Споделена история от Други

Обеца на езика
Здравейте! 19 годишно момиче съм и от може би някъде година и половина искам обеца на езика. Болката, фъфленето и другите неща въобще не са ми никакъв проблем. Но четох на места, че навиците, които изграждаш с обецата да си играеш много чупили зъбите. Зъбите ми не са много здрави и се опасявам да не ги изпочупя с обецата. Това истина ли е? Моля ви, само хора с опит да коментират и по темата! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Откажи се от тази глупост, моя братовчедка си сложи, но в последствие я махна, защото и създаваше дискомфорт.

2.   Да, истина е - създават проблем на венците, откъдето страдат и зъбите.
Можеш да разговаряш със зъболекаря си, който ще ти обясни по-подробно.
Че не е красиво само вмятам, нооо въпрос на гледна точка.

3.   Нищо такова! Имам вече от 4 години, когато бях на 17 си я сложих. Само една седмица имаше фъфлене, болка при опит за ядене и това е. Но всичко си е до човек, ако мислиш, че можеш да се справиш, давай. На мен сега точно обратното, когато я махна ми е странно, защото съм свикнала да си играя с нея.
Всичко е до въпрос на търпимост, аз свикнах за около месец. Но проблеми и такива усложнения няма да имаш, ако отидеш при пиърсър, който си разбира от работата! И да не забравяш, че дезинфекцията е много важна, ако си правиш обицата.

4.   Ако си идиотка, направи го. Грозна си, нали или дебела? И си мислиш, че с една обеца ще станеш толкова уникална, че всички ще ти се възхищават? Не - ще си казват ебати тъпата овца.

5.   Аз дълго време имах пиърсинг на езика нито един зъб не ми е счупен от това.
Просто трябва да внимаваш, като си играеш с топчето.
Може да си сложиш пластмасова или силиконова обица, когато отмине периодът на зарастване.

6.   Говоря от опита на моя позната, която има. Нали само такива с опит да коментират...

Да, ако имаш чупливи (или каквито и да е) зъби и дъвчеш метал, те ще се развалят. Съществува нещо, наречено самоконтрол, обаче. Можеш да НЕ дъвчеш метала, като за начало.

След като сериозно питаш дали дъвченето на стомана би навредило на зъбите и очевидно не можеш да контролираш вреден навик, то явно не си дорасла за това, миличко. Наистина не трябва да се допускат бебета в такива студиа...