Споделена история от Други

Злоба, лицемерие, двуличие и страх
Темата ми изглежда, че е банална, но реших да споделя. Касае се за проблем с паркирането. От провинцията съм. Живея в София, в Надежда на квартира. Блокът е стар, на 6 етажа с по 3 апартамента на етаж, като не всички са заселени. Повечето от жителите са пенсионери и нямат автомобили. Наоколо не е застроено, има доста пространство и няма проблем с намирането на парко място. Често ползвам градски транспорт, защото ми е по-удобно, но понякога карам и колата. Излизам рано и се връщам късно и общо взето никога не съм паркирал на наличното място за 4-5 коли пред входа. Не виждам проблем в това, че съм спрял на 20-30 метра по-встрани. Във входа я има, я не 5-6 коли. Веднъж прибирайки се ранния следобед спрях близо до входа. Винаги където и да съм спирал съм се съобразявал, да има място за други, да не запуша някой и т. н. и т. н. На другия ден забелязах, че вратата ми е одрана с ключ. След известно време отново бях спрял близо до входа. Този път имах оставена бележка на предната чистачка (не особено грамотно написана) с текст да не паркирам там, а да си ходя на село. Нито съм от село, нито пък съм и простак. Както и да е. Започнах, да избягвам да спирам там, дори и да имам възможност, просто защото макар и стара, не искам да намеря колата си със срязани гуми и т. н. Преди известно време срещам съсед и получавам с лек присмех следната реплика от него "Ааа, май си разбрал, че не трябва да паркираш, където не трябва". От скоро на първия етаж се настаниха представители на най-голямата малцинствена група в страната. Някъде от монтанско. Имат по някой лев. Добре са облечени, що годе прилична кола карат. С някакви далавери се занимават. Държанието им е безобразно. Музика, викове, трескане на врати, боклуци по стълбището. Чудно ми е, защо някой си е дал апартамента на такива наематели...? Както и да е. Забележете също - изключително нагло спиране на колата, където им падне. Вкарва се дори и на малката площадка пред входната врата на блока или просто на улицата пред другите коли, които няма как да излязат впоследствие. Е, преди два дни станах свидетел на следната случка. Човекът, който ми надра колата и който ми писа бележки застанал пред вратата на наемателите и с умолителен глас към тартора "Извинявай, може ли само малко да поместиш колата, за да изкарам моята? ". Е, какво ли си помислих? Този съсед ме е видял мен - най-обикновен човек, незастрашаващ никого, не направил лошо и не попречил на никого и реши да се заяде, но на безобразно наглите братя от малцинството не смее нищо да каже. Ами аз няма да живея там вечно и да създавам смут с регистрацията на старата ми кола. След около 3 години при нормална политическа и икономическа обстановка ще напусна България. Просто трябва да придобия опит в специалността си. Колата ще си я закарам в родния град. А в апартамента, в който живея ще дойде друг провинциалист или пък ще го купи или още по-лошо - ще дойдат пак някои братя от малцинството от някои далечни села. Често казано хич не ги изживявам тези неща, хич не ми пука, кой какво ми говори. Просто в момента имам време и реших да напиша темата. Някак си ми стана неприятно, как някой може да ти съсипе колата без каквато и да е причина.

Коментари

1.   А ти що не му одраскаш колата на тоя малоумен съсед? Да сте квит просто.

Българите са масово страхливци, особено по-старите поколения, затова циганите ни завземат.

2.   Моята кола, преди да я купя, била паркирана в люлин и изпочупили огледалата, надрали я брутално, спукали гумите, защото беше с регистрация от Бургас. Аз за това я купих и почти без пари, пооправих я. След време си купих друга кола, ами срязаха й гумите. Бях на гости и паркирах пред един блок. Ще кажеш, че хората в Люлин нямат нищо общо с другите населени места в София. Чувала съм, че и по други градове така си режат гумите. Хората са ужасно злобни. Добре, че живея на синя зона и тука няма мое твое, всичко е платено и регламентирано. Но простотията е навсякъде, така, че и аз съм с единия крак в чужбина вече. Тук ще остане само утайката.

3.   Не го приемай лично!
Ще ти тежи.
Не си заслужава, просто трябва да си по предпазлив и да се научиш да усещаш къде може да се създаде проблем.
Да, гадно е, но като че ли днес гаднярите са в пъти повече от нормалните хора.
Имах един случай с наш съсед, който крещеше на децата, като играят навън. Ползваше май нещо, не, не пиеше, а нещо друго вземаше.
И един ден той спря да им вика и аз се зарадвах.
Но, среща ни съседа мен и съпруга ми и той започва да сочи мъжа ми и да ми вика, че мъжът ми го е бил и го боляла ръката след това.

Мъжът ми вика, кой, аз ли? Че кога, объркал си се, не съм аз. Грешиш.

Усетих аз за какво става дума, но мъжа ми отрича, вика ми, с пръст не съм го пипал.
Мина година, съседа се изнесе, и ние бяхме на квартира там и чак тогава мъжа ми през смях ми разказа, как му е извъртял ръката на съседа, и го е предупредил да не вика по децата.
И това става в чужбина, знаете ли, какво ще се случи ако оня повика полиция. Но там има и един друг закон, надрусан ли си, ти поемаш всичко. И съседът, понеже е бил надрусан не е посмял да звънне на никого.
А мъжа ми го е дебнел точно да е в такова положение.
Не, не ви препоръчвам да отмъщавате, но не ви и спирам, ако имате вариант да го направите.
За лично удовлетворение.
Защото нашите полицаи например днес викат по пенсионерите в градинките и с рупора крещят да слагаме маски, а в същото време един наркодилътр не могат да хванат от по-висок ранг.
Що ли, а ?
Щото са дрисльовци в униформа, зависими мъжлета, дето се правят на мъже.
Та и вашия съсед!
Измислете нещо, да не ви пука!