Споделена история от Други

Ще бъдете ли на протеста на 14.05.
Искам да питам кой от вас ще бъде на протеста и кой не и защо. Иска ми се да видя какви са настроенията, каква част от хората ще протестират и дали ще се сбъднат прогнозите за многохиляден протест. Тук имаше мнение, че и протестите са част от плана на цялата конспирация. Не знам дали е така, но каква друга алтернатива има? Може би да чакаме да умрем от глад и безработица.

Коментари

1-50 от 54

2.   Подкрепям напълно протеста и бих искала да съм там,но не съм в БГ.

3.   Подкрепям.

4.   Няма да бъда на него. Нещата за закономерни всичко е наред

5.   Най-вероятно не. Не съм засегнат особено от карантината и извънредното положение.

6.   Няма да бъда, защото протеста няма да е състои, до 14 май ще сме забравили за карантината.

7.   Не подкрепям, това е манипулация. Не знам дали говориш за моя коментар. Имам състудент в полицията, който предварително, около 20.03 ни информира за миналото удължаване. Според него ще има още едно удължаване, или до началото на юни, или до 13 юни, което ще бъде обосновано с масово зарязване, което правителството само ще изфабрикува. Ето, правят го. Нещо повече, според колегата ми, този протест ще бъде мотив за преминаване във военно положение.
Аз живея до летище Крумово и нямам представа, дали има връзка, но напоследък не мога да не забележа, че правят много учения. Постоянно въртят едни хеликоптери, ниско над къщите ни. От 8 години живея тук и до сега не е имало такива учения. Гледам 4 деца на двора, те чак спряха да ги отразяват, свикнаха всеки ден да има хеликоптери.
В момента се говори за смекчаване на мерките преди 13 май и за протест едновременно, малко е странно. Хора, от сега чувам ББ как се измъква с "искахме да смекчим мерките, но явно обществото няма самосъзнание да се пази само". И без да се хващам на въдицата за протеста, те ще си го изфабрикуват, ето успяват да увлекат хората в безумната идея да се съберат през карантина. Представям си после настроенията, не протестиращи vs.протестиращи. А ония пак велик спасител.
Публикувайте ме, ако ви стиска, аз не съм политически обвързана, просто теория.

8.   За какво ще протестирате? Надявам се да е за нещо конкретно, а не за нещо общо като "да се подобри живота в България". Надявам се да не бъдете използвани както винаги от опозицията.

9.   Да. Трябва да изринем организираната престъпна група, която убива всякаква нормалност в България.

10.   Подкрепяйте, отидете там в народа да се заразите, а после го предайте на мама/тате/баба/дядо. В цял свят си взимат поука, само ние българите сме големи умове и разбираме от всякакви конспирации. Същите гламери са и тези, които отидоха на църква на Великден. За мен това е естествен отбор. Дебили...

11.   Безработните и пенсионерите отново ще протестират. Останалите нямаме този лукс да си вземем почивен ден, за да викаме и стърчим прави.

12.   Каква конспирация, какви простотии? Тотално изтрещяхте всички. Прост народ, слаба държава. И управниците като народа си.

13.   Протест за какво? Какви са исканията? Ако е против корона вируса и мерките, как си го представяте? Аз няма да участвам в подобна глупост.

14.   Ходете да се изпозаразите, а после ще разчитате на държавата да се лекувате. Овци.

15.   За какъв протест става въпрос?

16.   Отивайте на протеста. Аз съм в Англия, но ако бях щях да ида. Ходил съм на други протести преди. На 30 години съм и точно от толкова време България е в окаяно състояние. Трябва промяна - алтернатива! Никакво гласуване за Герб, ДПС, БСП, Патриоти, Воля, СДС и разни такива.

Не ги мразя. Просто тях не ги бива и не искам повече да съм им жертва. В Англия среден клас хляб 800гр 50 ст, бензина 1,20. За 250 на месец за 48 месеца можеш да си вземеш ауди 2015та година, а в Бг трябва цял живот. Мляко от 2 литра 1,60, 15 бр яйца 1,20, хубав шоколад 90 ст, сок от портокал 69 ст , чизбургер 0,99 в Бг 2 лева... Рол он стиковете тука 1-2 паунда а в Бг 4-5 лева. А за тях англичаните 1 паунд е като за на 1 лев. Яко ни стрижат. Само не разбирам как е възможно българското злато да се копае от Ирландска фирма Дънди Прешъс?

Аз ще гласувам за Слави. Просто няма за кой друг. Не го знам що за човек е, но тия досега ги знам и няма да се прецакам да гласувам за тях.

17.   Трябва смяна на системата. Аз съм прост признавам си, ама сегашното управление е неадекватно или некадърно. Няма как да подобриш чистотата на въздуха като вдигнеш данък мпс. Няма как София която е с капацитет примерно 500 000 да е 2,500 000.... Има ли в България поне една институция, която да работи правилно за народа?

18.   Че вие може ли да протестирате? В повечето случаи се събират към 50 човека пред НС и играят хоро.

19.   Аз не знам кое може да е по-лошо от Бойко и Годжи в момента. Отдавна спряха да отговарят дори и на простите запитвания на журналистите. Тъй като дори те самите не разбират лъжата , в която са попаднали .

Когато игнорираш народа и си правиш каквото си искаш си е жива диктатура.

20.   Това ще е най-голямата глупост в момента. Много хора ще заразят близките си, много смърт ще последва, после и да съжаляваме, ще бъде късно.

21.   Аз ще съм там. Проблема е, че живея в северна България, а пътя до София е тежък (силно казано), но ще направя каквото мога.
Аз го подкрепям, но не защото протестират против поредните глупости на правителството, а защото е организиран от организация Възраждане. Следя ги в онлайн платформите, правят каквото могат.
Искам да кажа, че зад протеста не седят вълци в овча кожа.
Пламен Пасков и Костадин Костадинов отдавна се доказаха като хора на които можеш да се довериш, поне не са дърти комунисти.
Иначе поводи за протест много.

22.   Не знаех, че има протест. Ще потърся информация, бих отишла, да.

23.   Не. Ще ви пръскам със сълзотворен газ.

24.   Брех, още има хора, които вярват във вируса. А за номер 5 нямам думи.

Междувпрочем бях чул, че в Търново има четирима заразени и трима самоубили се заради страх от коронавирус. А има и случаи, в които се молят на близките на починалите от друго да се съгласят да ги пишат, че е от коронавирус, че д аима бройка за статистиката.

25.   Къв протест, бе хора? Вие в ред ли сте? Идете да разпространите вируса, че засега губи по точки.
А тоя глад от колко време чакам да го видя.

26.   Хората в България са безнадежни телета. Повечето слушат и вярват на медиите които дори по официални данни са най-корумпираните в света. Докато на запад все пак има малко народ с критично мислене, тук са останали две големи прослойки - старци, които не познават нищо друго освен социализъм, и се въртят в един и същ кръг - Живков - Костов - Борисов, и подрастващи, много от които не могат да си напишат дори името... 2 2 ги зори.

Тези инсценирани събития сме ги виждали вече много пъти през историята. Създава се страх, лъже се, свободата на словото се замества с пропаганда, хората се затъпяват, малкото интелигенция се унищожава. Така се развива нацисткия режим, така беше и болшевишкия. България днес е неспасяем случй, защото просто го няма гражданско общество. И да се съберат няколко хиляди да протестират, срещу какво и кого точно? Къде е алтернативата? Това тук е вече само територия, за която планът е да се опразни и Борисов си върши чудесно работата - гони от държавата всеки млад човек с мисловна дейност, и убива бавно тези които остават...

Друго, аз не мисля че Борисов ще отвори държавата на 14 май. Борисов е диктатор, и кризата която изкуствено се създаде (отвън), му позволи да се изяви напълно като такъв. Кризите са нещо любимо за тоя тип хора, и той ще я удължи колкото може повече. Още повече, че получава подкрепа отвън, защото целият свят е преминава в режим на диктатура. И проблемът не е Бойко, тъпанари винаги ще има. Проблемът е дисфункционалното сборище от субекти които си търсят овчаря, защото самите те нямат самосъзнание да съществуват заедно на тази територия. Дори да се отървем от Бойко, това стадо ще потърси следващият като него... И така докато естественият подбор не си свърши работата и не се самозатрием от лицето на Земята.

27.   А то ше са промени ли нещо от тоя протест или пак както през 2013-та? Смърфовете ше уреят безмилостно собствените си сънародници по главите с железни палки, на протестите ше има някви вандали, които ше събарят кофи, ще летят павета, после целия тоя хаос ше бъде платен от нашите пари, с крясъци ше са тормозят гражданите и после всичко ше приключи и пак ше почнем да поставяме завидни рекорди по търпение. Ше ни вдигат цените, ше ни слагат сини и зелени зони под прозорците, ше горят отпадъците на ботушковците прахосници и ше гласуват закони против нас. Обаче на нас багажа ни вече почва да свършва, няма да оцелеем още дълго при такива условия. А сега ни чака и криза. През последните години бяхме почнали да постигаме някакъв напредък. Разбира се, заслугата за това си е само на българския народ, политиците изобщо не помагаха, само ни теглеха назад. Но сега с тая криза вече всичко ше стане много по-трудно. Така че за какво да протестираме? Нищо няма да се промени. Да не мислите, че Боко Тиквата милиардера ше са откаже от доходоносната си работа ей така? А и да са откаже, ГЕРБ, БСП, ДПС, ДОСТ, ВМРО, Възраждане, ОМО, Атака, ПОМАК, 3 ромски партии и още десетки други търтеи. Всички те са крадци. А и дори и всички те да са махнат какво ни гарантира, че ше дойдат нормални? Съдбата на България не се избира в парламента, нея я пишат други и целта явно е да се задоволят турските териториални претенции, които ше свършат когато стигнат до ръба на света. Но такъв ръб няма. Мъчно ми е, че толкова трудности сме преживели в историята си, а сега са оставяме да бъдем мачкани от всички и най-вече от вратовръзките в парламента.

28.   А колко много му се искаше на Кратунника тук да се разиграе италианския сценарии.... Ама нямаше този късмет, кораво племе се оказахме, дори в случая беднотията ни помогна. Затова отпуснаха малко по Великден, че да има заразяване и с това да обосноват следващото удължаване на домашния арест. Нали разбирате, че това не е карантина, а точно си е домашен арест. Всячески се търсят провокации, а ако ги няма правителството ще инсценира такива, за да се въведе военно положение. Почти е сигурно, че родните "военни" няма да стрелят срещу децата и родителите си, освен безродници от ранга на Алексей Петров помашкия картоф. Да не подценяваме и големия брой войници и техника на НАТО, които отдавна са тук и са се приспособили към нашия климат, храни и прочее фактори на средата. Знаете какво е отношението и мението на сатаниста Борисов към собствения му народ, към който за жалост принадлежи и той и потеклото му. Няма да му мигне окото ако сенчестите му задокеански работодатели поискат да се удави в кръв недоволството. Такива алчни, безмозъчни и продажни мекерета слугуват еднакво добре на всеки господар.

29.   Какви протести, какви филми? И кой ще е там, 5-10 хиляди? Ще скандират оставка половината, другата половина ще ходят само за атракцията, че се вика по куките и тиквата. За тези протести са нужни умни и смели. Нито има умни, нито има смели. Трябва хора с идеи да има, като искаш промяната и да предложиш алтернатива на сегашното управление, да имаш стабилни момчета, които да могат да отвърнат подобаващо на полицейската агресия, а такива са шепа. Промяната настъпва в такъв момент, когато полицията се види в чудо, а управляващите започнат да си отпускат яката и да бършат пот, тогава става работата. Виждаш ли някакъв потенциал? Много им пука, че сте без работа. На мирни протести са се нагледали, както и на преброени на око протестиращи. Те разчитат на това, че хората са глупави и се вълнуват от колите и айфоните си, те го създадоха този модел. Но сега са времената за мъже, а много от жените с мъже на лизинг, ипотека, духинг и фъкинг ще го усетят и ще се пренасочат към други посоки.

30.   Половината свят е под карантина в момента и е за хубаво, защото в момента в който няма болнични легла за всички просто ще бъдат пращани хора да си умират вкъщи. Това че в България няма толкова заразени е хубаво, защото нашата здравна система не е подготвена за подобни и ситуации.
Протестите са хубаво нещо, те показват гражданска позиция и съм за тях, но смятам, че моментът не е подходящ за уличен протест. Има алтернативни варянти в соц. медии и може да се постигнат същите резултати без излагане на излишни рискови.
Не няма да отида, не защото не ми пука за хорат, а точно обратното.

31.   Българина все реве, че е зле, обаче като има протест, измисля 99 причини да не протестира - аз сега не съм чак толкова засегнат, те само идиоти протестират, няма смисъл, нищо няма да се промени, далече ми е, на работа съм, ще се изпозаразим и ще умрем, не съм видял да има глад. Ето ей това сте поне половината. Смяхте се на медиците, че като протестират сестрите лекарите им правят сечено, а после се разменят. Еми вие сте си същите. Ей го номер 5 сега не бил засегнат и го боли фара, ама утре като го излашкат и него, ще нададе вой до небесата, че никой не подкрепя.

Не разбирам защо хем сте недоволни, хем не искате нищо да се промени. Явно ви харесва да сте недоволни, защото друго логическо обяснение няма. От 30 г. си избирате едни и същи, не предявявате никакви искания и чакате някаква свръхестествена да ви подобри живота. Не променяте и себе си и дори към сънародниците си нямате уважение. Псувате се по пътищата, биете се по дискотеки, друсате се, спите с този и онзи, хвърляте си боклуците на улицата, а искате нещо да се подобри. Е, от къде да се подобри, като вие дори себе си не иска те да промените, камо ли да имате някакви изисквания към хората, на които им плащате, за да си свършат работата, за която вие сте ги избрали.

Като ви харесва всичко, поне не се оплаквайте, че сте най-бедните и нещастни в цяла Европа.

ПС: в Германия например и някои други държави има много повече заразени на глава от населението и пак се връщат вече към нормалния живот.

32.   Българинът все реве "време е за смяна на системата", но без да уточнява каква смяна, без да знае какво иска и за какво се бори точно. Кой ще сложите на мястото на Бойко? Корнелия и Станишев ли? Или Доган?

33.   До 16:
Моля те, преди да гласуваш за Слави, провери партията Демократична България :). Това е единствената опозиция! Всички, които бихте гласували за Слави, по-добре гласувайте за Демократична България.

34.   Българинът отново не иска да проумее, че това се случва в цял свят. Предпочита да вярва в конспиративни теории. Ако има протест, българите отново ще помъкнат бебета, малки деца, явно преценили, че това е подходящо място за тях. Че е редно да стоят на улицата и да слушат викове и псувни.

35.   25, ако беше останал без никакви средства и помощ, много бързо щеше да го видиш и усетиш глада.
Вирус има, не го отричам, но много ще ме извинявате тия които слушкате щаба и приемате всяка една негова дума за свята. Да, тъжно е, че има починали хора, но бройката е съвсем нищожна в сравнение с тази от други държави. А и кога ще бъде този така дълго чакан пик? След седмица, може би две? Един месец, два месеца? Уж казаха по Великден. Е, драги послушковци, Великден вече мина, а пикът така и не дойде. Хм, защо ли? Може би защото той беше много преди извънредното положение, когато повече от половин България беше пламнала от грип. Аз също го прекарах, но как мога да знам от какво съм била болна, след като не са ме тествали?
И ако обичате, не давайте примери с другите държави, които все пак са помислили за народа си и не са го оставили на произвола на съдбата.
Ако абсолютно всичко беше затворено и подчертавам дебело - строго карантинизирано за две седмици още от 13 март, щяхме да преминем много по-бързо през тази ситуация.
Много ми е интересно какво ще правите ако ИП се удължи до 13 юни, пък може би и юли, дали тогава все още ще стоите и ще си траете по домовете. И преди да ме упреквате за нещо - не съм излизала от вкъщи цял месец и половина, не се събирам с приятели, рядко ходя до магазина.

36.   Все още има тотални дебили, които освен, че нямат мозъчни гънки колкото дори на кокошка /дори кокошките отдавна видяха елементарната логика/ да вденат, че вирус няма ами и са нагли да си навират дебилните мнения и да плюят малкото мислещи. Както е казано: да си тъп е като да си умрял- на всички им е тежко, само ти не разбираш какво става.

37.   34, в света мерките започнаха да ги отслабнат. А в Швеция например изобщо ги нямаше.

38.   35, стой си вкъщи. Никой не ти е забранил да излизаш, че и да стоиш месеци вкъщи. Такива сте паникьорите и послушните овчици.

39.   36- българинът знае всичко. За него всичко е заговор с цел да е зле.

40.   Естествено, че вирус няма, този "вирус" е измислен, за да ни разединят и да ни настроят един срещу друг, ама ще видят те един вирус, като се съберем цяла България пред Народното Събрание и се обединим, ще пометем и жандармерия, и политици, и всичко и ще хвърчат глави!!!

41.   Той вируса може и да си го има, ама не може за всеки грип да се затваряме по 5 мес. вкъщи. Трябва да си малоумен, за да си мислиш, че тов е нормално. Ами като имаше 1,4 млрд заразени от свински, защо не си седяхме 2 г. вкъщи и да фотосинтезираме? Който смята Ковид-19 за нещо повече от грип, значи изобщо не се поинтересувал, а слуша само Мутафчийски. То дори от грип умират 650 000 всяка година. Вероятността да умреш от този вирус е по-малка от вероятността да умреш в катастрофа. Коронавирусите са цяла друпа от вируси, които не са нещо необичайно и прецедент. А това, че във всяка българска болница всеки ден откриват 10 нови случая на тубрекулоза (вкл. и туберкулоза на мозъка), която е много по-опасна, някой пита ли се въобще защо правителството го прикрива? Наистина трябва да си малоумен, за да не се запиташ нормално ли е заради такъв вирус да те затворят месеци вкъщи. Жалко е колко овце има. В Швеция като не ги затвориха да не са измрели?

44.   Модератори, ще ви помоля да публикувате коментара ми в отговор на 38. Вярно, че съм нарушила точка 3 от правилата в някаква степен, но може да скриете самата дума, а не да триете целия ми коментар.

Модератор: публикувайте го събразно правилата, не сме редактори.

45.   До 34

Не, нека да държим децата изолирани в похлупак и да ги лъжем, че България е неземно кътче, а не тлееща страна, която от година на година става по-зле и по-зле. Ако не бяха напуснали вече почти 3 милиона души, щеше да има гладна смърт до сега ...

46.   Протеста се организира от "Възраждане" с председател К. Костадинов. Те са свестни, честни, интелигентни и отговорни хора, които обичат родината си. Следя ги от близо една година във фейса и мога да кажа, че заслужават доверие. Имат и програма за действие след като се свалят мутрите и крадците от властта какво и как да се направи и как да се променят нещата за благоденствието на обществото. Има достатъчно инфо в нета-четете. Аз ще гласувам за тях на следващите избори.
Който иска да отиде на протеста и не е от столицата може да попита в местната структура на "Възраждане"в града в който живее(виж във фейса). Вероятно ще има оргазизирани автобуси до София, както беше предния път.... Хора, не дремете в къщи и не мислете, че това е за някой друг, а се включете и използвайте случая да заявите ясно, че тая повече няма да я бъде.... Никой няма да ви поднесе правото на достоен живот на тепсия, ще е нужна борба.
В поста се казва, че ще е или на 14. 05(ако ИП е до 13. 05) или на следващия ден след като отменят извънредното положение...
Хора, жал ми е тоя народ... Как всички други държави според възможностите си отпуснаха безвъзмездна помощ за своите граждани и отложиха плащанията за какво ли не, само в БГ нищо не дадоха, а казаха да вземели 1500лв кредит....??? !!! Гавра и унижение с народа е това.

47.   45 от 34
Коментарът ми беше,че не е подходящо за малки деца да слушат подобни неща. Не е нито образователно, нито полезно, нито редно. Протестите са за големите, децата са си деца.

48.   Еиий, голяма реклама направихте на това 'възраждане' ;-)
Сериозно, аз лично от тази теми научавам, че съществува, може би защото не посещавам фейсбук, както и да е.

В днешно време няма и един политик (човек, който иска да влезе в политиката), на който реално да му пука за масите. Съмнява ме и в миналото да е имало. Всеки иска да влезе в политиката, за да му се отвори възможност да създаде контакти с успешни хора от бизнеса и по принцип, особено от чужбина, за да може да изпрати децата / внучетата/ си да учат вишуу в чужбина, и после да ги уреди на хубава и спокойна длъжност някъде в Европа, Америка, Арабския свят и.т.н., или да им помогне да си направят бизнес и така.
Други пък, които са с вече развити бизнеси, но се бутат към политическия свят, го правят също най-вече с цел да получат възможност на влияят на определени закони, които да са в полза на бизнеса им.

Да таите гняв към всички тези хора смисъл няма, само ще си изхабите от енергията си. По добре мислете как сами да си подобрите живота. Реална полза ще имате, ако се съсредоточите към самите вас, а не към тази или онази партия. Мислете как да развивате себе си - учете се да правите нови неща, четете, интересувайте се от неща, които биха ви били полезни. Обръщайте внимание на външния си вид. Заобичайте себе си!
Всеки трябва да се научи да се спасява сам, защото ако чака спасение от политиката, просто ще си остане в чакане.
Казано е - помогни си сам и ще ти помогне и Господ.

49.   48, едното не пречи на другото. Това, че си успешен съвсем не означава, че не трябва да изискваш законност. Не става въпрос за гняв, а чисто и просто да изискваме елементарно нещо като законност и да си вършат работа, за която сме ги избрали и им плащаме с данъците си.

50.   хахаха, Костя Копейкин от Възраждане бил честен и интелигентен :-))) Не мога, ще падна :-))

51.   Излиза, че явно няма да празнуваме 24 май-най-българския празник, както разбрах от номер 7! Все се чудя дали ще се оправим дотогава, но всеки ден болните се увеличават, разрешиха и частичния достъп до паркове и градини, има и полицейски надзор! Но да излязат ученици и учители пред целия град, ще е мираж! Аз така го усещам! Не знам във Варна ще има ли такъв протест, за който автора на темата споменава! Всеки момент чакам да чуя дали ще има удължаване на ограниченията след 13 май, но номер 7 вече го каза-24 май няма да празнуваме! Толкова хора на едно място-манифестиращи, озвучители, техници, полиция, зрители! Кой ще допусне такова нещо в най-усилното време!

53.   Вие добре ли сте? Къде ще ходите да се заразавате. Заради тези, които ще отидат, всички страдаме. Да не мислите, че не ми се излиза? Това е въпрос на отговорност към себе си и към другите.

А най-интересни са ми тези, които тотално отричат вируса и винаги са яко в конспирациите. Обикновено чичковци на възраст 40 . Дано не ви застигне и вас.

По болниците не остана персонал. Дробовете на болните са на каша. Ама на кого му пука, нали не сте Вие? Вие ще излизате на протест... нямам думи

Безобразие, безотговорност и никаква мисъл.

54.   53, аз пък тебе питам ти добре ли си. Ние не отричаме вируса като факт, но ние мислещите и с по-голямо проникновение в събитията, а също и от сведения на учени по вирусните заболявания знаем, че този вирус беше създаден конспиративно с определена цел. Както и HIV вируса беше създаден с цел против хомосексуалистите. Но как ти ще разбереш конспирациите с твоя начин на мислене. 9-11 (двете кули) също беше конспирация, но за тебе това беше извършено от терористи. Мисленето ти е много плитко и ако ти не можеш да разбереш някои коспирации недей да упрекваш хората които виждат нещата в живота по-дълбоко от тебе.

1-50 от 54