Споделена история от Други

Има ли смисъл от КПП-тата и как може да ги заобиколим?
Здравейте, не знам какво е вашето мнение относно глупавите КПП-та, но аз смятам, че по този начин само се натоварват служителите на реда и не вършат никаква работа, събират някакви хартийки, срещат се със стотици хора всеки ден и ако не дай боже някой се зарази какво ще стане ще издирват всеки човек с който данения полицай е контактувал ли? Лично на мен ми се налага да отида на село спешно при баща ми, защото трябва да му помагам със замеделие и такива неща.. Та въпроса ми е каква основателна причина може да се напише за да се премине без проблемно през КПП-тата и без да се лъже естествено?

Коментари

1.   Хората 100пъти казаха че ако имате възрастни хора на село може да си идете при тях, няма никакъв проблем. Казваш трябва да му занеса хляб и кисело мляко няма възможност да дойде възрастен човек е и толкова. Не се пуска излизането само ако е нещо маловажно, иначе и съпругът ми обикаля околията и градовете в близост с бележка иначе не го пускат да излиза. Така, че за да помогнеш на роднините си няма никакъв проблем. Отиди на КПП-то обясни като нормален човек на полицая, помоли му се и ще те пусне. Полицаите и те са хора, като се държиш нормално и не се правиш на голямата работа даже чудеса стават.

2.   Ами щом трябва да помагаш на баща си и то със земеделски неща, значи имаш основателна причина.

А можеш и просто да хванеш рейс до селото, който вероятно ще е почти празен, т.е. няма кой знае какъв риск да се заразиш.

3.   Онзи ден Ананиев допълни заповедта за КПП-тата със следния повод за излизане извън града

"Лицата, обработващи собствени земеделски имоти, намиращи се извън населеното място, в което живеят, за да преминат през контролно-пропускателния пункт, представят служебна бележка, издадена от кмета на съответната община или упълномощено от него лице, в която се намира обработваемият от тях имот“.
Може това да посочиш като причина .И би трябвало да те пуснат да стигнеш до селото и от там си взимаш служебната бележка .

Отделно може да звъннеш на 112 , нали направиха там да има хора , отговарящи на въпроси за извънредното положение . И да ги питаш

4.   Не ми гледат декларациите в Пловдив. Сама си ги пиша, защото съм МОЛ на фирмата си. Мисля, че мога да напиша, че отивам за желирани бонбони при баба Яга и никой няма да отрази.
Баща ми пък е дежурен по аварии, никой не може да знае на къде ще трябва да тръгне и той в движение пише, дали са му един фирмен печат да си ги подпечатва. Дори няма доказателство, че работи в тази фирма, не ходи с трудов договор. Та така, голяма глупост.

5.   Има смисъл да, нарочно се затруднява трафика за да се запитат хората: Абе на мен наистина ли ми се ходи еди къде си и имам ли наистина неотложна работа? Маса народ са на принципа гъз път да види. Събота сутрин палят колата от София и заминават за Пловдив да си търсят обувки там, после на връщане да минат през Пазарджик да кажат здрасти на братовчеда и накрая разнесли вируса от глупост.

6.   Вместо да умуваш опитай

7.   "Събота сутрин палят колата от София и заминават за Пловдив да си търсят обувки там, после на връщане да минат през Пазарджик да кажат здрасти на братовчеда " - омг уааау, сериозно ли са такива софиянците :) :)

8.   От елементарно мислещи управляващи, само глупави наредби можеш да очакваш!? КПП-та има само при окръжните градове, хората между селата си щъкат като хлебарки, зарази колкото искаш. А и тези КПП-та са чиста формалност, можеш да си минеш и с фактура от бакалията, никой не поглежда какво пише в бележката, а само и с лична карта можеш да минеш, това означава, че всичко се прави за парлама, уж вземат мерки, а в същност си играят с хората. На кучетата не можаха да сложат намордници, но народа сложиха. Всички им казват, че с тези маски само спомагат заразяването. Маската се навлажнява само след половин час носене, после е идеален уловител за вируси, защото те се чувстват идеално във влажна среда, после си ги гълтаме с охота. Даже СЗО са убедени, че полза от маските няма, тук се ползват като плацебо ефект, внушава ни се, че е полезна, но всъщност НЕ е! Ходи си на село и помагай на баща си. От вирус няма да умрете, но от глад със сигурност се мре!

9.   Аз си имам къща в село близо до града и си направих там настоящият адрес. Кмета на селото издава бележка. Така в града мога да вляза със служебна бележка от работа или с личната си карта, понеже там ми е постоянният адрес, а на село си ходя с регистрацията за настоящ адрес. Гледай обаче да ограничаваш контактите си с всички около теб. От началото на епидемията съм се изолирал на село, а родителите ми са в апартамента в града. Скучно ми е, но няма как.