Споделена история от Други

За кой ще гласувате, ако има ИЗБОРИ
Според мен, ако не сме доволни от досегашното управление на България трябва да има промяна. За коя партия или за кой бихте гласували? Трябва да се гласува дори и да няма за кой, защото иначе пак, ще сме си така...

На 14ти май на протест задължително. Искаме добър живот

Коментари

1-50 от 82

1.   За Слави. Със сигурност няма да е по-зле от Бойко.

2.   ГЕРБ. Мафия или не, правят повече полезни неща от всички преди тях. Бойко още преди години на сбирка на кметовете каза "знам, че всеки от вас си покрадва, но правете нещо и за общото благо" и беше прав. Ясно е, че няма как да се избяга от макиавелизма в политиката, поне да се прави нещо и за общото благо.

А Слави, освен няколко сценаристи, няма друго в управителния съвет на партията. Не, че са лоши, даже напротив - страхотни сценаристи, текстописци и тн. Просто не мисля, че държавата трябва да се управлява от певец-шоумен, сценаристи и текстописци.

3.   За бивша мутра повече НЕ!
Цялата държавна администрация напълни с некадърни калинки по-зле и от него!
А това толериране на циганите и неглижиране на всичките им престъпления никога няма да му го простя!
Ако има някакъв национален съд, ще гласувам да гние в пандиза при най-лошите възможни условия.

4.   Който и да е, само да не са герб. Този б*клук, ако управлява още 1 мандат ще съсипе държавата. Миналата година бях във Валенсия и румънците имаха избори. Управляваше ги някой, като нашия Бойко. Ходих с един приятел румънец да гласува и не бях виждал, толкова много хора да чакат, за да гласуват, сигурно бяха 500 човека. И то в Испания, не в Румъния. И след това той ми каза, че са го свалили, затова хора ГЛАСУВАЙТЕ, защото тези измекяри от герб са много и пак ще се изберат. То е ясно, че всички са крадци, но тези се самозабравиха. Този дебелия се помисли за диктатор.
п.с. Не съм засегнат финансово от тази карантина, просто ме хваща яд, че никой не мисли за бедните хора.

5.   2, полезни? Само мафия, корупция, неработеща съдебна система (не ми разправай, че е независима) и неспазени обещания. Подигра се с най-святото - водата, въдуха и храната на хората. Като за капак ги затвори по домовете им и им забрани да работят, без да ги обезщети, и съсипа и бизнеса. Прерапредели едрия бизнес и го подари на Пеевски. А колко открадна от обществени поръчки, не е за разправяне. Но иначе да, и аз съм съгласен, че е малко по-добър от предните, те и толкова не стават. Но това не е голямо утешение.

6.   За Коалиция за Устойчиво Развитие и Европейски Ценности. Съкратено си го прочетете сами.

7.   5, а предишните управляващи - БСП, ДПС, НДСВ сякаш бяха нещо по-различно?

8.   Аз съм още не съм пълнолетен, но след половин година тъкмо като падне Тиквата, за Възраждане ще гласувам.

9.   Майко мила!!!
Чета коментарите и съм изумен!!!
За Слави чалгаджията едни, други пък за Тиквата, трети пък за "Европейски Ценности" (коментар номер 6).
Аз пък ще бягам от България и след 40 години ще се върна когато това поколение "комунисти" и "демократи" си отиде, както евреите в пустинята половин век се скитаха.

П.С. Изумен съм просто! Как е възможно да има хора гласуващи за Слави. Аз бях чел тема в този сайт от преди 10 години и някой вика "Борисов изглежда печен. Аз за него ще гласувам", сега същото!
Всичко ново е добре забравено старо!
Стойте си в кочината БГ, нямало по-зле да стане... все пенсионерите ви виновни, че на избори все за "червени" гласували... или цигъните, защото те поне гласуват!!! На тях поне им плащат, а вие сърдити със скръстени ръце си стоите по домовете!!!

П.С.2 Все с комунистите се оправдавате! Евалата! Калинки, малинки...
Не знам кой е калинка за вас, признавам си!

П.С.3 Утре като и Слави се осере за Слави от ютюб ли ще гласувате??? Или за Криско...

НИЩО ЛИЧНО АМА ТЪП НАРОД

10.   Няма да гласувам.

На 14 май нищо няма да стане. Аман от революции, месии, псевдонационалистически шовенистически глупости.

11.   То е ясно, че накрая пак ГЕРБ ще спечелят. Плюете Бойко ама все него избирате. Не мога да ви разбера.

12.   2, от пожарникари е друго нали? Не сме виждали сценаристите и Слави в действие, да ги съдим преди началото ли? Сега се краде брутално последните няколко години. Това в главата ти е мозък, ползвай си го.

13.   9, ти пък си много умен. Можеш само да бягаш. Пък ако хората случайно оправят нещата тук, тогава ще се върнеш наготово на хубавото и ще разправяш колко си милял през годините за България. Те в чужбина боб ти хвърлят и с червен килим ще те чакат. А Славито го плюй, СЛЕД като се осере, а не преди да си го видял. Не е редно да плюем някого, преди да сме му дали шанс. Другата алтернатива е да си ги избираме същите още 100 г.

14.   Всички са деца и внуци на "бивши" комунисти и партизани.
Аз в БГ истинско дясно и истинско ляво не виждам.
Не може да си се кланял пред портрет на Ленин и внезапно да си ЗА демокрацията.
Всички са като падари и феодали, всеки присвоява и слага свои си хора, отново по типично комунистически.
44-та като е избит елита, много ясно, че няма да има качествени хора.
Една германка дипломат се беше хванала за главата и говореше, че всъщност 2-3ти от нашите депутати са с ДС минало, заради това и не искали да се отварят стари архиви.
Някой и за Славчо беше писал, хахаха.
Ами той Славчо пееше и правеше шоу на най-големите мутри и престъпници.
Като живях в България, ходих и зачерквах цялата бюлетина. Така поне гласът ми е невалиден и не се причислява към партиите (надявам се).

15.   До 10

Казваш ама, все едно е имало 10 революции, месии и "псевдонационалистически шовенистически" (каквото и да значи това) в последните 80 години.
Ако имахме истинкса революция, да изритаме от власт всички комунисти и да им забраним, да участват в нея, щеше да е друго. Но нямахме такава ...

16.   "Просто не мисля, че държавата трябва да се управлява от певец-шоумен, сценаристи и текстописци."

А от кого?

17.   До 11

Защото изборът между другите е:

а) Бивши комунусти, провалили се многократно.
б) Партия, чийто де факто лидер е лежал в затвора, по обвинение в тероризъм.
в) Всякаква сбирщина от разни хауйдути, хаудуци, войводи, бивши НДСВ-та и прочие.

18.   Аз ще гласувам за Слави, защото трябва промяна. Той е човек с влияние. Ако гласуваме за малки партии ще се разпокъса вота. По добре Славчо. Все пак той имаше доста подкрепление за референдум. Има си пари демек няма да е гладен за финанси

19.   За Бойко, за сега той е най-успешния от всички управлявали държавата. Дай боже след него да дойде и някой по-добър, но за сега няма такъв.

20.   Боян Расате.
Жалко, че не го допускат да регистрира партия.
Ясна и точна програма, без грандомании.

21.   #9, чети хубаво какво написах. За когото и да гласувате това получавате накрая. Може и за ВГЗ - Всички граждани заедно.

22.   "Погледнал се Илия пак в тия" - народна поговорка. 30 години не гласувам и не виждам да съм загубил нещо.

24.   Герб, само те ни спасиха да не сме като в Италия

25.   Демократична България! Хайде моля ви се всички, които плюете това, което се случва последните 30 години, поинтересувайте се малко повече от политика, прочете, разгледайте кои са истинските опозиции и тогава отидете да гласувате. Тези, които искате да гласувате за Слави, моля ви се, проучете малко повече за демократична България, последвайте ги в социалните мрежи и разгледайте какво правят. Моля Ви се информирайте се, а не веднага да гласувате за Слави, защото прави сърцераздирателни коментари във фейсбук!!! От скоро Демократична България имат членове в общинския съвет в София и наистина работят за промяна!!!

26.   Аз ще гласувам за Герб, но по принцип за който и да гласувате, парите няма да ви паднат от небето. Простия човек ще си остане прост, а прости са 90% от българите. Който и да дойде на власт, мангалите пак ще се размножават,.пак ще чакат на помощи, народа ще си кара старите бракми и пак ше ходите в Англия и Испания да берете малини и ще пращате евро на семействата си.
Ще е интересно ако Слави спечели, (съмнявам се) но ще настане едно шоу в държавата. Ще го намразят и него хората както стана с всеки един министър до сега.
Умните и находчиви хора ще просперират, простаците ще плюят управлението, все едно ББ им е виновен за неуспехите и така ще бъде докато свят светува.

27.   Аз ще гласувам за Атака и за Волен Сидеров. Какво не харесвате на партията Атака. Само Сидеров ще оправи България. А ако аз имам политическа власт Бойко глупака от затвора няма да излезе. Ума ми не го разбира как този простак Бойко нарича президента келеш. И как той сам се хвали, че бил Доктор на Науките. Като го слушам как говори не ми се вярва да има средно образование. Само ПП Атака ще оправи България. Гласувайте за Атака.

28.   Хей защо не си направим една партия и да премахнем статуквото, вместо да се карате.
Събираме се 20-30човека, печатаме си 1 000 000 фалшиви бюлетини, като тези в Костинброд и печелим.
Хората са го измислили вече а вие се чудите как така ГРОБ печели все още.
Ами ето така с милион фалшиви листчета даже Том и Джери , Мики Маус, Гуфи и Чип и Дейл могат да са правителство.

29.   За ГЕРБ естествено. българите обичаме и искаме да ни лъжат.

30.   До 24

Обствоятелствата спасиха България.
Основно заразените за сега са от "махалите".
Мъжете в България средно живеят по 70 години. Мъжете в Испания, Италия и други - 80 или дори 80 .
А колкото до махалите - "неофициалните данни" (разбирай тея, дето не ги пускат публично, защото не е политокоректно) са, че там повечето не стига и 60 години.
Сега - вирусът масово поразява мъже на по средна възраст 78 години със съпутстващи заоблявания, при това.
НИЕ ПРОСТО НЯМАМЕ ТАКИВА! Оцелелите до тази възраст са с много силен имунитет и са в много добро физическо здраве.
Другите просот са умрели. Естествено, сега се язди вълната на "ние спасихме нацията" и ще се ползва, за извинение за всичко лошо.
България щеше да е с малко жертви, даже и да нямаше правителство. Зорът е, че с упоритостта си и групостите си, ни водят към вероятно най-тежката икономическа криза, от следвеонните години насам.

31.   26, ГЕРБ сигурно и за корупцията не са виновни, за източените пари от обществените поръчки пак не са виновни и за това, че 70% от еврофондовете на са усвоени, сигурно и за това не са виновни, нали? За това, че няма никакъв напредък в здравеопазване, образование, намаляването на престъпността, сигурно и за това ние сме си виновни, нали? А това, че във всяка община ГЕРБ колят, бесят и без да им дадеш рушвет, нищо не можеш да направиш, кой е виновен? Ами за това, че се толерират цигнаските бароните да си правят далаверите с просия, проституция и наркотици, пак ние виновни явно. Язовирите пак без знанието на ГЕРБ се източиха, нали? Сигурно и хората излъгаха медиците няколко пъти, че ще им вдигнат заплатите и че ще им дадат по 1000 лв бонус за дето са на първа линия. Сигурно и хората откраднаха парите за предпазни средства на медиците и апарати за обдишване. Сигурно хората са виновни, че съдът не работи и че всеки с пари се измъква, независимо дали е убил, откраднал, измамил. Може би хората изтеглиха милиардите държавни заеми.

Е, да, виновни сме, ама за това, че си траем. Колкото до перспесктивните хора те отдавна избягаха. Глупава е тезата, че като си перспективен и едва ли не трябва да си мълчиш, дори да те крадат. Точно перспективните и честни хора са още по-застрашени, защото те дори един бизнес не могат да направят, ако не бутат рушвети и ако не се намърдат в лайната и политиката. Трябва да си малоумен да вярваш, че като си перспективен, трябва да си траеш, колкото и да те ебат. Ако щеш не е въпроса, някой да ти дава чували с пари, а чисто и просто да има законност. От тях се иска просто да спазват закона, нищо повече. Ако се спазваше, нямаше да има нито корупция, нито крадене, нито нищо.

32.   Аз ще гласувам за ГЕРБ !

34.   Номер 14 просто е уцелил десятката! Всички в управлението са деца или внуци на комунисти. Същото е положението и с икономиката ни, и със съдилищата, и с всички държавни и общински служби. За комунистите са запазени всички сладки службички, било то частни или държавни. Познавам доста такива и спокойно мога да кажа, че при никое правителство не са били пипани.
Честно казано, нямам идея за кого ще гласувам. Досега гласувах винаги за Демократична България, но в последните няколко години и от тях съм доста разочарован. Принципно, винаги гласувам с преференция, като внимателно проверявам хората в листата. Направило ми е впечатление, че читавите хора са сложени към края и са колкото да примамят гласоподавателя, а в челото са пълни некадърници.
Колкото до Славчо чалгаря, всеки коментар е излишен. Ако си изберем придворния шут на мутрите, значи сме много, много зле.

35.   Колко платени тролове имат, които постоянно спамят ГЕРБ, герб - за мен трябва да сте видни мазохисти, за да изберете отново тая паплач, която за 12 години досъсипа и доокраде милата ни и измъчена от хиляди лъжи Родина! Герб направи само едно - бедняците ги направи милионери и разни калинчовци и калинки да са по етажите - друго нищо.

За всяка друга партия ще гласувам, но не и за тези!

36.   Като наближат изборите ще преценя, но със сигурност ще гласувам против герб, дори и да е с цената да си пусна гласа за червените боклуци.
Ж21

37.   Ами ако изобщо гласувам, за Герб ще е. Изглеждат ми най-малкото зло.

38.   Бих гласувал за всеки консервативно настроен, но не и за жена. Тоя пожарникар смени почти всичките си министри с жени и съсипа държавата. Уважавам много Орбан, който не се подчини на феминистичната Меркел и и показа среден пръст, като изхвърли всички жени министри и остави само мъже. Изгони Сорос като мръсно куче и страната му дръпна напред. Ще му е трудно да ликвидира феминизма в Унгария, но вече има успехи и традиционните семейства там се завръщат. Жени не трябва никъде по света да се допускат в политиката. Вредно е за всяко общество. Това е моето мнение!

39.   Бих гласувала за жена. А тези, които са жени министри, в момента смяташ ли че взимат решения?!?!

40.   ГЕРБ!

41.   Не забравяйте, драги хора. Мутрите не си отидоха. Просто едните мутри избиха другите мутри.

42.   Какво се напрягате да спорите кой за кого и защо ще гласува.. и за Чък Норис да гласувате пак едни и същи ще си управляват задкулистно, до такава степен са пуснали корени нашите управляващи, че даже и да свалите текущите управлаващи и следващите нищо няма да стане защото те знаят как да крадат, научили са се и то доста добре, на управляващите не им пука дали ще стачкувате дали ще пишете теми и т.н. защото те са добре заработили са си доста солидни суми и не им пука, те нали са добре, техните деца/внуци семейство са презадоволени , вие му мислете.

43.   Възраждане, заради Пламен Пасков и Костадин Костадинов.

45.   Много Гробари се появиха нещо.
Ето къде идат данъците ни. За онлайн тролове.
Знаех само един прост човек останал верен на Герб, даже луд фен, а се оказва че има цяла орда.

46.   Аз няма да ходя да гласувам, а ще ходя да НЕ гласувам за Герб... Ще се пробвам все пак в останалите партии да намеря нещо за което си струва да се гласува, но е съмнително...

Принципно Бойко според мен е пожизнен както беше Тато. Тато много го плюят, и накрая ходят и си го преизбират в лицето на Костов, Сакса и Бойко... Държава без гражданско общество, си търси тиранин, просто това си е житейски закон. Много си мислят, че тия тирани просто се пръкват... не, хората си ги избират и си ги търпят, защото са неспособни да се самоорганизират. Т.е. да изпълнят дефиницията на това което е наистина републиката. Дори щатите мога да дам за пример където един политик като Рон Пол така и не успя да влезе по-нависоко в управлението, въпреки че се водят "land of the free". Вместо това влизат хора като Буш, Клинтън и Тръмп, които не се нуждаят от описание... В Русия пък е Пути, Китай - Си... просто какво да си говорим... Светът се завръща за съжаление към диктатура, по-зле от Комунизма и Нацизма. И причината да е по-зле, е технологическа. Днешните диктатори разполагат с много по-съвършена система за контрол и пропаганда. Подгответе се за "социални кредити", постоянно следене, днес в Китай, скоро по света и у нас... Аз лично се съмнявам, че за който и да гласуваш, ще направи някаква каква разлика.

47.   Естествено за ГЕРБ. ГЕРБ и Бойко Борисов може да си имат и слабости, човешко е. Но на фона на всички останали са просто супер и на светлинни години от тях. Когато се появи нещо по-читаво от тях вече може да преосмисля предпочитанията си, но за сега не виждам нищо такова на хоризонта. ГЕРБ поне ни приобщи към ЕС и цивилизована Европа, САЩ и ЗАПАДА.
БСП, АТАКА , ДПС и тем подобни да си ходят с еднопосочен билет за Русия, Венецуела , Северна Корея , Турция.
А майка България от векове е европейска страна и мястото и е в цивилизована Европа. Малки сме , затова все ще трябва да се съобразяваме с някого. Ако ще е така поне да сме с клуба на цивилизованите демократични нации.

49.   38,аз пък ще гласувам за жена!

51.   Няма да гласувам за никой, евентуално за някоя малка партия, според-зависи какво предложат. На Герб, Бсп и Дпс не вярвам, Атака са тотални руски подлоги и въртидупци, ВМРО имат някои добри идеи, но като цяло пак са въртидупци. Ни ляво, ни дясно, а на къде вятъра ни отвее. Слави - не, благодаря! Не бих си го причинил. Все пак ако изберат негова партия и направят добри неща, ще си призная, че съм сгрешил.

53.   Да не си червен Колю, та правиш проучвате, пък и нови шарани вече има, щели да гласуват за Славуца, от трън та на глог!? С какво Славуца е по умен от Боклука? Една мода селски тарикати са, същата мутра ще бъде като Боко.

54.   Ще гласувам за Нинова и БСП .

55.   Не съм решил още за кой ще гласувам, но с 1000% сигурност ще е против гербавите, които вече 10 години ни грабят и мачкат в коалиция с турците и пишман патриотите. Време е да изметем хунтата!

58.   Абе какво гладуване бе братче ?!?!?
За когото и да гласувате ,получавате едно и също !
Не разбрахте ли че самата система е гнила и с гласуване нищо не се променя. Вие не ги ли гледате по ТВ ? Цялата тази компрадорски пасмина без значение какви декларират че са.
Гласуването при така установените ред само узаконява статуквото.

1-50 от 82