Споделена история от Други

Как да отслабна?
Здравейте, аз съм момиче на почти 16 години и тежа 80 килограма. Не е добре за здравето ми пък и искам да вляза в хубави дрехи, които да ми стоят добре. Искам да спрат всички обиди по мой адрес относно телосложението ми и искам да се чувствам комфортно.
Въпроса ми е дали има диета или начин да сваля примерно 25 килограма за месец максимум месец и половина?
Моля някой, ако знае нещо и може да ми помогне нека пише!
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ще се опитам да ти помогна, но знай че аз нямам опит с тези работи, защото гена ми е да съм слаба и с добре оформени мускули. Да го имаш в предвид.

Най-важното е да влезеш в КАЛОРИЕН ДЕФИЦИТ. Това е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Няма друг начин. Потърси в Ютюб има клипчета за това.

Спортувай нещо или просто ходи много.

По-горните съвети бяха за бавно отслабване и то полезно.

Съвет за екстремно отслабване:

Ако например трябва да ядеш по 2000 калории за да поддържаш тегло, за да отслабнеш максимално бързо е да свалиш калориите до минимума, който можеш да понесеш. Например 1000 калории или даже по-малко много кардио

Плюсове
Ще отслабнеш супер много, ако го правиш това 3-4 месеца

Минуси
Ако наистина се придържаш към минимума на калориите, които можеш да понесеш за 3-4 месеца накрая края на цялото това нещо може би ще си изгладняла и трябва да внимаваш да НЕ ПРЕЯЖДАШ.

Калориян дефицит е най-доброто средство за отслабване. Ядеш каквото си искаш просто смяташ калориите.

Сега ще ти дам няколко съвета как да ядеш по-малко като седнеш на маса.

1. Винаги пий вода. Това допълнително ще те засити.

2. Преди основното хранене яж зеленчуци. Съдържат супер малко калории. Примерно един домат е 30-40 калории.

3. Може да се храниш в осемчасов "прозорец". То се подразбира, че просто през деня ядеш в рамките на 8 часа.

За да си смяташ калориите си изтегли Myfitnespal

И не, няма да отслабнеш 25 кг за месец и половина НЕВЪЗМОЖНО. Но, ако спазваш всичко, което ти написах за бала ще си топ. Вярвай ми. А когато изчистиш подкожните мазнини тръгни на фитнес за да се стегнеш и да направиш хубаво дупе, крака и т.н.

Вярвам в теб. Моля те, не подминавай коментара ми. Занимавам се с фитнес и мисля, че мога да ти помогна. Ако имаш въпроси ми пиши като коментар. ;D

2.   Можеш, но не за месец. Аз не вярвам в диетите, вярваме навиците
Ако замениш неправилните навици с полезни ще имаш успех.

Взимаш един лист и почваш да обмисляш какво ти пречи да си в правилните килограми
-Ям от скука, докато гледам телевизия/ стоя на лаптопа. (Докато правиш нещо друго често не усещаш какво количество си хапнала)
-Взимам си често вафлички/ пия сокчета между храненията (соковете също имат калории, повече от някои храни)
-Движа се малко... И т.н и т.н. и после обмисляш кои вредят най много, как можеш да ги замениш.
Дали можеш да замениш шоколада с ябълка/ягоди/ череши например.

Имай в предвид, че ако напишеш много големи крайности от ежедневието ти в момента ще ги спазваш трудно и можеш да се откажеш, защото ти се струва невъзможно
Например ако по принцип не ходиш дори на разходка, а в плановете си си написала, че ще тичаш 5 километра всяка сутрин- ще е много различно от това което правиш по принцип.
Но ако напишеш, че половин час или повече време ще танцуваш на любими песни без да спираш- пак е движение (с по-малък ефект от тичането) което би ти било по-лесно да спазваш.

Всеки който ти разказва как с това или онова много лесно се отслабва не е така. Начин на живот е. Дори и да държиш някаква супер строга диета ако след това си върнеш старите навици ще върнеш и старите килограми. Това е.

3.   Мини на нисковъглехидратен режим (без картофи, моркови, ориз, тесто, сладко). Започни да тренираш 2-3 пъти свдмично. Прави комбинация от силови и кардио тренировки. 25кг за един месец не е здравословно сваляне на тегло. Можеш да ги свалиш за половин до една година, но не очаквай, че после пак ще си плюскаш и ще си лежиш вкъщи. За да си поддържаш нормално тегло трябва да продължиш да се храниш здравословно и да се движиш достатъчно всеки ден.