Споделена история от Други

Това момче не ме оставя намира
Доста се чудех преди да го напиша но вече буквално не мога да водя нормален живот това момче ме побърква и ми трябва съвет. Едно момче от моето училище не ме оставя постоянно ми звъни пише и ме скара и раздели с приятеля ми даже го заплашваше вече знае и къде живея идва чака пред блока да излезна а после постоянно върви след мен и ми повтаря че много ме харесвал а в същото време благодарение на него целия град говори ужасни неща за мен.. Наговори че мириша не се къпя, че му дължа пари и още куп глупости. Когато не съм на училище пита за мен и идва пред нас. Дебне майка ми за да може да влезне в блока ни. Следи ме.. Хора моля ви дайте съвет момиче на 16 съм представете си колко гадно е в гимназията да говорят така за вас не съм някаква филмарка наистина е гадно. Моля ви качете тази история защото не знам какво да правя вече треперя дори при звъненето на телефона..

Коментари

2.   Здравей! И аз съм имала подобен проблем, но за щастие момчето, , се отказа'', опитвала ли си да говориш с него? Кажи на някой преподавател или говори с вашите..
Успех и весел празник!

3.   Е сега с това извънредно положение и с това онлайн обучение вече втори месец как може това да е актуална история? ! Бъди над нещата и не го отразявай, не му показвай, че нещо те притеснява. Плесни му 2 шамара ей така пред всички, да му се смеят и готово. Ясно си има някакви психични проблеми щом се държи така и чак те преследва. Сподели на майка ти.

4.   Отиваш в полицията и казват... та то това е ТОРМОЗ... а родителите ти знаят ли? кажи им-разкажи им абсолютно всичко, което прави и за слуховете в гимназията. Уведоми и класния ти ръководител. Ние тук не можем да ти помогнем-само родителите ти и полицията може, докато мълчиш и не предприемаш нищо, няма да спре, недай си боже и по-зле да стане

5.   Ти баща нямаш ли? Намери си приятели момчета да му покажат, че не така стават нещата и че той не те притежава! Ако не, следващия път като излизаш и той те чака до вас един лютив спрей и право в очите му пръскаш.

7.   Блокирай го навсякъде. Като е пред блока ти ти не дей да излизаш. Кажи му че не го харесваш и че не искаш нищо общо да имаш с него. И ако това не помогне. Не е срамно да говориш с възрастен (родителите ти) и да намерите решение заедно.

8.   Ограничителна заповед... или кажи на някой да го поступа. Това не може да продължава вечно. Говори с ръководството на училището. Бъди силна, мила! (момче на 18 години)

9.   Първо: за нищо на света не мисли че ти си проблема. Набий си го в главата и вярвай че това ще отмине. Дръж си психиката спокойна. Кажи на родител и на полиция. Даже те съветвам направо на полицията казваш, може да искат да говорят с хора от училището и родител, следвай ги, но нека да е първо на полиция, докато не го накажат, дори и да се почувства зле, да го накажат това момче, че ако не му е достатъчно пак ще започне.

10.   Преди няколко години и аз имах такъв проблем. Бях в университета и направих грешка да се заговоря с един колега в почивката и той като си нави на пръста, че съм му гадже...то цветя, то бележки, то СМС (не знам как ми беше намерил телефона), следеше ме до нас, беше ме страх да изляза от вкъщи! На всичкото отгоре по това време имах гадже и започнах да си имам проблем с него, не исках да му казвам за този, но накрая всички знаеха, че нещо става. И накрая ми писна! Събрах смелост, отидох при този и колкото и да съм мила и да мразя скандалите, с груб тон му казах да ме остави на мира, защото не ми е гадже и не ми е никакъв. За мой късмет, май схвана и ме остави на мира, но си намери нова жертва.
Ако си сигурна, че не е някакъв психо и няма да реагира агресивно, просто му кажи в прав текст да те остави на мира. Ако не разбере от дума, тогава вече търси помощ от вашите, от приятели, а в краен случай и от полицията. Във всеки случай, не оставяй нещата така, защото с времето ще стане още по-зле.

11.   Директно в полицията. Никакво училище, никакви родители. Кажи, че се страхуваш за жиовота си, драматизирай малко повече, пусни някоя друга крокодилска сълза и ще има ... решение.

12.   Много ви благодаря за разбирането и съвета ще постъпя така.И майка ми знае но не го взима толко на сериозно ..а за 5 номер не за жалост отдавна нямам баща.

13.   Хвани си някой по-сериозен....сама няма да можеш да се справиш, щом пишеш тук.
На новият му кажи още в началото, че първо искаш да изградите приятелство помежду си и после каквото е писано. Също така му разкажи за досадника всичко. Можеш да си потърсиш приятел в някой боксов клуб. Там са по-сериозни момчетата.

Отиди в залата и питай уж, че искаш да се запишеш на бокс, все някой ще харесаш.
Ако никой не ти хареса си намери приятелка боксьорка и се движете заедно.
Навсякъде по света проблеми от този род се решават по този начин или сходен.
Последно: не си прави илюзия да го удряш първа.
Само при самоотбрана, без страх му бъркаш в очите или го риташ в слабините и бягаш.
Успех!
М 32

14.   Нямаш ли родители? Разкажи им какво се случва с теб. Защо пишеш в интернет за твоите проблеми. На 16 всеки, който има проблем говори със своите родители и те пребиват въпросното момче...