Споделена история от Други

Съседи без пари и ремонт на покрив
Искам да пиша тук за един проблем в моята кооперация. Собствениците са шест семейства. От 2001 година покрива започна да пропуща и оттогава знаем за този проблем. В момента покрива има дупки и тече в апартамента на таванския етаж. Хората които живеят там обаче нямат пари. Апартамента им е ипотекиран, не са си плащали парното цяла зима и там идват да живеят от време на време други техни роднини.

От 2001 досега те винаги казват, че нямат пари за ремонт. Ако бяха събирали досега на малки месечни вноски, вече щяха да имад да платят и ремонта да почне. Те обаче явно не умеят да спестяват пари, а без тяхното участие никой нищо не почва. На тях им тече най- много, а иначе влагата започва да се спуска надолу по стените и да пада мазилката на сградата - не знам точно как се казва тази мазилка, правена е 1963г.

Чудя се тези хора дали въобще държат на това жилище или само чакат там докато им бъде отнето от банката към която са го ипотекира. Бих искала да чуя и вашите мнения и ако някой има някакъв подобен опит.

Коментари

1.   Хората имат заеми, как да спестяват? Те трябва просто да продадат апартамента. Говорете с адвокат, можете да почвате с ремонта, просто те ще дължат пари на кооперацията. Но нали знаеш, няма да ги върнат

2.   Прочети Закона за етажната собственост, там тези взаимоотношения са регламентирани, и нека домоуправителят да си влезе в ролята.
Мечо Пух

3.   Мечо Пух е прав, виж Закона, мисля, че можете да предприемете ремонт и без тяхно сългасие и после да си търсите парите от тях като пред свършен факт, и те ще са длъжници, но няма да може да ги вземете, защото хората просто нямат пари. Много е гадно, но това е положението.

4.   Кандидатствайте по проект за саниране. Може да не е цялата, но поне част от сумата се поема от държавата.