Споделена история от Други

Вече не се чувствам в безопасност заради ромите и "бежанците."
Здравейте. И преди създаваха проблеми, но вече излизат извън контрол. Вижте за няколко дена какви ги свършиха. Участваха в няколко побоя, убиха една възрастна жена и всичкото тва стана само за няколко дни. Разбира се говоря за "братята роми. " От цял живот гледам и слушам как пребиват хора по жестоки начини, обират цели села, убиват хладнокръвно за няколко лева или една цигара, изсичат гори, горят отпадъци, убиват животни, викат, псуват, обиждат, заяждат се, чупят и най-лошото е че накрая са безнаказани. Задържат ги за 24 или 48 часа и после ги пускат. За тях законите просто не важат. От както е почнала 2020-та аз съм чул вече за 3-ма убити от тях. А са минали няма и 4 месеца от началото на годината. Като видях клипа от Враца как налитат на бой и крещят, като примати направо се ужасих. И аз имам лош опит с тях. Миналата година един ром от уж "по-българските, " с който се познаваме още от училище хвърли камък близо до мене и тръгна със заплашителна походка към мене. Казах му да не са прави, той ме изгледа на криво и ме изрита в задника. Аз му се ядосах. Не само защото ме ритна, а и защото още откакто тръгнах на училище той се заяждаше с мене без причина. Аз съм с една година по-малък и той в първи клас си ме хареса и всеки път като ма видеше се държеше грубо. Един път в 4-ти клас са заяждаше с мене и един приятел. Моя приятел си беше загубил телефона и въпросния циганин му го открадна. Извикаха го при директора и му го върна. И да се върнем на случката, за която говорех, след като ме ритна аз му забих един не особено силен тукат в лицето и после един от неговите приятелчета, който беше българин, а не циганин, тръгна да тича към мене с кисела физиономия, скочи като нинджа, изрита ме, аз за да се защитя го ударих и него още по-леко, той тогава много се ядоса и ми избуха главата много силно. Разминах се само с лека цицинка, но можеше и да ми разцепи главата. И това заради един заядлив циганин. Връщам се в училище. Имаше две ромски момчета в моя клас в началното училище. Родителите им уж бяха нормални, ама те си бяха чисти цигани. Все се заяждаха с мене, тормозеха ме, гонеха ме и какво ли още не. С единия бях в една стая на едно зелено училище и той заедно с един тъп съученик (не циганин) за 4 дена успяха да ми отровят живота. Ето тва е моя опит с "братята роми. " Вече след като години гледам по телевизията как бият, крадат, убиват и вършат всякакви гадости вече ме е страх и не се чувствам в безопасност. Да не говорим, че ме е страх да минавам през поляната към блока, защото оня пак може да ма изгледа на криво, а приятелите му са доста корави и заради него могат без угризения да ме вкарат в болница. Но не мисля да напускам България заради циганите. Аз не мога да си представя да живея другаде, а и като гледам в цяла Европа не може да се избяга от такива индивиди. И в другите европейски държави има цигани. А там освен тях вече има и солидно количество "бежанци. " А сега както на границата на турция са се събрали няколко стотин хиляди, Европа изобщо не е подходящо място да избягам от подобни вагабонти. А също и ме притеснява какво ше са случи когато тази карантина падне и мигрантите вече могат да влязат на наша граница. Като ги гледам са много корави. Щом и срещу гръцките власти се разправяха какво ли ше правят като дойдат тука. Явно пак като ромите, даже и по-зле ще бъде. Очаквам бой, грабежи, дори убийства от тях. Ето заради тва вече не се чувствам сигурен. Пълни сме със сган, която върши глупости, а нашите скъпи политици я прикриват и тя се чувства безнаказана. Страх ме е да не ме набият пак, да не пребият или оберат някой мой роднина, защото вече са опитвали да оберат едни мои възрастни роднини или да убият някой. Забравих да кажа, че моята братчедка е с диабет защото я бяха гонили цигани я тъмното да я бият и тя от стреса получила диабет. А сега след момичето от онова село, онзи турчин от Асеновград и бабата от Враца е въпрос на време да убият още някого. Това вече не е живот. Да се страхуваш цял живот ромите или "бежанците" да не ти направят нещо. :(

Коментари

1.   Да се оплакваш няма смисъл. По-добре кажи какво предлагаш да се направи ? Да почнем да се бием по улиците българи срещу роми ли ? До какво ще доведе това ? Нека ти подскажа - до още повече беззакония, убийства и т.н.! Аз съм категорично против насилието както от роми към българи, така и от българи към роми. Бежанците били виновни, а защо не се разходиш по центъра на София - Лъвов мост, Халите да видиш "наще" бели момчета скинарчета какви мизерии правят и как налитат 4-5 скинара на 60 килограмов невинен циганин или чужденец ?! Дори майка с деца ?! Защо мълчиш за това ?! Нашите са същите отрепки, дори по-големи. Целият проблем е в законите - непълни са, неясни, търпят различни тълкувания; съдебната система е тромава, бавна, неефективна. Побоищата се разглеждат като едва ли не "нищо работа" и трябва да се стигне до убийство, за да си мръдне някой пръста. Корупцията е масово явление. По затворите има основно кокошкари - рецидивисти, които лежат по 6 месеца - година и после са пак навън до следващото провинение. За много от тях в затвора е добре, защото поне имат храна и спят на топло.

2.   Моят съвет е да не се правиш на нинджа и при нужда да потърсиш съдействие от органите на реда.

3.   Аз пък може да съм някой уникален случай, но досега почти всичките ми проблеми са били основно и тенденциозно с българи. Общувал съм с всякакви хора, включително много цигани, но колкото ядове са ми създали моите "сънародници" други такива няма.

5.   Така е. Много съм патил от цигани и аз - били са ме, чупили са ми неща, крали са ми пари, братовчед ми бе изнасилен (в мъжки род), самонастаниха се в къщата на село, когато починаха баба ми и дядо ми, Бог да ги прости.. още преди 25 години като бях ученик. От много време са така нещата. Не, че и сред българите няма дебили, но сред циганите са много повече като процент. Не се оплаквай, ами си намери нормална жена, направете си деца. Защото иначе бъдещето не само на България, ами на цяла Европа ще са подобни първични хора дето не мислят много-много. Искам да кажа, че и от първичното и животинското има полза, защото тези хора оцеляват и се размножават много по-лесно. Човек трябва да съчетава и двете. Много се изнежиха новите поколения мъже и от много префинен интелект накрая стават невротизирани и страхливи. Добре, че се усетих навреме.

6.   Момчето си го каза. Правната система не работи. Единственият вариант е да си въведе закон при грубо нарушение да се отнема гражданството и да си обявяват тези хора за персона нон грата на тириторията на страната. Който иска да си ги взима да ги гледа. Тези роми не носят икономическо благо на страната, на системата, на хората. Липсата на интеграция, желание за интеграция конкретно е огромна. Тя създава и предрасъдъци от страна на българите към ромите. Населението им е вече почти милион. Нещата ще стават по-зле. Не може и нищо да се построи защото всичко що е желязо и метал го взимат за продажба за рециклиране, което е и парадокс. Имаше репортаж за мост преди време че взимат металите от него, като това е потенциално срутване и убийство. Оправдават се с необразованост, със много деца но не си опитват да ограничат раждаемостта за да намалят финансовите си нужди. Нацията бива разяждана. Системата бива разяждана. Всичко става корупция и мафия без ефикасна съдебна система, разбирай отговорност на нарушителите. Това не знам как може да се промени.

7.   Само 10000 българи да се надигнат и държавата ще се види в чудо. Няма толкова затвори построени, за да ни арестуват всичките. Ще пометем и бойковци и доганвци и бай мангал-овци. Ще дойде жандармерията. Ще се вдигнат десет пъти повече . Все още сме болшинство и имаме шанс.
След 10ина годинки вече няма да можем да се оправим с тях.
Това не е подтикване към гражданска война. Вие си направете сметката за какво ви говоря.

И още нещо ще ви кажа . Факт е, че единственото нещо , което ни спира в момента е че сме разединени. Мъже , срещу жени . Брат срещу брата. Но има едно просто правило. Общ интерес! Когато има общ интерес хората се обединяват. А най-голения общ интерес е общия враг. Има ли общ враг , всички стават братя.