тръгна без да чака отплата - та и каква отплата може да даде една малка по територия и население земя. След освобожднението, на следващата 1879 година Русия помогна България да създаде държавност, както и помогна за установяването на новата столица - София; която ако погледнете центъра и най-красивите сгради - голяма част от министерствата, главните улици са построени от или с помощта на Русия. Ако се загледате внимателно в центъра на София ще се учудите колко много прилича на Санкт Петербург(тогавашната столица). Русия възстанови и се застъпи за цяла България - Санстефанска България, която включва земите на днешна Македония, северна Гърция и Турция и южна Румъния. Западните сили се уплашиха от голяма Балканска държава и чрез Берлинския договор разкъсаха България, за да е това, което е днес. Много подобно на Югославия.

Русия не си сложи руски цар на българския престол след Освобождението, а "свободните" българи си взеха западен - австрийски цар - въпреки идеала на Левски за свята и чиста РЕПУБЛИКА, не монархия. Българите от властта на султана минаха под властта на австро-унгарския принц. Българска му работа. През Втората световна Русия не извърши зверства над българите, въпреки че бяхме съюзници на Нацистка Германия. За сметка на това американски самолети ни бомбандираха. Русия не е = комунизъм и комунизъм не е = Русия. Едното е държава, култура, народ, ценностна система. Другото е извратена тоталитарна система, плод на превратаджии и масови убийци. СССР не е Русия. Русия имаше нещастието да е част и най-голяма държава в СССР. Всъщност и СССР слабо е управляван от руснак. Сталин е грузинец, Хрушчов - украинец. Дотук съм изредил само факти. Всичко може да се провери, просто се поинтересувайте. Прочетете за Санстефанска България, за Берлинския конгрес и ще разберете кой на чия страна е.

Не искам да ви променям мнението и ценностите. Те са дълбоко залегнали във вас още през учебната програма по история в училище, после през медиите, новините и най-големите медии за пропаганда - социалните мрежи. Никой не е виновен, просто защото вашите ценности в момента са до голяма степен наложени и медийно моделирани, а вие просто сте техен продукт. Нещата които съм казал са само факти, които са подкрепени с доказателства описани в документи. Не са славянофилска фантасмагория. Всичко, което искам е вие по-младите да сте подготвени. Защото когато вятърът задуха от друга посока, а България в това е най-добра - да се нагажда винаги към по-силните, трябва да знаете какво да правите. Нещата е възможно да се променят коренно близките години.

7.   Автора толкова глупости е написал, че стигнах до средата и спрях, че ми стана лошо...
ЕС няма да се разпадне от тази криза и по-добре да не се разпада, защото разпадне ли се ще се върнем в началото на 20 век, а както имаше там: първа световна война, после втора световна война... е трета може и да няма, но със сигурност би ни очаквало много мрачно и несигурно икономическо бъдеще, както и някоя и друга локална/прокси война.

8.   Къде казват, че Италия и Испания ще напускат? Явно някакви фейк новини...

Иначе аз съм средно-глобалист да речем - вярвам в сътрудничество между държави, а не в някакви "свръх-държави", в какъвто се опитват да превърнат ЕС (наскоро се говореше и за собствена армия да има). Така че ако се разпадне ЕС си пожелавам все пак да останат определени споразумения между държавите.

9.   Всяко нещо има начало и край! Даже за вселената ще настане край, щом има начало, ще има и край. За слънцето също ще има край, горивото му не е безкрайно. Ес е необходим за създателите му, които са в ядрото, а сателитчета като България са им нужни само като буфер и донори за работна ръка. Докато ядрото на ЕС си имаха колонии, те си смучеха от тях живителна сила и се развиваха, сега като загубиха колониите си, решиха да си създадат нови, затова с охота прилапват всяка малка държавица като България, сега и Македония ще прилапат. Всмукват най талантливите млади да им работят като слуги, разоряват останките от държава и я обезличават, като си поставят удобни за тях хора да управляват и да им се подчиняват, идеален пример-Борисов, най големият послушко в целият ЕС. Все още има какво ЕС да смуче от пълнежа си, но като всичко се изчерпи, съюза ще се разпадни сам!

10.   Ще се разпадне, ама не заради нещата които е написал автора.
Той ЕС не е нещо лошо, просто той е бил създаден като съюз на западните страни които са воювали по между си адски много цели 2000 годни. Те са етнически близки страни- холандец, немец, белгиец, датчанин, французин, италиянец....

11.   Ако лидерите на ЕС упорито продължават да правят същите грешки и не са си взели поука след Великобритания, нищо чудно да напуснат и други страни. Но това ще са страни с икономика и история, доказали пред себе си че могат да съществуват и без ЕС. България не е сред тях. Тя е страхлива и слаба и до последно ще се стиска в ЕС. Пък кой знае, може Германия като си счупи главата още няколко пъти, като с Великобритания да се замисли най-накрая, че бърка много неща във външната и вътрешната си политика и тогава да ги оправи, когато от ЕС е останал Германия, Румъния и България. Това дали ще се разпадне отвътре ЕС заради вирусът и некомпетентното си управление обаче не е главната заплаха за него в този момент. Аз като голям проблем виждам това, че в момента целият западен свят е парализиран от вирусът, а Китай се справи с него. Това да се развива Китай докато САЩ и ЕС са парализирани е много лош сценарии. Накрая Китай може да изпоприватизира всичко наред. А това Китай да дърпа конците в света е много, много лош сценарии. Стане ли това ще плачете за САЩ. Нямате си на идея просто какво ни чака тогава. В момента Китай ни се смее с гъзът си. И с пълно право. Като избухна епидемията в Китай, първото нещо което направи той беше да забрани парите. А ние затворихме пътищата си, забранихме даже посещенията в паркове и градини, а оставихме заведенията за хранене да работят в режим вземане само за вкъщи, като често в тях един и същ човек работи ЕДНОВРЕМЕННО с храна и пари. Сигурно в болниците в Китай като има семинари за вирусът се вади картата и върху ЕС пише"няма такива идиоти". Няма да се учудя ако Китай сега си затвори границите за идващи от ЕС. Те са единственият източник на заразата в Китай в момента. Ще измрем от простотия.

12.   До номер 30:

Доста медии съобщиха, че най-вероятно данните, които Китай оповестява са фалшиви. Говори се, че жертвите маже и да са между 10 и 20 пъти повече. Все пак Китай е управляван от комунистическа партия и има голяма цензура на случващото се, както и е добре да вземем предвид факта, че те прикриха вируса в първите 1-2 месеца. Много хора са починали в домовете си и никой не знае колко е точния брой, същото е положението и в Италия и Испания - хората не стигат до медицинкса помощ.
Сега избухна и голям скандал покрай опита на страната да води дипломация на "маските" - искат да се покажат като спасител на света, а в същото време помощта им не е безплатна, но най-интересното е, че огромен брой от доставеното от Китай за Европа като маски и защитно облекло, било негодно за употреба.

В китай има много западни предприятия - европейски и американски. Ако тези два региона и голяма част от останалия свят са все още парализирани от вируса, къде и на кого ще си продава Китай продукцията? Има новини, че поръчките от големите фирми за автомобили се бавят нарочно, просто няма смисъл да има производство ако няма консумация. От това страда и Китай.

Нещата не са толкова розови, колкото и китайската пропаганда се опитва да покаже.

13.   До 11

Работата е, че нито Европа, нито САЩ искат да работят с дърпащ конците Китай. Дори и да станат по-мощни икономически, икономиката ни може да понесе удъра и да измести производството си на запад, в стил Студената война.

"Няма да се учудя ако Китай сега си затвори границите за идващи от ЕС. "

Ще е забавно, но няма а се учудя, ако след такава забрана, не започнем да виждаме засилен интерес, да се правят фабрики в страни като България и Румъния. Освен това, много хора са тоално против тежките работни условия в Китай. Сега ще имат още една причина, да блокират стоки, на който пише "Made in China" или по-модерното "Product of PRC".

14.   Ще се разпадне. В момента уточняваме датата.