Споделена история от Други

Напоследък не се чувствам добре в кожата си...
Добър вечер! Не знам към коя категория спада моята история... за това я слагам при "други"... Знам, че този сайт няма да ми реши проблема, но понякога човек иска да сподели даже и да не получи отговор... просто така да се разтовари.

Напоследък не се чувствам добре в собствената си кожа, не знам дали се дължи на депресия или нещо друго. Имам комплекс за малоценност и това ми пречи в доста отношения. Нямам успех с намирането на работа, нямам необходимата подкрепа от родителите (което е в основата на проблемите ми може би ). Примерно като малка ми е натяквано, че не мога да правя нищо, че всичко е грешно и никога не мога да ги удовлетворя. Вярно, че финансово винаги са ме подкрепяли, грижат се за образованието ми, за което съм им много благодарна, но ми липсва тази морална подкрепа... липсва ми самочувствие, увереност и за това не мога да общувам нормално с хората. И винаги ми е проблем да допусна някого близо до себе си (било то гадже или приятели). А се старая постоянно да променя това защото не искам да съм такава, но за сега без успех...

Коментари

1.   Липсата на родителска подкрепа наистина може да бъде голям проблем, особено за по-чувствителните хора. Аз също съм израсла без родителска подкрепа - както морална, така и финансова, знам добре как се чувстваш. За съжаление това насажда у нас комплекси още от ранно детство и после тези комплекси се носят цял живот, което пречи за създаването на стабилни връзки и успешна реализация в живота.

2.   Авторке, много е лесно да търсиш вината у вашите, но дори да си права, те няма как да се променят. Бъди
щастлива, че поне финансово те подкрепят, защото има и други родители.
Работи над себе си, не вини вашите, това няма да ти помогне.
Аз съм като 1, всеки ден се боря със себе си.

3.   Аз не си понасям кожата от както се помня. Стъпка по стъпка обаче се променям... ужасно бавно и с доста висока цена често. Просто опитай да се приемеш. Кажи си: "Добре де! Добре. Такава съм. " Кажи си и за останалите "Добре де! Добре. Такива са си. Приемам ги".

Опитай, ако вече не си успяла, да натрупаш една определена доза непукизъм по отношение на хората около себе си и това, което мислят за теб. Ти си си ти. Те са си те. Твоя живот си е твой и само ти определяш какво се случва, с кого и къде. Не дължиш нищо на никого. Не се опитвай на всяка цена да докажеш нещо на някого... няма смисъл. Намали скоростта, смени гледната точка и всичко ще започне да се подрежда.

Приемай мненията на околните просто като тяхната гледна точка. Те си я имат и се опитват да я пробутат на околните. Дали ще я приемеш за своя, зависи от теб ;-)

А, да! И по-малко емоции влагай в цялата тази работа наречена живот. Само се уморява човек. :-) По-малко, но по- качествено ;-)

Пътя е дълъг... аз съм може би само на половината. Наградата обаче си заслужава ;-)

4.   О абсолютно те разбирам и осъзнавам, че сега ти е още по кофти защото си без работа и си притеснена, всеки ден се повтаря все едно и също, затваряш се все повече в себе си и си мислиш че за нищо не ставаш и на никому не си потребна. И да права си-мама и тате колкото и ни помагат, толкова и ни навреждат. В пристъп на гняв или нервност всеки си е "изявал" подобни реплики от мама и тате. Наскоро една моя позната, майка на 7 годишно момиченце заяви, че когато малката правила бели и по съвет на майка и тя предпочитала да я обиди, отколкото да и удари шамар!

И мен са ме възпитавали така-с обиди и ви казвам сто пъти бих предпочела на ден да ми бяха удряли по 20 шамара докато си взема поука отколкото неумишлено да ми внушават, че едва ли не за нищо не ставам и да се чувствам като някакъв изолиран изрод. 100% съм сигурна, че ти си изключителен човек и главният ти страх е че ако допуснеш някого вътре в теб и той те опознае също ще остане с убеждението, че ти не ставаш за нищо и т.н. и ще те съсипе още повече. Отпусни се, знам че е трудно, промени средата която те заобикаля. А за работата не се тревожи, не е в теб вината-криза е! а и работодателите понякога не знаят какво искат.

5.   Мили деца, радвайте се на живота. Вие сте прекрасни. Малоумници запушиха работните места със старци и бабички. За младите хора няма работа.
Бъдете оптимисти. Борете се. Животът е пред вас. Искам всички ви да прегърна и ви дам обич и кураж.
Леля Зария