Споделена история от Други

Страх ме е да не ми сменят бебето
Здравейте.
В момента съм бременна в шестия месец и ще ви споделя нещо, което може да ви се стори странно.

Преди години сънувах починалата си баба, която ми каза "Внимавай като раждаш, ще имаш проблеми и ще ти дадат друго бебе"

Тогава не обърнах много внимание, защото съм сънувала всякакви глупости, а и не обмислях скоро да имам бебе. Но сега вече съм бременна, предстои ми да раждам и този сън все по-често ангажира съзнанието ми. Може да е глупаво, но наистина се страхувам че може да ми дадат друго бебе. Не знам в какво състояние ще съм след раждането, дори и да го видя дали ще запомня кое е моето. Плашат ме снимки от родилни отделения с много бебчета, наредени в креватчета едно до друго, изглеждат толкова еднакви.
Тази налудничава мисъл че може да сменят бебето ми по някаква причина, започва да ме побърква. Какво мислите и мога ли по някакъв начин да се подсигуря?

Жена на 28 от София, ще раждам за пръв път.

Коментари

1.   Това според мен става или по филмите, или много , ама много рядко. Почти невъзможно е.
Родих преди 2 години. Веднага след като се роди дъщеря ми я взеха да я почистят и ги видях, че й слагат гривничка с номер. После преди да ме приспят да ме шият сложиха и на мен такава.
Отделно мъжа ми беше в родилна зала и поне той беше в кондиция добре да види какво се случва и наснима бебето :)
Не се тревожи излишно, важното е да имаш доверие в израждащия екип. Мисля, че вече в някои болници има опция бебето постоянно да си е при теб.
Леко раждане ти желая и на финал пухкаво и здраво бебче :)

2.   Ако всичко е нормално и си в състояние, може да настояваш да не те делят от бебето. Когато разбдах, една родилка категорично отказа да ѝ вземат бебето. Прегледа от неонатолога стана пред нея и после я качиха с бебето в след родилното отделение.

3.   Спокойно, като се роди веднага ти слагат гривна с номер на теб и на него и няма как да се обърка. Никой не разчита на лицево разпознаване.

4.   Кажи им предварително на всички(акушерките и лекарите!), предупреди ги и им кажи какво си сънувала.

5.   Няма, слагат гривни като се роди зависи и къде раждаш, може и да няма други бебета.

6.   Лично аз не бих се притеснявал от такава възможност, ама от друга страна съм и мъж - к'во ми разбира тиквата от майчини инстинкти. :)

Така че... Сигурен съм, че някой го е написал вече, но има ДНК тестове за майчинство, които наричат "домашни" (т.е., ти самата взимаш пробите), както и лаборатории в София, чиито сайтове твърдят че могат да ти дадат резултат от тестове до 15 минути. Спокойно, пробите се взимат с тампончета в устата, не е като да трябва кръв и т.н. Кой ще наемеш да търчи от болницата до лабораторията, че после да ти се обажда след 15 минути с резултатите - ти си реши. Съпругът ти, близка роднина, доверени приятели. Можеш да вземеш няколко такива тестове за всеки случай, като проби за последния се взимат и проверяват точно преди да ви изпишат.

7.   това е в сферата на фантастиката :-) Практически няма как да се случи, вече са обяснили по-горе технологията

8.   Веднага слагат гривна на ръката ти с номер и същата гривна на бебето. Ако искаш ги помоли да гледаш как слагат гривните и запомни номера.

9.   Четох един случай в Русия,няква сестра над 10 години разменяла децата,и я хванали накрая,но след дъжд качулка.

10.   Една нощ преди години сънувах, че жена ме приближава и ми казва "Ела да ти кажа нещо. Ще имаш много леко раждане и ще родиш момиченце", след което ме подмина. Събудих се. След няколко дни видях двете черти на теста. Но ние съзнателно бяхме правили опит за бебе. След четири месец доктора каза, че е момиче. Като отидох да раждам го родих с 10 минути напъване. Понякога в тези сънища има странна доза истина или съвпадение. Аз бих те посъветвала да родиш в частна клиника, като мен, даваш 1000 лв. и като раждаш шанса да има други родилки е много малък, другите бебета са по стаите и имат гривнички. Проблема според мен е ако родиш в държавна без пари и там се родят в този момент още много бебета и ги омешат... знам ли. Все пак като си вземеш бебето виждаш познати черти. Моето си беше същото като от видеото на ехографа. Имаше носа на мъжа ми. След месеци си личеше по поведение, че е взело неща от нас, просто се успокой, едва ли ще стане гаф.

11.   Няма как да го контролираш това, ако раждаш секцио. Дори и да искаш нормално, може да ти пуснат повече окситоцин, което правят нарочно вече,( за да не се мъчат с дълги раждания лекарите) и да те приспят за секцио. Поискай веднага изследване на кръвна група на бебето. Изследвай се ти и бащата и после сравнявайте. Не е 100% гаранция, но пак е нещо. Ако продължаваш да имаш съмнения, паривиш днк тест и готово - ще знаеш, медицината е напреднала вече достатъчно. В болницата има архив на всички бебета, родени в този ден,лесно ще се намери,ако го сменят. Така че спокойно.

12.   Раждай в частна болница, ако е секцио - с местна упойка, гледаш и помниш. Бащата да чака с фотоапарат - като му покажат бебето, веднага снимка. Слагат и гривни, които не се махат в болницата. Важното да сравниш какво пише като се прибереш, че имаше случай в Русия - разменили децата и едната майка загледала гривната няколко години по-късно. Хем има гривни, но никой не гледа. Тук в местна болница пък при изписване ги разменили, едните си тръгнали с чуждо дете и по телефона ги търсили да се връщат. Това преди 4-5 г, не е преди 30. Смятай как от много мерки пак никой не гледа, даже и майката. Ако имаш пари може и един ДНК тест да пуснеш след изписването да си по-спокойна.

13.   Да не гледаш "Откраднат живот"? Няма причина да сменяват едно бебе с друго.

15.   Абе жена даже в нищожният малък шанс в което това би могло да се случи винаги имаш на разположение кръвен тест или днк тест.
Живеем в време в което престъпниците само с един днк тест ги хващат
как няма да е възможно по такъв начин да се установи дали едно дете е твое или не.
Тестове за бащинство в България например нон стоп се правят бол.
В чужбина хора чрез днк тест установяват кои са били предците им
стотици години назад.
Така че не се притеснявай.