Споделена история от Други

Опасни съобщения от луда жена
Здравейте!
Последната седмица с мен се случиха много странни неща и имам нужда от вашия съвет. Ето и историята:
Преди няколко дни моят съсед от долния етаж, който е тих мъж на 60 години, ме помоли да поливам цветята му, докато е извън София, за да посети майка си на село, защото до колкото разбрах тя не е добре. Аз започнах да ходя у тях, за да поливам цветята и да храня котката му. Но моят съсед има един от онези домашни телефони и по него се обажда някаква жена. Аз, разбира се, не съм вдигала от негово име, но чувам съобщенията, които тя оставя на гласовата поща. Започнах да се притеснявам, защото тя крещи и казва, че ще намери къде живее и ще го убие. Не знам нищо за тази жена, дори не познавам съседа си толкова добре, но нямам и телефонния му номер, за да му се обадя и да го предупредя. Въпросът е, че вчера се обади някаква друга жена, по-скоро момиче, и каза, че майка ѝ е разбрала, че двамата поддържат връзка и дори е разбрала къде живее моят съсед, при което тази сутрин я нямало и момичето предполага, че е взела влак за София.
Не знам какво да правя и ме е страх, че тази жена ще дойде в сградата. Не знам дали е опасна. Оставих номера си на моя съсед преди да замине и той ми бе казал, че ще ми се обади кагато тръгне обратно за София, но не ми е звънял все още и не сме говорили. Какво да правя? Трябва ли да звънна в полицията или да се обадя обратно по телефона на тази луда жена? Страх ме е, че ако го направя ще застраша себе си. Съжалявам, че се забърках в това и не трябваше да прослушвам гласовата поща. Но как да постъпя в тази ситуация според Вас?

Коментари

1.   На твое място бих се обадила на момичето, за да разбера каква е ситуацията. Щом тя го търси, за да го предупреди и ако в действителност се окаже, че не става въпрос за празни приказки на луда, а в действителност има заплаха, бих се свързала и с полицията.
Друг е въпросът, че ако го направиш, самата ти ще се забъркаш в ситуация, с която нямаш нищо общо, но както се казва, сигурността преди всичко. Полицията няма да залови въпросната жена, нито ще обърне кой знае колко внимание, ако лицето, получаващо заплахите, не подаде сигнал лично, но най-малкото се предполага, че може да се свържат с него.
По мое скромно мнение, обади се на момичето и на първо място, поискай номера на съседа ти, впоследствие ще прецениш дали да продължиш разговора и да я питаш повече. Ако не успееш да се свържеш и положението е толкова напечено, звънни в полицията.
Сама ли живееш? Ако не си сама, нека някой те придружава, когато влизаш в апартамента му. Ако ще ти е по-спокойно, може и този някой да стои в коридора, да не си изкарате акъла, ако случайно някой влезе, докато сте вътре. Ако си сама, когато ходиш там, се заключвай. Ако имаш приятели или по-близки съседи в блока/кооперацията, не пречи да помолиш някого да те придружи.
Успех!

2.   Много филми с телефонни секретари гледаш.

3.   Ако цветята не са много и ако има къде да ги сложиш, вземи ги у вас. Вземи също и милото животинче, докато се върне човекът. Ама отиди с някого, в никакъв случай не сама и повече не се връщай.

Ако пък не можеш да ги вземеш (цветята), взимаш само котето и пак не се връщаш в онзи апартамент. Опасно си е.
А като се прибере комшията ти, ще му обясниш.

4.   Сега ми се догледа трилър. :)

Иначе подкрепям 1 - обади се на момичето. Не са обикновени обаждания това, че да ги игнорираш.

5.   Глупости на търкалета, оставил си апартамента, но не и номера на мобилния...

6.   Аз те съветвам да не се намесваш и да не се обаждаш на момичето. Пренеси цветята и животинчето в твоя апартамент, опитай се да се свържеш със съседа. Няма ли фейсбук профил? Ако ще да е, от там му прати съобщение. Ако връзката с него е невъзможна, направо звъни в полицията. Аз така бих постъпила

7.   И на мен ми се случи подобно нещо преди години. Тогава съседа ми също ми беше оставил да се грижа за котките му, но една жена не спираше да се обажда и да заплашва! Затова и аз ѝ спретнах изненада, взех пистолета на прадядо си( от втора световна война) и като се появи същия ден аз и го показах и ѝ казах, че ако се държи по-добре ще ѝ го подаря! Всичко свърши добре, надявам се и с теб да стане така, мило момиче!

8.   Моето мнение е да попиташ останалите съседи за номера му, но ако това също е без успех вземи животинчето и цветята във вас.