Споделена история от Други

Какво бихте ме посъветвали?
Здравейте, аз съм на 17 години- очевидно ученик, 11 клас...
Чудя се какво ще се случва от тук на татък, след като завърша...
Мисля да следвам в Германия, но все още мисля...
Какви трябва да са ми целите в живота?
В смисъл какво ми трябва в живота (? ) пари, коли, жени, семейство, образование, а може би спокойствие, не знам...
Какво бихте ме посъветвали? Аз наистина съм объркан.

Коментари

1.   Трябва ти образование, нещо което те влече. След това добра работа, сериозна приятелка, някой ден деца, къща. Това му трябва на нормалния човек.

2.   Строго индивидуално е. На човек му трябва просто да е доволен от живота, който има. Ако за едни щастието е в парите и бройките, то за други е в топлата вечеря и децата.
Седни и помисли какво ти искаш от живота си. Постави си цели, които да следваш. Съвсем млад си, възможно е да опиташ нещо, да не ти хареса и да опиташ друго. Пътища много, ще си намериш посоката. Мога да те съветвам да правиш единствено това, което ти се иска и намираш за смислено. Тоест, учи специалност, която ти допада, намери работа, която не те ядосва ежедневно, бъди с хора, с които се чувстваш добре. Ти и картофи да продаваш в този живот, трябва да го правиш с желание. Разбери, че има нужда от всякакви хора. Не може всички да сме лекари, не може всички да сме семейни, не може всички да сме по купона. Не е нужно да си нещо конкретно, няма нищо строго задължително. Потърси своето място в света, опитвай нови неща, стреми се почти постоянно да проучваш и да се интересуваш от нещо, за да градиш и получаваш.
Обикновено човек след навършване на пълнолетие се ориентира в дадена сфера, в която иска да работи и да се развива. Минава през няколко несполучливи връзки, губи и намира своите приятели многократно, сменя една-две работи докато попадне на точната. Излиза, забавлява се, после намира човек, с когото иска да прекара живота си и се задомява. При някои е много сполучливо, при други има трески за дялкане и усилия за подобряване на връзката. Ще минеш през страшно много. Възможно е няколко пъти поне да смениш предпочитанията си. Преди да пораснеш ще си мислиш, че всичко винаги ще е перфектно и че ще си щастлив еди-кога си. Когато станеш зрял човек ще разбереш, че грешките са по-важни от успехите и са неизбежни, но и през кризите можеш да си щастлив. Тогава няма да съдиш толкова прибързано и няма да се притесняваш, когато си объркан, понеже ще си свикнал и осъзнал, че въобще не е толкова страшно. Не се побърквай преди дори да си започнал своя самостоятелен живот. Всичко ще бъде наред, мислите ти ще се прояснят и дори и да не искаш на моменти, ти ще продължаваш да се движиш напред крачка по крачка.

3.   Трябва да разбереш какво те прави щастлив. Направи си списък с нещата, които ти харесват и виж кое правиш най-често. Аз лично съм момиче на 13 скоро14 имам матури скоро не знаех какво да запиша и, затова си направих списък и реших да следвам информационни технологии. Така и ти❤️Късмет!

4.   Объркан... и айде веднага да бягаме от реалността. Това емиграцията е само за отчаяните.