Споделена история от Други

хазартна зависимост
Здравейте, момче на 27 години съм и за последните 10 години съм изгубил около 80 000лв. Само за последните 3 години съм около 40 000 назад. Искам да спра веднъж завинаги с тази гадост, защото този порок ми разсипа живота. Затънах в бързи кредити последните месеци и това преля чашата. Блокирах си всичките сметки в сайтоте за игра, но ме е страх да не започна след време пак. Ако някой е имал същия проблем нека даде съвет, защото това е най-гадното нещо през което съм минал.

Коментари

1.   Като има кой да ти дава пари - харчи ги. Явно си прост.

2.   Ами просто не дей.Голям човек си.Имаш психиката и силата да се откажеш.Това е няма нищо сложно или дълбоко за писане .Според мен всичко зависи от теб !Желая ти успех !

×17годишен×

3.   Потърси помощта на психолог, психотерапевт и защо не дори психиатър. Зависимостите се лекуват трудно, но трябва да го пожелаеш, не се отчайвай ако не успееш с първия опит при такъв специалист, ще е нужно време и да попаднеш на точния човек, който да ти помогне. Успех

4.   Ти сам виждаш че нищо не си спечелил, а си похарчил страшно много пари. Защо продължаваш тогава? Намери си друго занимание, нещо полезно, приятно и от което не се губи толкова.

6.   Аз се борих 12 г. с това нещо. Започнах на 20 и до 32 бях зависим. От интернет залагания, да покер наживо и с приятели. Именно кръга си смени. Не бива да имаш досег с комарджии. Аз загубих 130 000 лв. Мои, изкарани пари. Имам добро образование, в България започнах стартово с 2000 лв. през 2009, това бяха много пари тогава. Но бързо затънах и теглих заеми. Всичко проиграх. Мотивирах се за по-голяма заплата навън и щастието ми се усмихна. Около 10 000 на месец в лева. И пак търсех заеми, всичко заминаваше. Загубих 2 качествени момичета, никоя жена не би търпяла. Затова реших да спра сам, сам трябва да се осъзнаеш. Гледай филми в ютуб, някак помага да се събудиш. При мен по чудо запазих работата си навън и парите, което ме стабилизира. Но тепърва градя живота си. На 32 съм, нямам семейство, приятелите ми отдавна са женени и с уреден живот и все едно последните 12 г в моя - аз нищо не съм правил. Ключовата дума е сам. Ако искаш да играеш няма спиране, ще лъжеш, ще искаш пали на заем - пак ще играеш. Плосто трябва да се събудиш, приятел

7.   Почнах да ходя на църква и спрях. Гледай пастор Пламен Петров всеки четвъртък от 21 часа в Ютюб и се моли на Бог за нуждите на хората. След това има свидетелства за изцеления.

8.   Виж сега главното за мн хазартно зависими е че нямат какво да правят. Намери си хоби ходи на фитнес давай пари за дрехи за жени но не и за хазарт. Неможе да повтаряш една и съща грешка и да очакваш различен резултат