Споделена история от Други

Децата на 90-те: Ретро кола но каква?
Харесвам тези коли от моето детство и юношество: Ауди 100/А6 (C4), Ситроен XM, Ситроен С5 1-во поколение, Мазда 323F Astina с отварящите се фарове, Опел Омега А, Опел Сенатор B, Нисан 100NX, Ланча Тема, Волво 480.

Коя бихте препоръчали? С2 и С5 са най-новите, но С2 като малка кола доста е износена, а С5 трудно се правели. Маздите пък гниели, но държа на кола, която е била актуална в детството ми. Аз отраснах гледайки ги по улиците.

Кои гният по-малко и са лесни за поддръжка и най-важното да имат някаква сигурност (100nx май е твърде кекав и малък).

Коментари

1.   Аз също съм фен на класиките от нашето време 87 набор съм. Харесвам БМВ Е30. Също Мерцедесите W124 или пък тъй наречените Пури 500 sel, 300 sel. Ситроен и Опел Омега не ми харесват лично на мен едната е малка и френска а другата е немска, но пък огромна гемия. Примерно Опел Калибра или Ауди 80 и Ауди 80 Б4. Митсубиши Лансер също горе долу става. До вкус е.

2.   Купи си Трабант, той не гние!

3.   Мерцедес 124 или бмв е34

4.   За ръжда трябва да гледаш колата отдолу на канал и е едно от най-важните при покупка на такъв автомобил.А дали е ръждилник зависи колко зими е видел дали е мит дали са поддържани ламарините...а не толкова от модела.За сигурността всяка една от тези коли е по-малко сигурна в сравнение с днешните , нямат ейърбег и тн но нисана наистина е най меката от изброените модели.Ланчията и ситроена са най-трудни за правене и най-чупливи (особено ланчията).

5.   XM е разкошна кола с много добра возия, заради хидравличното окачване, но е стара и повечето важни части, особено по окачването са кът. С-5, също има хубава возия, но поне е по-нова година и има части за него. Общото и при двете е, че хидравликата трябва да я пипа човек, който знае какво прави. Хубавото е, че има достатъчно сервизи, който са специализирани в тези ремонти.

6.   Децата на 90-те... ей на по 30 станахте!! Половината живот мина. (И аз съм от 90те).

Как са белите коси и първите бръчки?

8.   Много зависи дали ще я караш всеки ден или ще ти за събота и неделя. А и какъв бюджет имаш. За мен Ауди 100 или А6 С4) което е фейслифт на 100) е най-удачния избор. Голяма, удобна и ако е поддържана от предния собственик надежна до колкото може да е 25 годишна кола. Много добре се замисли дали ти се занимава да я правиш, защото каквото и да купиш ще се наложи да и направиш нещо.