Споделена история от Други

Не обичам да гледам филми
Здравейте, има ли някой друг като мен, който не обича да гледа филми, мисля си, че съм някакво голямо изключение, струва ми се, че повечето хора им харесва да гледат, знаят повечето филми, а на мен дори не ми харесва, сериали предпочитам повече, но филми, като почне, и нямам търпение да дойде краят, не протича така, както трябва, явно не е моето. Има ли други като мен?

Коментари

1.   Ами явно си нервен и неспокоен, или имаш супер динамичен живот и филмите са скучни за такъв извисен човек като теб?
На мен лично ми харесват филмите и следя редовно, гледам, но си имам типове филми само, които обичам. Някои, които ми допадат са Интерстелар, Луда нощ, Зрителна измама, Анна, Red Sparrow, както и още мнооого други, а от сериалите харесвам само Supernatural и Lucifer с Том Елис. Това е.

2.   Е чак толкова лишени от любознателност и елементарна фантазия, едва ли...

4.   Има, аз :)

5.   Аз съм същата. Толкова ми е неестествено да гледам филми, че ми се гади направо. Винаги когато приятели, близки или който и да е ми пусне филм и започнем да го гледаме (без да желая, но ще кажат че съм странна) започвам да задавам въпроси относно филма, понеже е нелогичен. Например някакъв пич пада 1 час по стръмен склон, където има камъни, клони и още куп неща и накрая се изправя без да има дори драскотина по себе си и без дори да е задъхан... е как така не си строши главата в някой камък? Или друг филм, пак същата работа обаче тоя като падне и още на второто превъртане вече си е фраснал главата в някой камък? Егати сценария... или този бяга с лодка от военни, ловци и още куп хора въоръжени до зъби с автомати, гранатомети и т. н., стрелят го отвсякъде но на него нищо му няма??

Друга баналност на филмите е че във всеки един от тях трябва да има гола жена, ама без изключение. Или много голи жени. Дори филм на ужасите не може да гледа човек без да види чисто гола жена. Ами тъпо ми е вече да зяпам едно и също, нищо че не съм гледала много филми. Все трябва да има голи жени и все трябва да стават някакви свръхестествени работи които реално са невъзможни. Някой ще скочи от 100 метра и дори краката няма да си счупи? Глупости и пак глупости. Да не говоря че филм с гол мъж не съм виждала никога. Нормален филм (не порно) където да видя п*ниса на мъжа къде да намеря? Ами никъде, защото такива филми няма. Филмите се правят за мъжете - все с екшън и голи жени, понеже на мъжете това им се харесва. Филм с романтика и чисто гол мъж с не толкова разголена жена НЯМА. Така че ето ти ги минусите - няма логика в тези филми, банални са защото са едни и същи сценариите, да не говоря като не направят ефектите окей та става още по-зле. Не ти прави удоволствие да гледаш филми защото не се обогатяваш с тези глупости и всеки минус ти вади очите и те дразни.

Затова предпочитам разходките сред природата, четенето на книги и играенето на игри с приятели. Дори да се возя безцелно с колата насам-натам предпочитам пред това да гледам филм.

В коментарите със сигурност ще има много критики и към теб Авторе, и към мен. Не им обръщай внимание - това са промити мозъци от тези банални и глупави филми, които така си харесват. Затъпял народ, който ако го попиташ нещо за политика или наука само мъцка и нищо не знае. Не дай си Боже някой ден да им се наложи да си спасяват задниците в екстремна ситуация (реална, истинска) няма да знаят как да се спасят. Сигурно ще си кажат "аа, този във филма скочи и от по-високо пък нищо му нямаше" и хайде хоп към сигурна смърт...

Не си единствен, авторе. И НЕ си сбъркан, ненормален, сухар или какъвто още ще те нарекат другите. Ти си обогатен прекалено много за тази помия по телевизията и затова не ти харесва. :)

Не се притеснявай, живей си щастливо и прави каквото те прави щастлив. :)

6.   Защо не зарежеш новите бози и не гледаш стари филми тип мост или мюзикъли с танци като An American In Paris, Singing In The Rain, Give A Girl A Break, Broadway Rhythm 1944, Citizen Kane, The Wizard Of Oz, Casablanca.

7.   Не си единствен, спокойно, и аз съм същия

8.   Някой от коментарите са просто ужасни и говорят какви цели хора бродят по тези земи....

9.   И аз съм от този тип. Гледам филми (до края им) изключително рядко.
Просто ми омръзват изключително бързо и на петнайсетата минута вече съм го спряла. Обичам да слушам музика и да чета.
Радвам се, че поне не съм единствена ;)

10.   От авторката:
*към номер 5*
Толкова добре никога нямаше да го обясня, покдрепям във всеки довод. Така е, проблемът е най-вече, че масовите филми, които всички харесват, фантастики и екшъни не са ми интересни, абсолютно глупави сцени, крайно нереалистични и преувеличени с ефекти като за 5 годишни. Предпочитам по-скоро такива, които са реалистични и също като теб бих избрала да се размотавам с колата, да чета книга, да уча език дори.
Към номер 1: Ако ме познаваше, нямаше и да допуснеш, че бих могла а бъда нелюбознателна, защото съм противоположност на това, фанатазия сигурно ми липсва, за са не се прехласвам пред разни бози, най-вероятно е така..