Споделена история от Други

Кучето ми няма хигиенни навици
Здравейте! Става дума за женски бигъл на 9 месеца. Досега нито веднъж не се е изходила навън, дори когато сме се разхождали по 4 часа. Другото като изпонаядени первази и стени го преживяхме, все пак ще отмине до година-две, но липсата на хигиенни навици ни побърква, особено майка ми, която си пада голяма чистница. Важно е да спомена, че кученцето е много срамежливо и плашливо навън, най-вероятно се чувства неудобно да се изхожда на открито. Как да се справим с този проблем? Приемам всякакви съвети. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Имала съм куче, помня, че в началото го учехме да ходи в банята (защото беше много малко и не можеше още да се извежда), като когато направи беля на неразрешено място му се невежда главата към белята и му се караш. После го водиш в банята, за да направи връзката.
Лошото е, че вашето вече е голямо и ще ви е по-трудно да го научите.
Единственото, което ми хрумва е да потърсите кучешки треньор, който да обучи вас как да го научите по-лесно.
Успех

2.   Каквото и да се случва с животното, ти и майка ти или хората в дома ви, сте си виновни.
Има треньори за кучета и стопани, намери някой. Има един готин пич антоан от сити догс, който работи добре и обяснява добре.

Отделно, тази порода е умна, будна и дива порода. Не толкова дива, колкото е работна - това е ловно куче. Подкарвач, преследвач. Ако не му давате достатъчно мора и задачи за през деня за мозъка и тяото, кучето ще прави бели, ако му отделяте време, ама не разходка, тип гледам си телефона докато го чакам да се изходи, няма да стане нищо добро.
в тубата има много информация за това как а се гледа правилно куче
късмет

3.   Виж в нета съвети за кучета. Поговорете с ветеринарен лекар за проблема. И в краен случай има треньори на кучета. Платете му за 2-3 урока за кучето.

4.   Трябва да го социализирате от малко .Ако сте го изпуснали ще свикне.Повече сред хора и други кучета.Това не са хигиенни навици.Може от храната да е .За всяка възраст трябва различна храна.Бигълът е куче ,което постоянно иска действие и обича да играе .Енергично куче ,което се нуждае да бъде много често на вън!
Водете го сред природата или отидете на къмпинг,иска не иска ще свикне.Това не е жилищно куче.Те имат нужда много да бягат.Правят бели и в по- късна възраст.Кучето обича природа ,кал и да се въргаля в нея ,на първо място е животно и не очаквайте да се държи като човек.
Обичайте го .Прегръщайте го по- често .Не е нужно да му навеждате главата.Не с насилие.Достатъчно е да свикне на остра интонация на гласа .И не да му викате ,а само да му се скарвате закачливо ,като на дете,каквото е и да го питате неща от сорта на ,,Кой направи беля" измислете си фраза и я повтаряйте в такива моменти ,за да намерите общ език.В началото ще се наложи да го доближите към белята и леко да му се скарвате по остро .След време само играта с гласа ви ,ще е достатъчна ,кученцето да се извини,скимтейки.Ха-ха.
Успех.
Бигълът се нуждае поне сутрин ,обед и вечер по 2 часа разходка ,за да бъде щастливо и уморено куче!

5.   Хващаш му муцунката и я навираш в лайното,след като му го направиш ще му се караш,и след няколко пъти ще се научи,няма друг начин.