Споделена история от Други

Коронавирус в моите очи.
Здравейте скъпи хора, които сте под карантина във всички точки на света. Искам да кажа няколко неща относно тази ненормална и неадекватна обстановка, в която се наложи да сме заедно. Без значение кой и къде. Аз лично съм в Кипър.

Въведение

Лежащи от канапе на канапе, заклещени в истеричното отделение на депресирани със съпътсващи симптоми на гняв, ярост и озлобяване... Междувременно мислещи си, че са фуул тайм герои, които спасяват животи- без да са заразени или дори доктори. Да, това са повечето хора в момента.

И само някой да посмее да пренебрегне или да спомене, че короната не е най-ужасяващото, страшно, безмилостно нещо, което изтрепва хиляди- веднага се включват сестрите от Италия със пресконференция чрез коментари със разни емоджита, и настояват да разберем сериозността на всичко, което не виждаме, но постоянно слушаме за него,и също така, че ние сме причината за многото случаи (без значение, че не сме заразени).

Включват се загрижени граждани, които се хвърлят като разярени лъвове върху всяка душица, която се опитва да изкаже мнение - НЕ! Никой няма право да взема короната на майтап, няма право да НЕ депресира други хора, да не преувеличава, да не всява паника. Отвсякъде започват да изскачат разярени защитници на човечеството и използват мощните си оръжия- примери от Италия, Испания и т. н., които би трябвало да накарат и най-правите коси, дори плешивите - да се изправят и настъхнат.

Виждам агресивно поведение под формата на постове- моля ти се, снимали те обикновени младежи, които стоят пред вратите на блока - и крещят чрез писанията си, че тези младежи са " безмозъчни боклуци... Не се грижат за родителите си" едва ли не биха ги утрепали с камъни.

Мили хора- човеците се побъркаха. Всеки скача с ярост и омраза срещу всеки, държат се сякаш всички сме заразно болни. Масово хората се държат така сякаш досега никой не е умирал. Ще дам статистика по-надолу относно смъртността към момента - и до всички фенове и защитаващи тезата, че по-страшно от корона няма- затаете дъх милички, ще се шокирате, че имаЛО неща като РАК, СПИН, МАЛАРИЯ, ОБИКНОВЕН ГРИП и т.н който дневно отнемат стотици животи.

Относно това, което се случва в Италия (тъй като е любима тема) - имам доста познати, които нарочно ги разпитвах.
Ще кажа само, че всеки заразен със корона ТАМ е минал през болница. Снимки на дробове или скенери-не се правят. Дава се някакъв антибиотик и дотам. Ако оцелееш-добре, ако не- ясно е.

Няма дори да говоря относно това, че 99% от заразените с корона са имали съвсем различни заболявания.

Да ви кажа нещо. За мое огромно съжаление загубих баща си на 25 февруари. Същият ден пътувах до България, тъй като мислех, че ще оцелее. За мое огромно съжаление - той не успя даа ме дочака, но докато бях там изкарах много странен вирус. Сестра ми също. Както и 10 души около нас.

Всеки ме питаше дали баща ми почина от прословутата корона-сега като се замисля и си казвам- добре, че не беше през март- щяха да го впишат към бройката с корона-унищожените, нямаше да може и да си го изпратим.

Знам, че писанията са ми много, извинявам се, но наистина искам да споделя. Имайте търпение.

Ще ви кажа, че много ме ядосват определени факти.
Вижте ги тук :

1. Престъпление е да излезеш навън без смс.

2. Престъпление е да ти свърши нещо от първа необходимост или недай Боже да се разболееш след 21 часа. Между 21:00 и 6:00.

3. Всеки, повтарям ВСЕКИ, който стриктно спазва правилата за изпращане на смс има право да излезе навън за около 3 часа ( включително заразени, но всичко е точно)

4. Полицаи имат право да ти пишат актове, нищо че и те може да са заразени, пак всичко е точно.

5. Доктори носители на вируса, болници затворени- но всичко е точно.

6. Едни се нахвърлят срещу други, водят се безкрайни спорове и всеки, който има различно мислене от масата( Ще си седя в нас, за да спася животи) - всеки със различно мислене е безотговорен, тъп- така ги наричат. Представете си как мислено всички са болни и седейки в къщи са фуул тайм герои спасявайки животи... Уаааууу.

Тези неща се отнасят за Кипър, но в България не е по-лесно.

Давам статистика, която точно сега ще погледна в реално време.

Починали от корона към момента - 74,820

Обикновен грип - 129,797

Починали дечица под 5 годишна възраст - 2,028, 940

Малария- 261,828

Рак - 2, 192,297

СПИН- 448,732

И колко още... Аборти, майки починали при раждане, самоубийства и т. н.

Мисля, че засега достатъчно написах. Ще се включа в коментарите /евентуално /.

Живи и здрави.

Коментари

51-64 от 64

56.   От твои близки, не лично от теб. Ако си очаквал купища мъртви, няма. В България сме добре и това е факт. В рамките на тези месеци се изписаха всякакви простотии и конспирации, та се чудя кой им вярва. Кой вярва, че там някъде има някой болен мозък , който ще иска да срине света? Че ще иска хора да умрат? Това е нелепо и налудничаво. Ако си очаквал нявсякъде умиращи и те разочарова, че няма, не знам. Само ние имам чувството, че гледаме как да мамим. То не бяха фалшиви декларации, ходене до село, на почивки. Безотговорен и мнителен народ.

57.   А за Ухан какво ще кажеш? И там ли е фалшива работа?

58.   Да бе, не е фалшива. Сигурно и войните стават за демокрация и няма болен мозък, който дава заповед да се избиват хиляди хора вкл. и цивилни заради петрол, нали? Те в Близкия изток ей така от естествена смърт си отиват.

Ехе, ама много сте наивни. Хитлер и Сталин по половин народ изтрепаха от болни амбиции, та един безопасен вирус няма да пуснат сегашните управляващи. Ако си мислите, че няма болни хора с достатъчно власт и взимате за чиста монета всичко от медиите, значи сте много наивни.

Трети хора, пети хора. Абе човек, казвам ти жена ми и колегите и като лекари на първа линия какво мислят. Не като теб да вярвам само на тв. Ти сериозно ли си мислиш, че по тв казват само истината?

59.   А ти сериозно ли си очаквал, че ще има масов мор и обратното те разочарова?!

60.   Не съм очаквал, защото съм достатъчно информиран. Ама нали Годжи каза да не излизаме от къщи и да ходим на работа, за да не мрем като мухи. Нали сутрин, обед и вечер много държи да сме паникьосани. Нали според него си заслужава да гладуваме и да си съсипем икономика, че да не вземем да измрем като мухи до крак. Според него сме във "пандемия" и това е по-зле от чума дори. И той много добре знае, че има хора, които вярват.

Знаеш ли, че в момента в България има повече самоубили се от страх от короната, отколкото от самата корона (официално, ако въобще е било корона). А знаеш ли, че другите отделения, които не са запознати и не са на първа линия, от страх не приемат пациаенти и от това умират много повече хора? Онзи ден приели един с кръвоизлив от от стомаха и никой не го приел, понеже бил под карантина, въпреки двата негативни теста. И знаеш ли кой го е приел? Инфекциозното. Понеже като е бил под карантина, трябвало инфекциозното да го приеме, нищо че няма корона. А те не са специализсти в тази област и не можаха да го овладеят. Та този човек на 40 и няколко почина реално от паниката създадена от Годжи и компания. Казвам само за един такъв случай,а те са хиляди в страната. За самоубилите се от страх и от отчаяние от безработица да не говорим. А знаеш ли, че има и бум на психични разстройства?

Всичко това, което прави Годжи противоречи на лекарската етика. Не може заради един смешен вирус да всяваш паника сред населението и да си косвена причина за самоубийства, психични разстройства и сърдечни проблеми от стрес и отчаяние. Ясно ми е, че той е само пионка в цялата схема, ама не ми разправяй, че всичко това не е целенасочено.

При свинския грип защо Годжи не излизаше всяка вечер да плаши пенсионерите, наивниците и лабилните?

61.   "от свински грип никой нищо не чу"

Глуууупости - имаше огромен медиен интерес. Разлиака е, че т.нар. свински грип беше нещо, кеото бяха проучвали с години преди това и бяха наясно с рисковете, а сегашната Корона, буквално се пръкна за 2-3 седмици и започна да взима жертви, като имаше сценарии, че ще убие над от 2% до 4% от всички заразани, както и че ще зарази над 70% от населението. Имаше и сценарии, че ще е слаба настинка.
Но ако си държавен лидер, като ти поднесат информацията така, пред теб има два избора (ще дам за пример Англия)
1 - Рискувай, като застрашиш живота на 850 000 до 1 700 000 души.
2 - Започни да налагаш мерки, според ситуацията, за да на унищожиш икономиката, но предпазиш населението.

Едва после се разбаа много неща. Но с оглед на първоначалната информация, какво очаквахте?
В България няма много жертви, защото хората с "придружаващи заболявания" просто не оцеляват толкова дълго, колкото в други страни, а и да не казвам, че сме с най-ниската продължителност над живота в Европа. Познайте, къде са с най-висока - Испания и Италия. Просто потенциалните жертви на Корона вируса в България, са умрели преди 10-15 години, заради невъзможността ни, да ги пазим живи.

62.   61, е като разбраха многото неща, защо още има мерки? Май им хареса да си пазаруват евтини активи и да отклоняват вниманието от корупциионните схеми. ойко таман го бяха подкарали за имотите в Бареселона и изведнъж хоп, манна небесна - коронавирус. Сега някой да си спомня за Барселона? Не. Ай Годжи е спрял да дрънка всяка вечер, ай пак са го подкарали. Е, той да не е луд? Боли го онази работа, че хора се самоубивали от страх и отчаяние. важното е далаверата да върви. На някои хора много добре им дойде целия този цирк.

63.   60, който си ходи на работи, си ходи винаги. Не съм спирала да ходя на работа, нито съм се заключила вкъщи от страх. Като се налага, излизам, спазвам си мерките и така. Не съм излизала извън града. Ако бях, щеше да е поне с основателна причина, а не до село и с фалшива декларация както хиляди българи. Уж стоите си вкъщи, а постоянно пътуват. Не съм се оключила вкъщи трепереща и гледаща брифинги и новини. Самоубийства има винаги и по всякакви поводи. Правят ги хората с лабилна психика и по-лесно податливите на конспирациите. Аз лично не познавам някой психясал до такава степен.

64.   63, ти не, ама има много хора, останали без работа. И не могат да си намерят друга, защото никой не наема в момента. Има и самоубили се от тях. Ако нямаш спестени пари и 3 месеца цялото семейство сте без доходи, не е много лесно да кажеш "е, голям праз, който си ходи на работа, винаги си ходи".

Не искам да споря и да се караме тук. НО замисли се за тия хора. Само в моя вход имам две такива семейства, които са на ръба на отчаянието. Едната ми леля също са така, а имат две студентки, за които теглили кредити и банките ги притискат. Знам и за една от най-добрите семейни приятелки как им се прецака заведението, чието оборудване изплащат, а сега няма от къде. Мъжа чак в Испания се спря да търси каква да е долнокачествена работа и пак не можа да си намери. Жилище иматна изплащане и 3 деца, две от които малко. Тях питаш ли ги. Знаеш ли колко им дреме, че още си работиш? Точни нищо не ги топли. ПОмисли малко струваше ли си цялото това нещо? Такива има хиляди.

Самоубийства винаги е имало, но сега са доста повече. Както и психичните растройства се увеличиха драстично. Единият доктор ми вика, че няма дежурство без опит за самоубийство. А преди са били в седмицата веднъж. Годжи и това ще премълчи, както мълчи за туберкулозата, защото това не му оттърва.

Това, че ти не си засегнат/а, не означава, че другите кучета ги яли, нали?

66.   Е, всеки гледа себе си и своите близки. Чуждите хора не ме вълнуват. Но хиляди безработни пътуваха с фалшиви декларации из цялата страна, нали? И се скъсаха да ходят по селата? Много хора имат спестени пари, не знам как може да няма някой и да не си отделя. Това се нарича финансова култура. А за студентстването-моето премина без кредити, учих и работих. Тежко е, но човек винаги намира начин и без да си посяга на живота. Посягат си слабите и безволевите. Останалите нямаме лукса да се вайкаме. Длъжни сме да оцелеем.

67.   Истината е, че тези мерки ги спазиха много малко хора. Аз съм бременна последни месеци и голяма част от бременността ми премина в опити за избягване на слушане на новини и разговори за смърт, мор и чума, които ме заливаха от всякъде. Излизах рядко и понеже не съм с куче, в парка не можех да ходя, а само по мръсните улици и то с маска. Издържах психически, но вече усещам, че и психически рухвам. Всичко това много ми се отрази на мен. Гледах по телевизията колко хора не спазват мерките и се чудех защо ги спазвам, когато примерно в моето състояние на бъдещото ми дете му трябва чист въздух? А утре някой с дакел по два часа е в парка. С маските и трудно се диша. Равносметката за мен е, че не отричам вируса, но психологическата вреда, която ми се нанесе в този крехък за мен момент от живота ми, както и на много други хора, не е за пренебрегване. Не се стреснах, не психясах, при мен стреса се отключи след разхлабване на мерките от цялото това затваряне, напрежение, човек няма как нищо да не чуе и научи. Не може държавен глава да се изправи и да каже, че ще има трупове по олощадките, така и в Италия не посмяха да плащат народа. Представете си някой хипохондрик в такъв момент, той просто ще се побърка.

68.   66, ама така кажи - щом ти си добре, значи всичко е наред. Другите да духат - те са слаби и си го заслужават. Ние сме богопомазани и сме застраховани и на нас не може да се случи такова нещо, нали? Типично мислене на българина. Аз да съм добре, пък другите ако реват да се оправят. Ама някой ден ако ти си от страната на булката, ще заревеш като вдовица за чеп.

Не знаел/а как можело всеки човек да не отделя пари? Ти сериозно ли си толкова зле или вече се правиш на кретен, колкото да поддържаш спора?

С "хора", които не виждат по-далеч от носа си, не виждам смисъл да се занимавам. Слаби били, да са спестявали. Боже, опази. Стой 3 месеца гладен барабар с децата да те видим колко си силен/а.

71.   Жена ти е на първа линия, но къде ? Харманли, Ихтиман с по 1-2 случая? Майка ми е на първа линия в друга държава, знаеш ли колко медицински работници починаха, не гледаш ли новини от други държави, цели истории има за загубените им животи? Те са на първа линия и най-застрашени. 38000 жертви има в Англия, само в Англия без Шотландия и Ирландия. Бройката на старите хора от домовете я броят отделно и са 12000. Можеш да смяташ нали? 360 милиона в Америка 90 000 жертви, 66 милиона в Англия. Най-зле в целият свят. Точно заради препоръките, да си мият ръцете и да си пеят, стадния имунитет и точно защото взеха мерки последни и ги вдигнаха първи. Можеш само да се радваш, че Годжи както го наричаш е спасил жена ти и хиляди други хора. Същия този е спасил хиляди животи и продължава да го прави, като рискува собствения си, както и медицинските работници по целия свят. Не знам защо си мислите, че сте по умни от другите хора и ми развивате всякакви теории на конспирациите, ама то до като не те застигне лично всичко е окей. Сега много внимателно отвори Гугъл и провери колко смъртни случая има от свински грип 18000 в целия свят. Как може да сравняваш нещо предавано от животно с нещо предавано от човек на човек? Как може да развиваш теории с милиони починали, като такова нещо не съществува? Майка ми и тя се опитва да ме успокоява със същите тези, че вируси има много и т.н. Медицинските работници имат друго виждане, как иначе ще издържат да се борят с нещо такова психически, за тях професията е призвание, те са с друга психика. Пак казвам, радвайте се, че сте в държава, която взе адекватни и навременни мерки и ви опази. Радвайте се, че хората около вас са нормални, ходеха с маски и спазват дистанция. Да, няма пари, това е единствения проблем, но не значи да тръгваш на бунт, да развиваш теории със съседите, че такъв вирус няма. Правителството трябваше да плаща заплати, както е в другите държави, но Бг е най бедната държава в Европа. Тук на острова скоро няма да се оправи, дори и да им плащат, нито си стоят вкъщи, нито спазват дистанция, пък маски е срамно да носиш. Пари се изкарват, радвайте се че семействата ви са живи и здрави.

72.   ОК, има коронавирус и ще мрем. Сега доволни ли сте?

51-64 от 64