Споделена история от Други

Мразя българите
Толкова отвратителни същества не съм виждал. В целия свят хората са уважителни, добри, а българина все някой му е крив, все нещо не е наред, лъже, мами, псува като каруцар. (Разбира се има и добри сред тях 40/100)
Всеки втори с такова самочувствие, какво да облече, каква кола да кара, да се фука, хората в другите държави грам не им пука, защото всички са равни. Със собствени очи съм виждал клошари да влязат в някой магазин, всеки се отнася с приятни отношения. А тук в България ще те изритат едва ли не, не ти обръщат внимание, ако не си от “класата”. Жалко за красивата страна България. Отдавна не живея там, но ми прави впечатление, като си дойда за седмица, две и чакам с нетърпение да си замина, защото е хаос тук. Човечета пълни със злоба, мутри, биячи, уж богаташи, а мама и тате потъват в заеми заради синчето да кара порше 2020
Отрепки са всичките. Това е моето мнение, срам и позор за България, хора вие сте виновни, че всичко лека полека се разпада!

Коментари

1.   Аз чакам да завърша и да се махам. Това не е общество, а някакъв зверилник в който всеки оцелява сам за себе си. Не е заради парите, заради приятелите или нещо подобно. А просто защото поведението на хората те отблъсква, карате да заминеш на далеч.
Или ме ядосват също така безобразията в страната. Ей сега четох, че министъра на образованието казал, че следващата грипна ще бъде онлайн. Това е малоумно, имайки предвид, че деца с 39 градуса температура ще трябва всеки ден от 8:30 до 14:00 да стои пред екрана. Плюс това грипна се обявява, за да не пропускат децата материала. А също така има болни учители. Но не, законите на природата са нищо пред ОПГ ГРОБ. Грип, сополи, температура, болен няма значение, щом го казва министъра вече е закон, буквално.
В другите страни вече са на училище, а ние тука като затворници си стоим.
Извинете. Отклоних се от темата.
Аз нямам завишени очаквания. Не искам от българите да бъдат с пластмасови усмивки. Искам просто да са само малко по-трезвени. Всичките са като едни, все едно им се вий свят, заспали... ох, не знам, ама автора е прав.

3.   Ревизирай си средата, моята не е такава.:)

4.   Да ти кажа, прав си на 100%.

5.   3, не всички са готини като теб.

6.   Имаш доста идеализирана представа за "навсякъде другаде"... Просто всички негативни черти на човешката природа са още по-засилени тук. Но си ги навсякъде, просто тук са... на друго ниво. И става прогресивно зле всяка година.

7.   Прав си.

8.   Значи идваш тука и плюеш по българите, че много плюели и злобееш, че били злобни... Ирония ли бе да го опишеш.

9.   Социално-икономическият ни статус ясно показва на какво ментално ниво сме, а политиците са просто извадка на народа. В по-голямата си част сме кофти, да - мърлячи без перспективи. Достатъчно е да видим как се отнасяме към заобикалящата ни среда. На какво приличат градовете ни, какво правим с природата си, кой позволяваме да ни управлява и повече няма какво да обсъждаме. Не знам дали е от бедност или просто сме си такива по манталитет. И не говоря за последните 30 години, а за векове назад. Далеч съм от представата, че на запад всички са идеални и примерни, съвсем не, но чак такова нещо не съм виждала. Дори Беларус са светлинни години пред нас.

10.   И с право!

11.   ""хора вие сте виновни, че всичко лека полека се разпада!""

Това че всичко в България се разпада е вярно и започна в 1989 година. До тогава хората бяха много по-добри и с много по-добро възпитание. Тогава я нямаше тази злоба, завист и омраза. Всички които живяха по онова време го знаят.

12.   Рибата започва да мирише от главата.

13.   ... но се реже откъм опашката.

14.   До 5

Прав си, за съжаление :(

15.   Това е много наивно твърдение, че навсякъде другаде хората са уважителни и добри. И аз така си мислех, докато не отидох да живея в чужбина. Да, по-добре са възпитани и няма простотия. Но добри?? Навсякъде ти показват по възпитан начин , че не си един от тях, че си втора ръка човек. Никъде не те приемат в тяхната среда. Делят се на местни и емигранти. Повече от описаните неща в поста са верни, но само в определени среди в БГ. Смени си средата в България.

16.   Не разбрахме ти турчин ли си или циганин? И колко държави си посетил, че знаеш кое как е? Върви в Русия в някой забутан град, поживей 3 месеца и после кажи къде как е. После ще ти кажа следваща държава за пробване.

17.   До 11.
Разпада започва още от 9-ти 44-та година. Когато неграмотните селяндури избиват елита на страната.
Като начело на страната затават хора с трето отделение, неграмотници и убийци, много ясно, че нещата ще стават зле.
Още от там населението започва да се озлобява и деградира.
Комунистите разсипаха всичко, а не псевдо-демокрацията, изработена от деца на партийци.

18.   Това, което пишеш просто не е вярно. В чужбина се държат добре, защото са лицемери, но тайно зад гърба тв плюят, лично пред мен са плюли други хора, собствените си роднини дори! Хич не са толкова широко-скроени, просто имат строги закони срещу обиди, дискриманация и т. н. Няма по-голям шовинист от западно-европееца. Ние пасти да ядем. Ние тук приемаме чужденците като равни(освен, ако не са черни, защото сме расисти, каквито са и всички останали). Но в западна европа гледат на всеки, който не е американец или от тяхната нация, както ние гледаме на афганистанците. Те например си мислят, че българите сме мюсюлмани, изостнали и че Черно море е езеро. Така, че спокойно, българите сме също толкова зле, колкото и всички останали по завист, просто сме простаци, защото не сме лицемери и казваме директно. Но не се заблуждавай, била съм в чужбина, положението е даже при много хора, по-зле отколкото при нас. Такива лицемери и дребнави хорица, егоисти, гледащи само в чуждата паничка, не съм виждала и в България. Иначе разбирам какво те е заблудило. Западноевропееца пази поведение в делнични дни, докато не си свали гащите да пикае публично и други още по-гадни неща по парадите в западна Европа. Содом и Гомор не ми ги давай за пример, защото не знаеш какво говориш! Гнус ме е да опиша какво съм виждала в тези уж бели и цивилизовани държави. И тук не сме цвете изобщо, но там такава деградация надминава дори оргиите и извращенията е Римската империя. В Холандия човек имат официална партия на педофилите, ако искаш провери. Ние тук в България още нямме таква. И мен ме дразнят дребнавите хора сред нас, които са много и това че не сме възпитани да не псуваме, ама поне още не сме паднали толкова ниско. Натам вървим, но още не сме стигнали тези нива. Провери си пак информацията и се замисли, не те знам какъв си, но западните народи са по-зле от нас. Казвам го със съжаление, защото ние самите сме много зле и за да са те по-зле от нас, трябва да да вече пълни дегенерати. Говоря го от личен опит, живяла съм в чужбина, просто не се издържва вече на джендърските и животински простотии. Жалко, че се опитват и на нас да ги натресат и някои хора вече се подвеждат.

20.   Аз за това искам гадже чужденец, ама седя тука мама му стара, защо!? Много съм инертна. И понеже Българите не ми харесват, с някой изключения, се изолирам, изпадам в депресия и става по-зле. На моменти нямам желание за нищо. Търся си контакти и приятели от Западна и централна Европа по интернет, както и от щатите защото като съм в Бг това е единственият начин да контактувам с тях, но това интернета достатъчно ли е въобще!? Много ясно, че не ме удовлетворява.....
Иначе наясно съм, че и там има боклуци, много ясно, че не всички са готини хора. Но тук масовата "култура" сред моето поколение е отврат....

22.   Ако си мислиш, че на запад някой ще те приеме си се заблудил. По-добре пръв на село отколкото последен в града, а ти ше си последен в града това ти го гарантирам. Аз така пробвах и не става в чужбина си втори клас човек каквото и да си говорим. В България шансовете ти за успех са доста по-големи. Аз правя разни схеми тук там в България и Турция и Гърция и се вадят добри пари, живеем с жена ми добре, имаме сравнително скъпи коли ходим по заведенията и аз си го направих дето съм брал ягоди в Англия и в консервен завод съм работил. Мрънкачи колкото искаш ама някой да се хване да работи няма, това им го признавам на западняците по работливи са. Тук в България има наистина льохмани дето работят в КФС и си мечтаят да карат Порше докато се прибират към панелката си с рейса и да имат гадже модел....Еми няма как да стане, животът и светът не работят така! Имам една поговорка, която гласи: или си горе или си долу или падаш надолу...Това е!

23.   Ми като не ти харесваме защо изобщо идваш тука? :D И аз мразя българомразците, които идват тука, но някой мене пита ли ме? Аз например мразя гърците, но не се навирам в Гърция, стоя настрана. А сърбите, колко пъти са ме викали на екскурзии в Италия, Австрия, Унгария, ами не отидох, само защото мразя сърбите и не искам да минавам през Сърбия, а Австрия и Унгария са ми едни от най-любимите държави. Моя съвет е щом ни мразиш да не се навираш при нас, да откъснеш всякакви връзки с България и тогава си мрази който искаш. ;) Никога не съм разбирал тая практика да мразиш някого, пък да се вреш насила при него.

25.   И аз не ги харесвам. Особено българките, при тях положението е кошмарно. Не оценяват любов, внимание, романтика. Интересуват ги само парите, къде да си излеят злобата и как да използват мъжете си. Много странни и неприятни жени.
За себе си съм решил, че ще си търся чужденка.

26.   Доста грубо звучиш, но си прав. Криви хора има по цял свят. Всеки си има недостатъци. За съжаление злобата, завистта, самолюбието и липсата на каквото и да е уважение и зачитане на околните са изключително изразени в нас българите. Аз съм на 29 години. Имам професия, която ми позволява да работя в чужбина, но не съм се пробвал. Не знам, дали и ще опитам. Но, ако създам семейство и имам деца, ще хвърля всичките си усилия много да се учат, да се научат на труд и уважение и да успеят да заминат в добър чуждестранен университет. Като заминаването ще е с цел, не да го завършат и да се приберат и да очакват хубава работа, а за да се реализират там и никога да не погледнат към България. Това бих препоръчал на всички бъдещи родители.

27.   Авторе.. всеки ден и аз повтарям това! Прав си за всичко и Номер 1 е прав.
Толкова гнусни същества няма!
Няма уважение, преценяват те, отгоре долу, дрехи, социален статус и само ако видят, че не си от “класата” и не ги кефиш и нямат ИЗГОДА ... край.. ти си лайно!
Гнус! Скоро се махам и след няколко години и гражданството ще си сменя!

28.   Напълно съгласна с номер 8!
''вие сте виновни'' .. виновни са такива мишки като тебе, че ги е страх да бъдат себе си и заминават в ''супер напреднали'' държави и мизерстват само, за да може да си дойдат тука за 1 седмица и да са големи баровци, ама почнахте да се връщате заради пандемията нали, изрод такъв!
Самият факт, че си ''българин'' и се определяш за нещо повече, обиждайки сънародниците си, говори изключително много какъв глупак си :)

29.   Още един глас За. Прав си и мен ме мъчи същото. Нямам какво да добавя просто.

30.   Принципно не съм много ОК с такива крайни гледни точки като "мразя, ненавиждам" и т.н., даже очаквах четейки историята ти да прочета пълни глупости, предвид зле подбраното заглавие, но ме опроверга. Доста истина има в историята ти. Егоистични, не емпатични, издигащи в култ простотията са масата българи, винаги има и изключения де - трябва да се отбележи.

Като ЛГБТ човек мога да кажа, че не само не сме толерантни към различните, но сме и злобни. Уж гей хората парадирали с ориентацията си, а масата "добронамерени българи" не спират да подпитват тези, които по някакъв стереотип им заприличат на ЛГБТ: "ти гей ли си/тя лесбийка ли е/ с кой си ляга/ кой кого?..." Нали уж не ви интересува кой с кого си ляга и какво прави в леглото?!
Та, авторе, прав си. Никакво уважение между когото и да е, личния интерес е водещ, уважение към различен пък абсурд. Общо взето, всичко това е показател на една много ниска култура. Консуматорско мислене и никаква взаимност с околните. "Патриархалните ценности", които така ревностно се пазят реално са израз на глупост и простащина. Ако не можеш да проявиш уважение към другия, да ти имам патриархалните ценности, но всеки действа според разбирането си. Или според неразбирането.

31.   Злобата, завистта, омразата, самолюбието и простащината пристигнаха в Българията с демокрацията която дойде в 1989г. Преди това хората бяха много по-добри. Всеки който живя по онова време ще ти го каже.

32.   Аз съм номер 20, някой български "патриот" сто на сто от мъжки пол пак ми пльоснал една звездичка. А бе, вие не разбрахте ли, че не всички българи харесват българи и не са длъжни, живеем в отворен свят, ако си падам по американци или германци, това означава, че такива харесвам и това не може да се промени!!! Все едно вас някой да ви накара да "си падате" по някоя, която не харесвате. Как ще стане!? Това, че съм българка с нищо не ме задължава да харесвам българи! Както има и много българи които предпочитат рускини примерно, аз какво, да ги напсувам ли!? Всеки има правото да харесва това което харесва!