Споделена история от Други

За бъдещето на България.
Здравейте, какво според вас ще бъде и какво трябва да бъде бъдещето на България в обществен, икономически и политически план.

Коментари

1.   Предвид мат'рЯла трябва да си бъде точно това, което е в момента. Нио нелогично няма в положението.

2.   До 50 години България няма да я има на картата като самостоятелна държава ще бъде част от друга най вероятно Турция
Преди да ме нападнете изобщо не си правя труда да хейтя, просто споделям какво наистина смятам че ще стане.

3.   Съгласен с №1 каквото си го направим и/или каквото позволим да стане, такова ще е бъдещето!

4.   2 Турците си имат достатъчно колиество лош мат'рял не им е нужно да се грижат и за нашия.

5.   2 след 50 години България няма да има проблем с турците, а със циганите. Защото ако за политиците те са евтини гласоподаватели, то за държавата като структора са социални паразити, гетата са развъдник на престъпност и болести.

Reb

6.   Според мен, бъдещето ѝ трябва да бъде по-добро от сегашното положение. България е европейска държава и хората в нея, заслужават да живеят спокойно и добре. Навсякъде има лоши хора, дори смятам, че българите са по-топли и сърдечни от много други нации.

М21

7.   4 от 2 напълно съгласен съм с теб но в предвид че сме най-бързо топящата нация в целия свят само въпрос на време е някоя от суперсилите да ни превземе.
Айде шибайте единичките пак :)

8.   България е била 500 години колония на Турция. Турците са грабили всичко, което се произведе в страната 5 века. Затова България е бедна. Но като член на НАТО ИЕС горе-долу докарва до някакъв жизнен стандарт. Ще си съществува, защото Русия няма да позволи на Турция да ни превземе, а Израел няма да позволи на Русия да ни вземе. Така че ще си кара и занапред както досега.

9.   Аз така и не разбрах за какво му е на някого да ни превзема. Дори и да е останало нещо за крадене, има си по-деликатни начини да се краде, без да ни превземат. Това с превземането беше далавера в средновековието.

10.   Най-оптимистичният сценарий за България е да не става по-зле от сега, но се съмнявам. Управлението е олицетворение на хората по тази територия - простовати мошеници и тарикати.

11.   До 8

То па едно производство, като е падала мо мале-леле ...

12.   http://spodeli.net/4/story-150070.html

Виж тази тема и по-точно коментарите, за които при това някои са гласували с 5 звезди, и ще си отговориш на върпоса.

13.   До 9

Има и други методи, които не бих нарекал крадене. Виж какво правят Китай с някой западнали азиатски и африкански икономики - влизват средства, налагат си контрола, правят си каквото им кефне, но резултатите са, че странта започва да произвежда повече и започва да има повече работа за метните. Не знам, дали това е крадене. Да, обсебване е, но не бих могал, да го нарека точно крадене. Но ще се разбере след 20 години ....

14.   Пак ще се гледат тъпи турски сапунки, ей не ви ли омръзнаха тези безподобни бози. Последните хубави са заснети през 2014 година, от тогава насам бълват боза след боза комшиите. Повече ми харесваха португалските и хърватските сериали, писна ми от тоя Истанбул да го гледам.

15.   Не мога да кажа какво ще бъде бъдещето, тъй като зависи от всичко, който, каквото прави. Протестите няма да помогнат. Референдумите не помогнаха. Остана само да се свързваме професионално чрез проекти. Само така можем да се обединим. Но българите не чакат наготово. Просто не знаят какво да правят.

17.   Тя България вече е полуунищожена. След 10-15 години напълно ще изчезне, защото хората са тъпи.

19.   Бъдещето на България ще е подобно на бъдещето на цяла Европа - превзети от хора, които имат висока раждаемост - основно от ромски и арабски произход. Общо-взето еволюцията не се интересува от това колко си изконсумирал, а колко деца имаш - как си си разпространил гена. Европеецът днес обаче гледа да консумира - цялата култура е насочен към консумация. Освен това, порнографията го извращава, но същевременно го усмирява и притъпява сексуалния импулс към продължение на живота. Медиите осмиват традиционните ценности, всеки втори-трети брак завършва с развод. Много ясно, че до 100-200 години Европа ще е арабско-ромска.

20.   "Освен това, порнографията го извращава, но същевременно го усмирява и притъпява сексуалния импулс към продължение на живота. "

Брат... ела в Скандинавието и ми кажи, колко са притъпени...
От 13-4 годишни са се почнали и то яко. Някой спал с под 15-20 партньора, дето не е в дългогодишна гимназиална връзка е направо смях. А там иначе ги водите масово "най-забили". Секс с този и онзи, дори не се критикува вече. Па тея с многото деца, след 1-2 поколения, стават с по-малко.

22.   №19 Ако Европа бъде прегазена от циганите, арабите и негрите, ще е жалка картинка. Само за 10 година ще я превърнат в смрадлива клоака, също като техните държави от които идват. Плъха си остава плъх и никога няма да стане лъв.

24.   Има доста ясни тенденции,които ще се запазят и след 20 години.Демографски-ще се свием с 1 млн.-малцинствата ще стават все повече и ще трябва политика за тях,най-вероятно ще станат активна част от обществото.Икономически аспект-с ръст от 3% на година ще стигнем централно европейските държави-икономиката ще продължи да се развива заради българите в чужбина,еврофондовете и аутосорсинга,на обществено ниво ще ударим дъното заради все ниското ниво на образованието.Политически план-със сигурност няма да има ГЕРБ,ще има БСП,силна дясна партия или коалиция от десни партии,ДПС и патриотична партия или коалиция от патриотични партии,ще продължава да управлява дясната партия в коалиция с другите,БСП ще е вечна опозиция с все по-намаляващ електорат,за сметка на ДПС най-вероятно.

25.   Еми, не е толкова трудно да се сетим.
Ще се борим със същите проблеми, които имахме до сега.
Безработица, мързел, недостиг на средства, кофти икономика, нискокачествено образование и от там-всичко наново.

26.   Ще става много зле.
Казвам го като човек, който е живял на Територията и е следял мнения на експерти за всичко случващо се.

27.   24, няма как дори да се доближим до централно-европейските държави, тъй като ние изоставаме все повече дори от една Румъния!

28.   Проблемът е, че ЕС е йерархичен съюз. Т.е. той си има център и периферия. Мястото на България е... крайна периферия. Захранваме с работна ръка когато ни кажат страни като Германия и Англия. Ползват ни като буферна зона при проблеми. Това значи, че при един конфликт (който рано или късно ще се случи), ние ще сме първите под ножа. Това е идеята на буферната зона - да я контролираш, но и да не инвестираш кой знае колко в нея, за да си готов да я загубиш. Узурпатор може да се яви кой ли не, до 50 години тук ще остане предимно циганско население, и това ще доведе до събития като в Косово. Турция със сигурност ще продължи да инвестира в региони с турско и циганско мнозинство, откъсвайки части от страната. Други части може друг да ги глътне, всичко зависи колко бързо ще се стопим като народ. Но че ще се стопим е повече от ясно. Това което ни запази като народ до сега - християнството, семейните ценности, българското село, собствената ни култура... е вече унищожено. На много не им се вярва, но не са си направили анализа. Да, оцеляхме хилядолетия, какво ли не, но тези фактори заради които оцеляхме - вече ги няма.

Затова... нека гледаме положително, имаме пък още няколко десетилетия да се радваме на що годе все още наша държава. Възползвайте се.