Споделена история от Други

Момичета плиятелки - тя само ме копира!!
Момичета приятелки сме с едно момиче. Не, че сме много близки, но поддържаме контакти. Обаче тя започна много да ме копира. Всичко каквото аз правя и харесвам и тя така. Неприятно е! И последното, което много ме издразни. Аз имам блог на определена тема и тя също си направи, пак на същата тема блог. Нещо като конкуренция иска да се превърне. Взима ми от последователите, копира ми идеите и само ме търси за съвет, дали ми харесва това или онова, което поства. Нищо не й казвам, добър човек съм, но не я искам за приятел, само ме използва.
Как да я разкарам тактично, така че да продължа да се развивам без да ме копира. Ако я блокирам от Инстаграм или друга мрежа ще разбере и не искам да я нараня. Тя само гледа в мойте прафили и не ми е приятно.

Коментари

1.   Всеки си има идол-за един е Ботев,за друг е Айнщайн,това момиче е избрало ти да си и модел,радвай се.

2.   Използвай този факт за да се развиваш.Нека ти е конкуренция,само там се явяват новите идеи.Бъди иновативна,измисляй нови неща и ще видиш как при теб ще започнат да се получават нещата,а при нея няма да вървят.Тя щом копира значи е глупава и няма идеи.Но пък може да се окаже,че тя е по-успешната.Тогава ти ще догонваш.Това е развитието,това е пътят нагоре.Правата линия на комфорта много скоро се превръща в упадък.Така е от атома до Вселената.Просто копирай модела на сътворението и ще успееш.

3.   Добре, ти на приятелката си ще забраниш да те копира и да ти взима последователите- а, на другите как ще забраниш?

4.   До 3

Като постоянно показваш, как са крачка зад теб. Пкажи, че темите и нещат аса ти ден-два по-стари от техните, покажи как те копират кадър за кадър и ВОАЛА! Виждал съм хора, да провалят целият живот на копикатори, само заради 1 видео, така че не е невъзможно!

5.   Слушай коментар 1. Не слушай коментар номер 3.

Ако си от тези като коментар намер 3 не бих ти бил последовател. Та ако искаш последователи оцени тия дето директно те следват и те имат за подражание (като приятелката ти) вместо дигиталните дето ки кликват 'лайк' докато са в кенефа.

6.   О миличка, я слез на земята това си показвате личния живот на непознати само и само да се харесате на Сульо и Пульо е пълна простотия. След някоя и друга годинка ако пак прочетеш тази тема ще има да се смееш повярвай ми. Като искаш да и покажеш, че си повече от нея направи го, но във интелектуално отношение, защото може да ти копира стила на обличане, блога, но знанията, които ти имаш няма как да ти отнеме колкото и да се напълва. Покажи и, че я превъзхождаш с акъл бе да му се не види! Имах подобна съученичка в гимназията дразенеше на други от нашия клас, че я копирали по отношение на някои неща в облеклото. И какво стана накрая до ден днешен на почти 27 г. си остана една повърхностна простакеса, а тази на която най - много се дразенеше, че я копира в момента е ИТ специалист майка на 2 деца и развива собствен бизнес онлайн.