Споделена история от Други

Морското свинче обича ли да пътува?
Добър ден! Ще се опитам да бъда кратка. Имам морско свинче. Догодина ще се местя в друг град. Ще си взема животинчето с мен. Но ще се наложи всеки петък и всяка неделя да пътува с мен. Пътят е един час някъде. Но проблема ми не е това. Страхувам се че през зимата докато ходя пеша към автогарата ще го простудя. Какво да направя според вас да избегна тава.

Коментари

1.   В никакъв случай не го прави. По този начин аз изгубих своето морско свинче. Имаше един период, в който много често си ходихме на село и трябваше да мъкна Рошко(така се казваше) с мене. Но последнит път беше фатален. Тъкмо щяхме да тръгваме от село, товарихме багажа и отидох за малко на задната седалка да оставя нещо и жидях как Рошко се изправи в клетката и залитна настрани. Аз се разкрещях, тати ме чу и извади Рошко от клетката и го взе в ръце. То беше толкова отслабнало. Коремчето му направо беше хлътнало навътре. Добре няма значение, не искам да те плаша, но не рискувай. По-добре го остави на някоя приятелка, която може да се грижи за него дълго време.

2.   Доколкото разбирам в петък ще пътуваш до родния си град, а в неделя- обратно. По-добре го оставяй у дома, нищо няма да му стане два дни да седи само, аз моето съм го оставяла много пъти, слагам му доволно храна да има, вода, сено и си е живо и здраво, не се оплаква :)

3.   послушай 2. Не смятам, че и пътниците ще искат да пътуват с него. Има стари хора, които не обичат животни (недаващи мляко или яйца, а свинчето е за тях плъх! ).
Остави го у вас или у приятелка. Така можеш да зарадваш някои друг, които няма животинче, не му дават например. Сприятели се със съседчета, така е най-удобно, а и само 2 дни може да изкара без проблем

4.   Не. Категорично морските свинчета не обичат да пътуват. Те са сред малкото домачни любимци, за които транспортирането може да е опасно. Би могла да го вземеш със себе си, ако се местиш трайно, но НЕ е препоръчително да го подлагаш на стрес от смяна на дома всяка седмица.
Най-добре го остави на близките си. Те ще се грижат за него, а ти ще го посещаваш често. Не рискувай здравето му, колкото и да ти е скъпо животинчето.
Ел

5.   От авторката- Ами през ваканциите. Примерно зимната. А докато ме няма в апартамента става студено.

6.   авторке, не му мисли толкова. Като почне училище в новия град, като почнете да живеете там, ще си намериш приятелчета. Няма начин едно съседче да нямаш, което да не ти помогне. Сега не мисли сложни, до края на септември, дори октомври може и така да го оставяш. После ще се намери решение!