Споделена история от Други

Танцьор, журналист, преподавател, или продавач на автомобили?
Здравейте, моля публикувайте историята ми!
Имам диплома по Бизнес администрация от Американския. Опит в степ и джаз танци, пеене и пиша текстове на песни. От друга страна много харесвам колите, историята, разказвателните предмети и да пиша научни трудове. Писал съм блогове, предимно на тема култура, изкуство и ест. автомобили.

Имам опит основно в големи компании и кол центрове, но НЕ са местата, където искам да се развивам, защото работата ме смазва психически, а и все ме късаха по счетовоство, финанси, статистика и математика в университета. Имах отлични оценки по Журналистическо писане, Етика, История на ЕС, държавните изпити по право. В училище ми вървяха Рисуване, Музика, История и БЕЛ. Не е ли по-умно да заложа на силните ми страни, а не да работя неща, които не умея и не харесвам?

Пробвах копирайтър и графичен дизайнер, но висят по 8 часа на компютър в офис, не е за мен! Обичам повече движение и автономия, напр. преподавател в университет, (авто) журналист, певец/актьор/танцьор. Как се намира работа в наука, продажби на коли, журналистика или изкуство? В нета само аутсорсинг, администрация и ИТ обяви. Едно време танцьорите са ги ценяли и има цели мюзикъли само с танци и степ, сега са щастливи ако участват в клипа на някакъв рапър, и то хип хоп танци - блаааа.

Единственото корпоративно нещо, което ми харесва е продажбите на автомобили, защото освен седенето на компютър показваш колите на клиенти и даже ги караш, поне се надявам да е така, вие кажете! Не съм много ловък с ръцете, иначе бих станал автомонтьор, лесничей или градинар, защото обичам колите и природата.

Преподавателите и журналистите използват компютри, но като че ли имат по-разнообразни и активни дейности като симпозиуми, конференции, лекции, тестове на коли, репортажи от мястото на събитието? И са с по-плаващо време. Но дали журналистите не работят в така противните ми големи отворени офиси - безкрайните редове от бюра ме потискат. Големите ми страсти са танците, актьорството и музиката, но ако трябва да работя нещо сериозно бих бил преподовател, журналист или да продавам коли, нищо друго.

Аз искам кариера, а не да скачам от фирма на фирма в аутсорсинга и да страдам всяка седмица по 5 дни само защото някой е преценил, че кол център агент заслужава да получава повече пари от хора блъскали с години да развият талант, умения и интелект като преподавателите, журналистите, танцьорите, актьорите и певците... за мед сестрите и докторите да не говорим, но това е друга тема! Та, кажете ми накъде да поема? Отворен съм да имам и повече от 1 професия едновременно. Ако не в БГ, то в чужбина. Къде хората на изкуството, науката, авто продажбите и журналистите могат да си плащат тока? Скандинавия, Германия? Видях, че в Унгария, Полша и пр. като у нас не се уважават тези хора и всичко е аутсорсинг, услуги и ИТ.

Коментари

1.   Не търси мненията на хора за изборите в живота си. Занимавай се с това, което ти е интересно. Ако си добър в това, което правиш, ще печелиш и добри пари от него, независимо какво е то.
Или обратното - ако работиш в банка или международна компания, но не те влече и ти е досадно, просто няма да работиш качествено и следователно пак няма да печелиш, казано най-общо.

Нищо не ти пречи да бъдеш и актьор, и с танци и пеене да се занимаваш, и професионален преподавател. Най-добре пробвай всяко, не знаеш от къде ще дойде успеха. Вече си изгубил 5 години в работа, която не те удовлетворява, не го прави повече. Кандидатствай директно, сайтове като Джобс не са безсмислени за изкуствата и науката. Не се страхувай да падаш преди да летиш, но и недей стой на гадна работа само заради парите! Преследвай мечтите си, започни точно сега!

2.   *сайтове като Джобс са безсмислени за изкуствата и науката